Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

kerad, dzięki wielki za nazwę i link. Piwko dla ciebie. Ile ja się tego naszukałem dziadostwa :)

 

A powiedz mi czy muszę kupić jedno takie urządzenie czy muszę dwa ( na każdą lampę osobno)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajek, ja mam jedno na dwie żarówki, na necie znajdziesz PDF z instrukcją i tam są opisane dwa podłączenia, ale moim zdaniem wystarczy na same mijania (jeden układ na dwie lampy), bo jakbyś miał podpięte też drogowe, to nie udało by Ci sie nimi mrugnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma światła dzienne jako ściemnione drogowe to polecam GP Thunder 7500 albo 8500. Na zdjęciach to tak dobrze nie wychodzi, ale w rzeczywistości fajne białe światło. Chciałem coś na standardowej żarówce a nie na ledach.

 

 

d8if.jpg

m0yt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajek, moim zdaniem warto, bo po pierwsze faktycznie rozpalanie włókna jest stopniowe i nie ma nagle dużego prądu, który na starcie występuję i jest główną przyczyną przepalenia włókna, po drugie kosztuje to grosze, po trzecie fajnie wygląda jak się włącza lampy, oczywiście patrząc w ich stronę.

Minus może być dla tych co nie mieli lutownicy w ręku, bo układ musisz sam zmontować (zlutować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, z opinii na internetach wynika, że to kolejna ładnie świecąca żarówka, która nie oświetla poprawnie drogi przed autem.

 

BTW przerobiłem wiele żarówek i sporo tzw. xenon looków, whitów, hiperów, mniej lub bardziej firmowe. Każda z nich nie potrafiła poprawnie oświetlić drogi, o jeździe w deszczu nie wspominam bo to była porażka. Jak dla mnie są dwa słuszne rozwiązania. Ori ksenon albo porządna żarówka. W V50 mam osram Silverstar i jestem naprawdę zadowolony. Wziąłem je daltego, że w sklepie skończyły się Tungsramy Megalighty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, u mnie jest bixenon więc jej światło nie jest mi jakoś specjalnie potrzebne chociaż jak włącze długie to świeci razem z bixenonem i jest mega moc ale, chodzi o to, że jak świeci jako światło DRL z 30% mocy to jest nadal białe a nie żółte jak zwykła żarówka. Co do tego, że nie oświetla drogi jak jakiś philips czy osram to się w 100% zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, no to jak masz bixenon to jest git takie rozwiązanie z bielszą żarówką. Masz dodatkowy moduł 30% czy ori? Chociaż wydaje mi się, że raczej ori bo dokładane trzeba byłoby kombinować z przekaźnikami aby układ działał poprawnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
bienek, a probowales Dectane X-Xenon Look? U mnie na 100% mocy swieca tak jak nizej. Obok sa ledowe pozycje barwy 4300.

 

Obrazek

 

Jak z jazdą w deszczu i trwałością tych żarówek? Dylemat między X-Xenon a Tungsram +90/+120/Sportlight +50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panie i Panowie chciałbym wymienić żarówki oświetlenia tablicy na tylnej klapie, zauważyłem, że ostatnio w modzie są białe chyba ledowe żarówki, proszę o sugestię jaką markę wybrać. Auto to Golf 4 Variant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką markę ?...chińską, heh Z all..o.

2 dni temu wkładaliśmy kumplowi do BMW E61...w sklepie w Stargardzie rurkowa SMD Can Bus 15zł/szt a na all...o ok 3zł

Musisz tylko zajrzeć jakie tam masz czy W5W czy rurkową i taki zamiennik ledowy kupić. Diody SMD 5050, choć są już jakieś nowsze, większe.

Bierz odrazu i do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym wymienić żarówkę w kabinie citroena c3 2012 r. i na tablicy z tyłu.

sprzedawca poleca mi zastosować taką żarówkę

 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED-Ca ... k-WZM-/956

 

w kabinie zależy mi na normalnej barwie światła a z tyłu jaka powinna być?

ciepła biała czy zimna?

proszę o pomocbo w tym temacie to jestem kompletnie zielony.

pozdrawiam

darekn12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ci pomoże:

https://www.google.pl/search?q=barwy+za ... 24&bih=489

 

Ja mam w kabinie coś koło 5000-5500K i jest zimne białe. U kumpla w Mazdzie 6 wsadziliśmy 4300K i ciut cieplejsza, jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 koledzy wyżej polecali sklepy

po 2 na allegro taniej

po 3 kup taką barwę jaka ci się podoba

po 4 czy nie lepiej takie pytania zadawać na "swoim" forum tzn. Citroena ?

 

Zauważyłem, że kolega ma 12r więc potrzebne ledy CAN BUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tungsram megalight 120 za ok 40zł .

Bardzo dobre żarówki, jeszcze za cenę 2 razy niższą niż te "lepsze" Osramy i Philipsy. Dodatkowo są żywotniejsze o 2-3 razy od reszty żarówek +ileś %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.