Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

No ja czekam aż mi się jakaś upali i też tego Boscha wstawię jak MM nie zostają przetestowane gdzieś na necie i nie stanieją. Jeżeli Bosch i MM trzymają 4200K no to powinno być poprostu dobrze. 

Według opisu mój Philips White Vision ma 3700K. Nie jest to już takie typowe żółte światło ale jeszcze nie białe. 4200K powinno być już akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam małe pytanie. Czy między tymi ledami jest jakakolwiek różnica:?::

https://www.philips.pl/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=pl_PL&catalog=CONSUMER&ctn=127994000KX2,127914000KX2

Interesuje mnie tylko barwa 4000K do wnętrza. Vision LED można kupić trochę taniej, X-treme są ciut droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Stało się .... spaliła się żarówka w moim aucie . Do tej pory używałem osram Night breaker unlimited. Niestety nie są one dość trwałe. Chyba że normą jest trwałość na poziomie 4-5 miesięcy. Polecacie coś nowego...? Widzę że przez parę postów przewija się Philips Xtreme vision +130. Jak z ich trwałością ?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trwałością tak samo jak ze wszystkimi +xxx%   Tego nie da się ograć. Więcej światła = mniej życia i nie będzie inaczej w przypadku tradycyjnej technologii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SylPio napisał:

Stało się .... spaliła się żarówka w moim aucie emoji3.png. Do tej pory używałem osram Night breaker unlimited. Niestety nie są one dość trwałe. Chyba że normą jest trwałość na poziomie 4-5 miesięcy. Polecacie coś nowego...? emoji848.png Widzę że przez parę postów przewija się Philips Xtreme vision +130. Jak z ich trwałością ?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie Philipsy +130 siedza już dwa lata. Fakt faktem mam światła do jazdy dziennej ale sporo nocą jezdziłem zimą i pracowały dość dużo przez dwa sezony. Na bank są dużo trwalsze niż Osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 7.05.2018 o 22:36, SylPio napisał:

Stało się .... spaliła się żarówka w moim aucie emoji3.png. Do tej pory używałem osram Night breaker unlimited. Niestety nie są one dość trwałe. Chyba że normą jest trwałość na poziomie 4-5 miesięcy. Polecacie coś nowego...? emoji848.png Widzę że przez parę postów przewija się Philips Xtreme vision +130. Jak z ich trwałością ?

Jeżeli priorytetem jest absolutnie bezpieczeństwo kosztem małej żywotnosci to Philips, Ring ewentualnie Osram +130 +150 itp

 

Jak ma być idealny kompromis mocy świecenia, żywotności i barwy odrobinę zimniejszej to Tungsram/GE +90

 

Jeżeli ma wyglądać jak xenon 4200 to Bosma Super White, jedyne żarówki z pełną niebieską bańką i homologacją. Bdb żywotność, ale światło oczywiście gorsze od powyższych.

 

Jak mają być żywotne to GE long life, taka sobie ilość światła, barwa ciepła, ale przeżyją wazystkie powyższe razem wzięte.

 

Do koloru do wyboru.

Heh rozpisałem się, a potem spojrzałem na datę postu 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się przepaliła żarówka H7 Osram Night Breaker Unlimited. Tym razem kupiłem H7 GE Megalight Ultra 130 (czyli Tungsram), i muszę przyznać że świecą bdb, ładniej odcinają światło od Osramów. Co do trwałości to w dzień jeżdżę na dziennych więc u mnie wytrzymają długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lol19pl napisał:

Mi się przepalił Osram Night Breaker Laser po roku i 17kkm, pomimo dziennych. Nie wiem czy to nie przez jakiś spadek napięcia czy jakąś inną awarię.

Normalka, 3% laserów umiera już po 150h świecenia,

a rok temu wrzucałem katalogowe żywotności żarówek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pawelus668 napisał:

Jakie polecacie zarniki xenonowe? Jeździ ktos na GE White 4800K lub Osram CBI 6000K?

To już sam musisz wybrać jaką temperaturę barwy lubisz.

4800K będą śnieżno białe, 6kK błękitne.

 

Ogólnie Philips i Osram zawsze są dobrym wyborem.

Z tańszych Tungsram/GE oraz Bosma też się bardzo dobrze spisują.

Co byś nie wziął z wymienionych będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.