Skocz do zawartości

Kompresor


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

najmocniejszy kompresor na 220v
od bodaj 2004r 230v
a jesli chodzi o butlę to oczywiście jak największa(no chyba,żę będziesz go przewoził)
zawsze można w instalacji ciśnieniowej dołożyć butlę i np w garażu ma dodatkowe 100l a na wyjazd tylko 50l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 4/23/2017 o 11:43, Domel napisał:

proste prace warsztatowe, nadmuchać, wydmuchać, przedmuchać, napompować, aerograf modelarski etc etc żadne wykwintne roboty

Domel, kupiłeś coś? :) Ja potrzebuję do podobnych prac, plus wydmuchanie wody z rur przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2017 o 14:12, danielek. napisał:

Ciut droższy ale będziesz zadowolony

https://www.castorama.pl/produkty/narze ... 5-50l.html

z radością polecam... mam mniejszy do malowania ścian w domu .. ideolo :D ... i większy do garażu. 50 L spokojnie mi nabija 4 opony, pomaluje element  czy wydmucha rynnę. Mniejszy 4 lata bezawaryjnie, większy ponad rok...też bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam taki tylko innej firmy  ale silnik widze taki dam . Raz na rok sobie olej wymienie i juz 3 rok smiga uzywam go do wydmuchania czegos postoletem, pompowia opon, a nawet komore w aucie malowalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka wszystko zależy jakiego pneumata. Mam kompresor 50l, jakiegoś Uniteca i przy pneumacie noname nie wyrabiał ( takie było zapotrzebowanie). Kupiłem KingTony mini i jest ok. Zmiana kół, jakieś prace przy zawieszeniu. Raz że jest lekki i poręczny. Niestety cena razy 3 w porównaniu tym pierwszym. Parametry kompresora mogę sprawdzić popołudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten drugi jaką ma pojemność?

Pytam, bo rozważam kilka opcji w tym zakresie. Potrzebowałbym urządzenia które służyłoby do malowania różnych elementów.

Pytanie czy taki sprzęt będzie okey: https://www.ajprodukty.pl/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-pneumatyczne-i-kompresory/kompresor/7592705-19442919.wf?productId=19442913

Czy może coś większego typu https://www.ajprodukty.pl/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-pneumatyczne-i-kompresory/kompresor/7592705-19435147.wf?productId=19435157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a jaki polecacie naolejacz do klucza pneumatycznego? Chodzi mi konkretnie czy scienny czy może byc na wężu przed pistoletem??? Pytam bo raz gosc w sklepie mnie zbił z tropu że niby musze miec scienny bo lepiej smaruje, a mi bardzie chodzi o ''mobilnosc'' klucza z kompresorem bo mam dwa garaże i kompresor ''jezdzi'' czasami z jednego do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko i wyłącznie zestaw przygotowania powietrza, czyli coś co z reguły wiesza się na ścianie ale za pomocą króćców i szybkozłącza możesz podpiąć pod wyjście z kompresora. Smarowniczki dokręcane na końcu to półśrodek. A taki zestaw zawsze można zabrać i użyć w oddzielnym miejscu. @Tomeq631  to rozwiązanie dla ciebie. 

 

Patrząc na kompresory pamiętajcie także, że w przypadku tłoków producenci podają wydajności na ssaniu co ma się nijak do faktycznej wydajności na wydechu. Aby obliczyć wydajność rzeczywistą to od tej na ssaniu odejmijcie z 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emilio @OsTrY Dzięki za odpowiedzi też myslałem o takim zestawie wpinanego do kompresora na czas pracy z pneumatem a jak nie potrzebuje to wypinam i z głowy ale musze temat wydajnosci kompresora poprawic bo jest strasznie mała około 135l według wyliczen na dwutłokowcu 50l co rok olej zmieniany a me też kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robisz, że nie idziesz w markety. IR marka ok, mimo, że to moja największa konkurencja. 😋  W przypadku lepszych marek możesz wierzyć w parametry, z reguły to co na papierze to jest w rzeczywistości. Marketowe np mają mierzone Nm w próbach 30sec i więcej gdzie nikt tyle nad śruba nie stoi. Pamiętaj także aby trzymać te 6.2 - 6.3 bar na pistolecie podczas jego pracy  czyli na wciśniętym spuście. Każdy spadek o 1bar tzw. dynamicznej wartości ciśnienia powoduje utratę 1/4 mocy narzędzia. Pamiętaj także o dobrym przekroju węża, dla klucza 1/2cala polecam 10mm średnicy wewnętrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże mam 10mm tak jak piszesz jeszcze myslałem o chicago pneumatic ale model który…. niewiem byle nie kompozytowy tylko alu i do tego w cenie około 600zł. Generalnie jestem tego zdania jesli kupowac narzędzia to porządne nie uznaję najtańszych narzędzi tylko typowo warsztatowe marki. A jakiej firmy ''operujesz'' pneumatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.