Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

legalnie

właśnie, jak to z nimi jest :?: ...żadnego znaku homologacji nie mają, a jakby nie było są niebieskie. Trafiając na służbistę (u nas często Pani) pewnie ciężko będzie wytłumaczyć ich legalność, mimo że barwa świecenia jest raczej ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mi ćwieka tym pytaniem.

Sprawdziłem przed chwilą i rzeczywiście nie ma na nich żadnych oznaczeń a opakowania już nie mam, żeby zweryfikować ich legalność na drogach publicznych. Generalnie wychodziłem z założenia, że skoro BV Ultra H7, H1 itp. mają odpowiednią homologację to W5W też ją posiadają. Tym bardziej, że często pakowane są w zestawach, np. H1+W5W lub H7+W5W.

http://www.philips.pl/c/car-lamps/bluevision-ultra-h7-12-v-55-w-12972bvub1/prd/?t=specifications.

Niestety na polskiej stronie producenta nie znalazłem danych technicznych dla W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu mają oznaczenie ECE R37 więc są git.

czyli wypadałoby je ze sobą wozić :D

 

Panowie, czy by aby nie przesadzacie? Ja rozumiem, że można mieć różne dziwne rzeczy w samochodzie, ale dlaczego niby ktoś miał by się przyczepić do postojówek, które nawet nie są idealnie śnieżno-białe jak ledy, tylko wpadają minimalnie w żółty odcień. Ja jeżdżę 2 lata w obecnym aucie na Blue Vision, wcześniej w poprzednim 2 lata na ledach i nigdy żadnych problemów. Wcześniej w rejestracji też miałem ledy i tez żadnych problemów. Jak ktoś pyskuje, mądruje do policjanta to całe auto przetrzepie, ale jak jest normalna gadka, to myślicie, że im się chce szukać tak wnikliwie, mi się nigdy nie zdarzyło. Przy kontroli wyłączałem światłą i już nie kuło w oczy :)

A co do tego gdzie żarówki kupować. Ja kupuje w motoryzacyjnym. Mam kilka w mieście, jak czegoś nie ma, to na następny dzień przywożą. A ceny takie jak na allegro z przesyłką, a jest gwarancja i widzę co kupuje. Żarówka to delikatna rzecz, więc lepiej nie ryzykować przesyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen, Tak jak mówisz, swiecą idealnie na biało. Mam jeszcze 2 zdjęcia trochę lepszej jakości bo aparatem.

 

Obrazek

Obrazek

 

Czyli tak swieca Philips Blue Vision Ultra?

 

Mam takie same, tez w podswietleniu tablicy i swieca zdecydowanie bardziej zolto niz u Ciebie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świeże + zakładam świeże oprawki/przeczyszczone dlatego taki efekt :)

Mam takie same w Grande Punto i też gdzieś fotki w temacie są :D

Natomiast w skodzie mam ledy Jacky Auto Sport, bodajże za 7PLN dwie sztuki W5W

I świecą mi już lekko ponad rok bez żadnych psikusów :) A miałem też ledy z can-busem coś ponad 12pln sztuka i padły po niecałych 3-4 miesiącach :D Dla efektu kupiłem nowe oryginalne oprawki do skody i świecą jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świeże + zakładam świeże oprawki/przeczyszczone dlatego taki efekt :)

Mam takie same w Grande Punto i też gdzieś fotki w temacie są :D

Natomiast w skodzie mam ledy Jacky Auto Sport, bodajże za 7PLN dwie sztuki W5W

I świecą mi już lekko ponad rok bez żadnych psikusów :) A miałem też ledy z can-busem coś ponad 12pln sztuka i padły po niecałych 3-4 miesiącach :D Dla efektu kupiłem nowe oryginalne oprawki do skody i świecą jeszcze lepiej :)

 

Domyslam sie ze 'klosze' przeczyszczone/nowe, ale u siebie mam tez czysciutkie a takiego efektu nie ma. Nie sa tez pozolkle :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio padła BV jedna, miałem kupić coś ciekawe.. ale masakra, po okrążeniu chyba milona stacji benz. i kilku marketów, wreszcie trafiłem do vauverta gdzie znalazłem ostatnią! sztukę H4, BV ultra..

Włożyłem z jednej strony żeby zobaczyć różnicę w barwie ii niestety zero różnicy, postojówka jak i żarówka. Mówię o barwie lampy. I też mi się wydaje ze te moje bardziej na żółto świecą niż u Ciebie Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol, Patryk nie mam już. Postaram się znaleźć w internecie.

 

EDIT:

Obrazek

 

O takie. Poprzednie jakie mam w postojówkach, były w płaski blistrze.

 

 

Ja niby tez kupilem Blue Vision Ultra, jednak w innym opakowaniu, tzn:

 

1a.jpg

 

I wydaje mi sie, ze faktycznie musi byc roznica miedzy tymi, niby samymi zarowkami :idea:

 

 

Edit:

 

A ma ktos moze porownanie tych Philipsow do Osram Cool Blue ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napchaliśmy kumpla Mazde 6 kombi ledami SMD 5050 W5W (10szt) Fajnie wyszło.

Niestety przymierzaliśmy P BV i przy xenonie żólte byly. Widocznie te nowsze jakieś poprawione są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aivars, jak efekt po założeniu tych postojówek? Zastanawiam się czy nie zakupić ich :o Jeszcze są osram cool blue - opinie w internetach są średnie (o wersji intense również). Może ktoś ma porównanie tych dwóch postojówek :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś używał może żarówek BOSCH Xenon Silver Plus 50? W BMW e60 mam ustawione H7 na 30% jako światła do jazdy dziennej i są mega żółte, chciałbym coś białego, może ktoś ma patent na bielsze światła do jazdy dziennej w BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bienek, jakiekolwiek homologowane H7ki ustawione na 30% będą świecić na żółto. U siebie mam na 50% i jest podobnie. Dopiero gdy świecą z pełną mocą jest OK ale do czysto białego koloru daleko. Testowałem wiele homologowanych żarówek "xenon look" i "+ kwadrylion %". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.