Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

Masz już wyżej odpowiedź - oszukana karta, z fałszywą pojemnością, kilka lat temu popularne oszustwo wśród pendriveów. Kup porządną oryginalną kartę: sandisk, goodram, kingston i będzie ok. 32GB wystarczy na zwykłe codzienne dojazdy do pracy, dopiero jak musisz nagrywać długie trasy to myśl o 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te nowe ale starsze modele G1Wx były dość wybredne co do kart pamięci. Mi na gwarancji wymieniali dwa razy kartę Adata (dołożone w zestawie z kamerą) dopiero za trzecim razem jak przyszła Toshiba nie ma problemu. https://wr24support.freshdesk.com/support/solutions/articles/8000027798-kompatybilność-kart-pamięci-z-kamerami-g1wh-g1wc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Samsung są bdb i działają bez najmniejszego problemu chyba we rejestratorach, oczywiście jak kolega wyżej wspomniał najlepiej kupić w jakimś sprawdzonym sklepie stacjonarnym, bo podobno dużo podróbek krąży.
Samsung EVO 32GB (żółta) przetestowana w G1W, G1WC, Viofo a119s i DOD LS470W - żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem kamerę Anker Roav C1, planuję włożyć do niej kartę SanDisk albo Toshiba i mam nadzieję że taki zestaw mnie nie zawiedzie. Miło by było gdyby wypowiedział się ktoś, kto miał okazję używać ww kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przem@S napisał:

@tomekk1980

Prawdopodobnie chińska karta z oszukana pojemnością :)

Przeskanuj ja programem h2testw i zobacz co pokaże , oczywiście jeżeli jeszcze Ci ona odpali.

Nową kartę kup np.Samsunga , ale gdzieś w sklepie stacjonarnym na allegro jest dużo podjebek.

Pojemność - nie podałeś co to za kamerka . Sprawdź w necie jaka pojemność karty jest zalecana do Twojej kamerki , przy większej pojemności może nie obsłużyć . 

Karta w ogóle nie wczytuje się po podłączeniu do komputera, tylko taki dzwięk jest jak włożę i nic.

Spróbuje ja sprawdzić albo dam  komuś do sprawdzenia.

Nic nie pozostaje tylko kupić nowa kartę, dobra markową tak jak wszyscy opisują.

Kamerka VIOFO G1W-S i z tego co w internecie czytałem to obsługuje karty 64GB. Trochę robię kilometrów samochodem więc albo 32GB na początek i będzie ok albo od razu 64GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi dokładnie od 2 lat G1WH i również miałem mały problem właśnie z kartą (jakaś starszą). Po zakupie karty Samsung EVO 16GB jak ręką odjął. Zero problemów.

Miałem kolizje rok temu gdzie gość zapomniał czym są lusterka boczne i kierunkowskazy. Oczywiście wszyscy na mnie ze po co wyprzedzałem i ja winny winny!! :shock: Przyjechała policja, nagranie pokazane, (ostatnie 5 minut) i nie ma o czym rozmawiać, gość dostał mandat i dziękuje do widzenia

Teraz pytanie co do pojemności kart...Jaki jest sens kupna karty nawet tej 64GB do takiego wideorejestratora? :oU mnie 16GB w zupełności wystarcza przy zapętlenie filmu co 5 minut. Filmy z ostatnich kilkunastu przejazdów są zapisane i nic więcej nie potrzebuje. Jak wykorzystujecie tą pojemność 32/64GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzechu23 napisał:

Teraz pytanie co do pojemności kart...Jaki jest sens kupna karty nawet tej 64GB do takiego wideorejestratora?

A więc...

Przy karcie 32gb w jakości 1080p mam 5h ciągłego nagrywania . W ciągu dnia kamerka chodzi cały czas nawet jak mnie nie ma w aucie , a auto stoi na parkingu . Mam pewność ze jak jestem poza autem i coś się wydarzy to kamerka złapie . Będąc w pracy 8h lub więcej jak to w moim przypadku jest 11h to karta jest za mała bo robi nadpis i mogę stracić najważniejszy moment. 

