Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja od niedawna mam Osram Cool Blue Intense H7 (jako światła "długie" + świecą jako światła dzienne na 22% mocy) i jestem bardzo zadowolony. Światło jest białe (żadne niebieskawe czy błękitne). W nocy bardzo dobrze i mocno oświetlają drogę (nawet we mgle o ile nie jest jakaś bardzo gęsta - w gęstej to wiadomo, że włączenie świateł "długich" powoduje efekt jakby na szybę zarzucił białe prześcieradło) . Czas pokaże, jak długo pociągną.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, mam pytanie. Diody, które są w tej żarówce masz ułożone góra-dół czy prawo-lewo? I jak zamontowałeś je w lampie? Mam soczewkę z fabii i u mnie mocowana jest razem z blaszką, którą muszę przekrecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dioda ma dokładnie tak samo ułożone diody jak żarnik w H7. Leda tak samo jak żarówki nie da się założyć odwrotnie. Nie mogę zrobić zdjęcia bo to wiąże się z demontażem z samochodu :P A dostęp tam nie jest idealny. Po prostu trzeba w niej powiększyć otwór- led jest trochę szerszy jak żarówka. Jak będziesz miał w rękach leda i blaszkę to gwarantuję, że od razu zorientujesz się o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd czy zestaw, który masz zamontowany to są ledy z dodatkowymi przetwornicami? Jeżeli tak to czy odpalają się tak jak ksenon czy świecą od razu? Rozważam aby taki zestaw zamontować w halogeny, które spełniają funkcję doswietlanie zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, dzięki za wyjaśnienie. Szkoda, że nie masz fotki tej blaszki, ale to nie problem. Będę kombinował żeby to działało.

 

Dodane po 1 minucie 13 sekundach:

kaju77, są tam mini przetwornice. Świecą zero jedynkowo. Nie ma takiego efektu jak w ksenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej linki do testów żarówek samochodowych H7 dostępnych na rynku:

- Philips Crystal Vision (22,3 klx), Osram Nightbreaker (32,1 klx), Osram Original (25,3 klx), KOITO WHITEBEAM (23,2 klx)

- GE Megalight Ultra 120% (31,5 klx), GE Megalight Ultra 90% (31,5 klx), Osram Nightbreaker Ultra 110% (32,2 klx)

https://www.youtube.com/watch?v=-JSbfe1 ... 3810365649 - cała gama żarówek z wynikami testu:

15 MTF PLATINUM -------------20.8 klx

14 PHILIPS CRYSTAL VISION -------- 22.7 klx

13 PHILIPS Long Life ECO vision ---- 24.6 klx

13 OSRAM ULTRA LIFE ----------------- 24.5 klx

13 OSRAM ALLSEASON ------------24.5 klx

12 OSRAM ORIGINAL -------------- 25.3 klx

11 PHILIPS Blue Vision Ultra ------------ 26.1 klx

10 NARVA LONG LIFE ------------- 26.4 klx

9 PHILIPS +30% ----------------- 27 klx

8 NARVA CONTRAST + ----------------- 27.5klx

7 NARVA RANGE POWER 50+ ---------- 28.1 klx

6 PHILIPS +60% --------------------- 28.4 klx

5 GE ------------------------ 28.6 klx

4 PHILIPS +130% --------------------- 29.1 klx

3 PHILIPS +80% ------------------- 30.2 klx

2 GE MEGALIGHT PLUS +50% ---------- 30.6 klx

1 NIGHT BREAKER Unlimited +110% - 32.1 klx

Jak widać z powyższego, jeżeli zależy nam na dobrym świeceniu to najlepiej wybrać Osram Night Breaker Unlimited +110% lub GE Megalight Ultra 120%. Osobiście od roku posiadam te Megalighty i świecą naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Mój błąd bo wyraziłem się nie do końca precyzyjnie. Moim punktem odniesienia jest to, co miałem przed Osramami - były to najzwyklejsze żarówki Tungsrama, które dawały światło żółte. Teraz to światło ma zdecydowanie bielszą poświatę. Ale jak porównać je z xenonami 6000K jakie mam w aucie barwa tych Osramów wpada w odcień żółtego.

 

Jak widać z powyższego, jeżeli zależy nam na dobrym świeceniu to najlepiej wybrać Osram Night Breaker Unlimited +110% lub GE Megalight Ultra 120%. Osobiście od roku posiadam te Megalighty i świecą naprawdę dobrze.

