Skocz do zawartości

Kompresor


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, jeszcze jakąś zniżkę dostałem i wyszło 363pln.

escimo specjalnie patrzyłem w sklepie do opakowania (otwarłem je przy pracowniku) i wszystko jest na szybko-złączki, także albo zmienili już idąc za potrzebami klientów i jest to jakiś nowszy model, albo miałem szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, kupiles olej do kompresora na zmiane? Nie odpalaj go nawet na tym syfie co jest zalaly :!: Wymiec od razu, pozniej zgodnie z instrukcja odpal na 15min na otwartym zbiorniku. Znow mozesz wymienic olej bo bedzie syf lecial. I pozniej za jakis czas jeszcze z raz mozesz wymienic i zostanie czysty olej w silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fancivi, dzieki za wskazówki, olej zakupiłem 1L za 23,80pln nazwy niestety w tym momencie nie pamiętam, ale kolor butelki był czarny :)

A ta oryginalna maź która jest zalany bez problemu zejdzie jeżeli kompresor będzie stał w pomieszczeniu o temp ok 18 stopni czy muszę go jakos ogrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś posiedziałem, poszukałem i zostało praktycznie dwóch zawodników ;)

Metabo

Stanley

Skłaniam się do zakupu tego stanleya, porządnie wykonany, dobra pompa i ogólnie wygląda na solidny - gumowe kółka, "zegary" od frontu :P Ale głównie chodzi mi o jakość, tak aby sprzętu po 2 latach nie wywalić.. 8-)

Miał ktoś z nim doświadczenie albo słyszał jakieś sprawdzone opinie na jego temat ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinek01, jesli mozna :-] to dodam od siebie tyle:

 

odpusc te 24l,chyba ze chcesz by non stop pracowal..

 

gdybys w przyszlosci chcial pod to pneumata to kola pewnie nie odkrecisz bez jego uruchomienia sie..

 

Prawie 2 lata "katuje" takiego:

 

http://allegro.pl/kompresor-2-tloki-50l ... 75718.html

 

i powiem,ze warto doplacic te pare stowek i miec kompresor 50l ( to itak niewiele ) 2-tlokowy,ktory pompuje do odcinki 2x szybciej niz Twoje typy.

 

Jak chcesz to wpadnij obczaic jak dziala,ale z moim pneumatem yato 1356 ktory ma spore zapotrzebowanie na powioetrze odkrecam i zakrecam 4 felgi bez wlaczania sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16, ma racje. Te jednotłokowe nawet 50l nadają się do napompowania koła czy przedmuchania laptopa :P. Mam takiego einhella i cały czas dyma jak cokolwiek chcesz zrobić. Malować to można po jednej feldze bo spada szybko ciśnienie. Ogólnie nadaję się do bardzo podstawowych prac, do dłuższego dłubania jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16 Dzięki ;) Nie planuje pneumata wpinać, ale to nie znaczy że nigdy go tam nie będzie :P Jakoś się uparłem na te 24l, no nic - zobaczę jeszcze i pewnie coś zakupie :P A z ciekawości zapytam - używasz powietrza po myciu żeby wydmuchać wodę ze szczelin itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jedzie 8-)

 

Teraz pytanie - google zbytnio nie pomaga :/ Jest jakaś zasada jak wybieramy przewód pneumatyczny ? Chodzi głównie o średnice, wybrałem akurat dosyć cienki bo 5mm /8mm zew. 10m dł. Nie mam w planach podłączać żadnych "powietrzożernych :mrgreen: " urządzeń, tylko pistolet do kół i jakieś pistolety do przedmuchiwania ;) Da rade ten przewód ? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kinek01, i jakiej firmy kupiłeś ten kompresor bo ja właśnie zastanawiam się nad Metabo. Byłem ostatnio w Castoramie i gościu powiedział mi żebym raczej nie kupował tego co jest u nich na stanie, a właśnie polecił mi wcześniej wspomnianą firmę. Dodam, że chodzi mi o kompresor do firmy, dwutłokowy min. 50l, który będzie używany do wydmuchiwania wody z zakamarków w średnio 2-3 samochodach dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, jezeli chcesz kupic lepszy dwutlokowy to nie szukaj po castoramach itp tylko wybierz sie do sklepu z takim sprzetem gdzie odpowiednio Ci doradza i conowo tez nie ma tragedii. A z tymi tanimi chinczykami bywa roznie, jak chinczyk dobrze posklada to chodzi, moj zwykly 50l z marketu smiga az milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do castoramy udałem się w celach rozpoznawczych 8-) Akurat trafił się gość, który okazał się uczciwy i naprowadził mnie czego mogę szukać. W Mińsku objeździłem wszystkie możliwe sklepy i nigdzie nie znalazłem czegoś konkretnego, ani nie usłyszałem żadnych zadowalających mnie informacji. Wchodząc na stronę Metabo mam odczucia, że to w miarę porządna firma ale jak jest możliwość to wolę popytać. Tym bardziej, że jakieś hasło na temat tej firmy padło w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.