Więc jest sens kupować kartę z większą pojemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przem@S napisał:

W ciągu dnia kamerka chodzi cały czas nawet jak mnie nie ma w aucie , a auto stoi na parkingu

A no chyba ze własnie w takim przypadku to jak najbardziej ok (u mnie nagrywanie tylko podczas jazdy)
Masz podpiętą pod stałe zasilanie czy jakaś mega bateria to podtrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte pod stałe zasilanie, kabelek puszczony podsufitką, słupkiem, reszta ukryta pod plastikami nad pedałami. Kamerkę włączam i wyłączam ręcznie. Wcześniej miałem podpięte pod plus po stacyjce, niby ok bo nie trzeba było się bawić w załączanie i wyłączanie kamerki, ale też nie można było zostawić włączonej kamerki np pod sklepem.

Na początku miałem kartę 16GB ale była za mała, bo tak jak kolega wyżej często zostawiam auto z włączonym rejestratorem. Teraz z kartą 32GB jest ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.12.2017 o 18:54, KHOT napisał:

Generalnie chodzi o ekranowanie. Dobra ładowarka załatwi sprawę, ale nie jest konieczna jeżeli zapniesz ferryt na kabel, nie musi być idealnie dobrany, możesz nawet pętelkę zrobić. ;) 

Kupiłem taki ferryt, założony na przewód zrobiona pętelka i efektu nie ma, dalej szum. Na ładowarce od nawigacji działa idealnie. Tylko ta ładowarka ma krótki przewód. Chyba pozostaje kupić dobrą ładowarkę z długim przewodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk1980 napisał:

Kupiłem taki ferryt, założony na przewód zrobiona pętelka i efektu nie ma, dalej szum. Na ładowarce od nawigacji działa idealnie. Tylko ta ładowarka ma krótki przewód. Chyba pozostaje kupić dobrą ładowarkę z długim przewodem.

Widać pech, trafiłeś na inną wariację zasilacza od innego chińczyka. U mnie na dwóch kamerkach działa idealnie. Albo samo radio lepiej filtruje. A swoją też mam tak jak ta z linka Pływaka wpiętą, wyciągnięty kabel z tej obudowy i bezpośrednio wlutowany od tyłu w gniazdo zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
59 minut temu, buka napisał:

Panowie, jest coś godnego następcy G1WH? Pytam, bo muszę kupić 3 szt, i nie wiem czy brac G1 czy pojawiło się coś ciekawego na rynku do 200zł

Ambarella A12, ale cena na razie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w stanie nagiąć budżet do ok 200 zł, to myślę, że warto jest się zainteresować Yi Dash Cam - na niemieckim amazonie dostępna jest za 45 euro z darmową wysyłką - https://www.amazon.de/YI-Nachtsicht-Bildschirm-Weitwinkel-Android-grau-1080P-DashCam-C10-Grau/dp/B073GTDBZ8/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1517467467&sr=1-1&keywords=YI+Dash+Camera - do niedawna była promocja na -10 euro. Chwalona i polecana na forum autowrzuta.pl - znajdziesz tam również filmy z testów i porównań z innymi kamerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pajko napisał:

Rozumiem ze to model a jaki producent ? 

To jest typowy chińczyk firmy "No Name" dlatego wszyscy się posługują tylko modelem.

 

Jedyny mankament to jest wybredna jeśli chodzi o karty, gdzieś wyżej wklejałem link do opisu jakie karty są zalecana, a jakie odradzane. Na bank jest problem z Adatą i dodatkowo po niecałych 2 latach padła mi wbudowana bateria. Miałem oddawać na gwarancje ale na allegro za grosze znalazłem nowa o większej pojemności i w pół godzinki wymieniłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym teraz kupował G1WC, czyli to samo tylko z kondensatorem zamiast baterii, powód jeden: bateria jest wrażliwa na mrozy i upały, szczególnie przy zostawianiu kamerki w aucie. Kondensator nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.