Pozostaje jedynie kwestia jak długo takie żarówki funkcjonują bo te wszystkie + XXX% mają tendencję do szybkiego przepalania się a swoje jednak kosztują.

 

 

krd, mam jeszcze pytanie odnośnie tych ledów 5th gen 6000K - nie mrugają jak np światła są wyłączone a komp puszcza impuls sprawdzający przepalone żarówki bo to jest jak dotąd charakterystyczna cecha wszelkich LEDowych "żarówek"?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedynie kwestia jak długo takie żarówki funkcjonują bo te wszystkie + XXX% mają tendencję do szybkiego przepalania się a swoje jednak kosztują.

Wszystko zależy od tego jak są eksploatowane. Z własnego doświadczenia wiem, że posiadając ledy do jazdy dziennej żarówki na dłużej starczają (w moim przypadku po założeniu ledów ich żywotność wzrosła z jednego roku do ponad dwóch lat dla Philipsa +30% a jeżdżę sporo). Tak jak pisałem obecnie mam Megalighty +120% już rok czasu i jeszcze się nie spaliły. Cenowo są OK w porównaniu do tego co oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NB Unlimited Osrama mam od ponad roku, w tym czasie 11tys. przebiegu i mają się dobrze.

U mnie siedzą od sierpnia 2014 często palone-gaszone i też jest git :) U mnie H1, słyszałem opinie które się sprawdziły w sumie, że H1 jest dużo wytrzymalsza od H7 przez swoją konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam h7 na mijania, h1 drogowe. Często krótkie odcinki pokonane także też bardzo dużo włączania i wyłączania. Komu się przepalają w krótkim czasie to musi mieć chyba pecha albo zepsutą instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej od prawie 2 lat miałem żarówki Osram Cool Blue Intense, byłem z nich b. zadowolony. Dobre białe światło bdb widoczność, w czasie deszczu nie miałem żadnych problemów itd.

Ostatnio jedna mi się przepaliła i stwierdziłem, że kupię Osram NB Unlimited - słyszałem że dają one jeszcze więcej światła, szczególnie przy ciężkich warunkach pogodowych. Jedyne czego się obawiałem to aby barwa światła nie była znowu "żółta".. na szczęście w porównaniu jednej żarówki do drugiej nie widziałem różnicy w odcieniu ( barwie ). Co do jasności wygląda, że świeci jaśniej ( w "cięższych" warunkach nie miałem okazji jeszcze jechać z tymi żarówkami ), tylko nie wiem czy to nie kwestia tego, że stare Osramy się wypaliły w jakimś % ( prawie 2 lata jeździły.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 posty wcześniej opisywałem żarówki Osram NB Unlimited jako światła mijania.

 

Dzisiaj zakupiłem nowe żarówki (H1) do świateł drogowych / długich jako że "stare" były chyba z xxx lat w samochodzie i a) w porównaniu do świateł mijania świeciły na żółto..

b) po zapaleniu świateł drogowych świeciły minimalnie "dalej" no ale wcale nie mocniej niż światła mijania z żarówkami Osram NB Unlimited.

 

Dlatego dzisiaj decyzja trzeba kupić nowe żarówki do świateł drogowych. Miałem kupić Osram NB Unlimited H1 i koniec, ale stwierdziłem że spróbuję coś innego ( podobno równie dobrego ), no i tańszego bo 23zł za 2 sztuki a nie 45zł, a mianowicie Tungsram Megalight Ultra +120%.

 

Wiadomo w porównaniu do starych żarówek jest przepaść, mocniejsze światło, bielsza barwa itd.

Jednak w porównaniu do Osram NB Unlimited ( H7 ) - mijania, owe "drogowe" światła mają delikatnie bardziej żółtą barwę. Co do "mocy" świecenia się nie wypowiem bo teraz "długie" świecą jak powinny = mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie zjarała się 1 Megalight 120% Nie pamiętam kiedy tutaj o nich pisałem ale robiąc ok 5000km rocznie za długo nie pożyła.

piotto0 wcześniej miałem Night Breaker Plus i rzeczywiście były bielsze niż obecne Tungsramy.

 

Znalazłem swój post z listopada 2013r str. 35 jak założyłem Tungsramy czyli równo 2 lata i zdechła. Wyszło niecałe 10 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.