Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz stwierdziłem, ze nie będę wydawał ok 80zł na O N B Unlimited i zamierzam kupić tym razem Osram Silverstar 2.0

W Inter Cars mają wiec myślę, ze z rabatem dostanę lekko ponad 40zł

Ktoś jeżdzi na nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie stresuje nawet jakby i nie miały(choć mają) jeździ jeden z drugim Janusz w golfie na "Zenonie" z allegro to czym się mam przejmować :kox:

 

Dodane po 44 sekundach:

Szukając jakiegoś oświetlenia do nowo nabytego seja(h4) zakupiłem tungsram mega light +120 %
wiesz, że one nie mają homologacji? :o

Najmocniejsze dopuszczone do ruchu publicznego Tungsramy to te +90%, mam je u siebie w Corsie i są wystarczająco mocne jak za tą cenę. :-]

TE niby +120 % to po prostu nowsza wersja tych twoich i tyle :good:

I jak te Tunsgramy +120%, bo dziś w Swifcie po 40 tyś i 3,5 roku padła w końcu pierwsza fabryczna żarówka i zastanawiam sie co kupić. Na razie włożyłem te najzwyklejsze Tunsgramy bo takie były pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak te Tunsgramy +120%

 

U mnie siedzą już 2 lata i całkiem fajnie świecą ...oczywiście LEDy czy też xenony to to nie są ale i autko pełnoletnie więc na cuda nie liczę ;)

W sobotę robiłem polerkę lamp Atosa i wsadziłem nówki Tunsgramy +60 ...różnica do zwykłych Tunsgramów ogromna i zauważyła to nawet właścicielka autka (jeszcze przed polerka lamp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dałem Wam się namówić na tungsramy 120+. Mam nadzieję ze będą ok a paczka do końca tygodnia przyjdzie.. nie wiecie czy miski mogą wziąć dowód za brak jednej zarowy? Zastanawiam się czy nie włożyć na ten czas jakieś innej która znajdebpod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz jeden wie swoje, a drugi swoje ... jak bedziesz sie zachowywal przy kontroli jakbys wszystkie rozumy pozjadal lub robil jako fotoreporter Stonogi to i za teoretycznie za niskie cisnienie w oponie dowodzik zabiora ale jak podejdziesz jak do ludzi to skonczy sie na obietnicy wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz jeden wie swoje, a drugi swoje ... jak bedziesz sie zachowywal przy kontroli jakbys wszystkie rozumy pozjadal lub robil jako fotoreporter Stonogi to i za teoretycznie za niskie cisnienie w oponie dowodzik zabiora ale jak podejdziesz jak do ludzi to skonczy sie na obietnicy wymiany.

Wiem bo mój kumpel kilka tygodni temu miał takie zdarzenie. Został poinformowany że jeśli ma żarówkę to może wymienić na miejscu. Ponieważ

w przypadku jego samochodu wiąże to się z odkręceniem paru rzeczy w komorze+częściowym lampy powiedział że nie jest w stanie na miejscu.

Gdyby nie to że jechał z dwójką dzieciaków to dzwoniłby po lawetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz sa ludzi wsrod tych zlych policjantow ...

 

Co do sprawnego auta, to rozroznij spalona zarowke od lysej opony , bo inaczej kazda kontrola konczyla by sie zatrzymaniem dowodu. Policjant nie musi Ci na drodze udowadniac ze masz za glosne auto lecz na samo jego przypuszczenie bierze dowod i kieruje do diagnosty ...kontrolka jakas swieci ...sru dowodzik . Panowie tam tez pracuja ludzie i szkoda im czasu na protokoly i druczki w takich sprawach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powalla pisze - jak ktoś się zachowuje jakby pozjadał wszystkie rozumy to niestety potem się czyta żale, jaka to policja jest mściwa itp. Jak mnie gdzieś tam parę razy zatrzymali to rozmawiałem normalnie i kulturalnie, jak z normalnymi, kulturalnymi ludźmi i ZAWSZE mandat był z najniższej półki a 2 razy skończyło się na pouczeniu (raz przy kontroli policjant zwrócił uwagę, że nie mam sprysków przy lampach ksenonowych wiec powiedziałem grzecznie, że tuż przed wymianą lamp zamówiłem całą instalację wysyłkowo od kogoś i się wysyłka opóźniła przez co musiałem te parę dni pojeździć bez sprysków a jak tylko przyjdą to je założę bo już nawet miałem przygotowane dziury pod spryskiwacze - zrozumiał sytuację i jedynie pouczył by to jak najszybciej zainstalować).

Wychodzę z założenia, że kultury od swego rozmówcy można oczekiwać jeśli się jest samemu kulturalnym wobec niego. Co innego jak czasem się trafi, że rozmówca ma zły dzień lub jest po prostu chamem i prostakiem - no ale na to nic nie poradzisz. I żeby nie było - ze 2 razy trafił mi się opryskliwy policjant ale mimo wszystko nie zniżałem się do jego poziomu, po prostu robiłem się dyplomatyczny: odpowiadałem tylko na to o co mnie pytali, robiłem to o co prosili i nic ponad to, nie dając im jednocześnie powodów do jakiegoś mszczenia się.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem że policjanci są źli? Samochód jest niesprawny lub nie spełnia wymogów wiec robią swoją robotę. Osobiście uważam że częściowy brak oświetlenia w warunkach jesienno-zimowych jest powodem do odebrania dowodu. Tyle w temacie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie polecany tutaj LED H7

zestaw prezentował się jak poniżej:

IMG_0395.jpg

 

Poprzednio zamontowane TUNGSRAM H7 12V 55W Megalight Ultra 120% - to był już mój drugi komplet (poprzedni nie wytrzymał roku czasu)

Tungsramy świeciły bardzo dobrze -byłem zadowolony lecz czas ich działania skołnił mnie do zakupu LED - mam nadzieje że będzie lepiej :mrgreen:

 

TUNGSRAM

IMG_0393.jpg

LED H7

IMG_0401.jpg

 

TUNGSRAM

IMG_0397.jpg

LED H7

IMG_0402.jpg

 

Na pierwszy rzut oka świecą rewelacyjnie - jak w terenie to się okaże bo nie miałem jeszcze przyjemności jazdy nocą ale zapowiada się dobrze

Mam nadzieje że nie zjaram samochodu bo elementy chłodzące wyglądają porządnie jakby miała setki celsjuszy odpowadzić :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łuna" na ścianie chyba trochę przekłamana bo zdjęcie robione telefonem :]

co na pewno rzuca się w oczy to białe światło - tungstramy przy nich były żółte i to bardzo żółte

Dla mnie ważne że całość zamyka się w lampie - nic nie wystaje, nic nie widać.

 

Co do oślepiania to napiszę tyle że nawet na zwykłych żarówkach ludzie potrafią strzelać w oczy z naprzeciwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pewnie kwestia tego, że ja mam soczewkę.

Justyna twierdzi, że jak jedzie przede mną innym samochodem to i tak nowoczesne BMW czy Mercedesy mają dużo bardziej niebieskie światło. Przynajmniej tak to wygląda. Dużo też zależy od kąta patrzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.