Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

bienek, u mnie nic nie było. Na 30% mocy według mnie nie będą działać. Ledy nie są przystosowane do dawkowania napięcia jak zwykła żarówka. Myślę, że przy mniejszym napięciu nie będą w ogóle świecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej skarżył się na Tungsramy +120%, a ja powiem tak, jedne zakładałem ostrożnie, sterylnie wręcz i świecą od pięciu miesięcy, zaś drugą sztukę niechlujnie (dolot mi przeszkadzał, rękawiczka się porwała i pewnie palcem przejechałem po żarówce) i padła prawie dwa miesiące temu. Teraz mam +90% w prawym reflektorze i 120% w lewym, różnicy ABSOLUTNIE nie widać, świecą równie mocno i równie jasno. Za to podobno żywotność +90% jest znacznie dłuższa. Zdarza mi się jednak, pomimo reflektorów w dobrym stanie i właściwego ich ustawienia ktoś mi mrugnie długimi, więc prawdopodobnie w bezpośredniej konfrontacji z oczami nadjeżdżającego kierowcy te żarówki mogą być zbyt jaskrawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

pawelpp, porównują dwa różne samochody z kompletnie różnymi światłami. Bez sensu. Żeby pokazać rzeczywistą różnicę powinno się wziąć dwa takie same samochody w wersji xenonowej i ledowej. Np Audi A4 Xenon vs Audi A4 Matrix Led.

 

 

Tu już bliżej :D

Pomijam różnicę klas A3 vs A8, ale te Ledy w A8 świecą znacznie lepiej niż Xenon w A3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, powinno być jednakowe auto. Tak samo drugi przypadek jest bez sensu porównywać Xenon A3 z Matrixem w A8.

Mogli załatwić dwie A3ki i byłoby miarodajne porównanie. I to ze "zwykłym" ledem bo chyba nie wszystkie mają Matrixy..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zasięg jest tylko uwarunkowany mocą światła? Czasem mam wrażenie że też użyta technologia jak i soczewki mogą więcej. Przykład jaki dam (nie jest to cud techniki bo to stop klatki) to światła w Golfie IV (H7 Valeo +50%)

min_fa97f0aa93309c0722f0213ee47fdfd.jpg Uploaded with fotem.pl

 

oraz w Hondzie CR-V III (xenon Osram)

min_149a87fdceb41016d3e1ad14d6bee07.jpg Uploaded with fotem.pl

min_6d007ac6a5b0e7d89d561a98352.jpg Uploaded with fotem.pl

 

Na fotkach nie jest to tak oczywiste ale łuna światła z Hondy idzie daleko i szeroko, gdybym ja chciał w Golfie tak daleko świecić to ludzie mrygaliby mi że ich oślepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem teraz Tungsram Sprtlight +50% Szału nie ma. Dałem 35zł w internetowym. W sklepie na miejscu chcieli 60zł...nie są warte tyle.

 

A tu jakiś nowy test żarówek AŚ: http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... iej/74x6jh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie już w śmietniku,

może tam gdzieś znajdziesz:

http://www.ringautomotive.co.uk/uk/prod ... ima/RW1277

 

Widzę, że poszli dalej:

http://www.ringautomotive.co.uk/uk/cont ... ance-bulbs

tyle, że nie wiem czy te 55/60 watts każdy klosz dobrze zniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie podają nigdzie barwy, na opakowaniu też nie ma, znalazłem w grafice.

 

Chciałem wiedzieć czy są bielsze od Osram NB

 

edit: Do tych 130% znalazłem, że niby 3700K, czyli szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.