Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

msky, Jak ci się sprawuje George ? ;)

 

póki co jestem bardzo zadowolony. Prałem ostatnio Pandziochę żony bo była mocno poplamiona. Zdjęcie było w temacie prania tapicerki. Ostatnio zadzwonił kumpel, że alkohol mu się wylał. Zapomniał powiedzieć, że rok temu i że z żołądka a nie butekli. Samochód był w umierającym stanie ale i z nim George sobie poradził. Oczywiście jakieś gumy do żucia to temat na dłuższe czyszczenie ale plamy nie stanowiły problemu. Kilka fotek porównujących:

 

1j5f9k.jpg

w83uc8.jpg

 

Prane było wszystko. Siedzenia, kanapa, boczki, podsufitka, podłoga, bagażnik...

 

zapach wymiocin odszedł w zapomnienie. Czuć jedynie wanilię, której kolega wylał cały flakon w wentylatory :zly:

 

Dodane po 5 minutach 37 sekundach:

635444 sezon zaczynam z grubej rury

Z taki sprzętem to robota jest kilka razy sprawniejsze jak tam wrażenia ?

 

A dzięki. Co do odkurzacza to post wyżej. Myjka bardzo na plus. Zależało mi na sprzęcie który nie będzie wykonany z plastiku. Końcówki i elementy myjki (głowica) wykonane z mosiądzu, ciśnienie 150bar zupełnie wystarczające. Trochę samochodów będzie myła także postawiłem na serię Professional i nie żałuję. Żeby nie było lipy i kapiącej wody pookupiłem do węży końcówki i szybkozłączki z chromowanej stali. Dobrze trzymają, nic nie kapie, ciśnienie nie wybija. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na to forum ze względu na to, że chcę poważniej zająć się detailingiem oraz szerzej rozumianą renowacją samochodów. :D

Jako, że mój garaż dopiero jest w fazie generalnego remontu przez ostatnie kilka miesięcy "zbierałem" materiały na start, poniżej część tego, co udało mi się zebrać w tym roku:

 

comment_gVMUjU5jzUWQoXw7eNcLxLTFW5Si37BH.jpg

comment_GRwPZkorD729Tg3fM0TbRDdxVAqYBQrd.jpg

comment_aQZ1qlxQcgadVcV5LAsB5TFODl8wF0z6.jpg

 

Na zdjęcie nie zmieściły się m.in kompresor (airpress hl 425/100) i odkurzacz (Karcher SE 4002) oraz sprzęty stricte do lakierowania.

 

Póki co myślę, że na start wystarczy, ale czuję, że ta "choroba" jeszcze niejeden raz wystawi mój budżet na próbę :-]:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdo planuje wlasnie zakupic ten sam kompresor ale mysle o pojemnosci 50l. Glownie do pracy ze szlifierka pneumatyczna. Myslisz ze da rade podtrzymac ciagle 6 bar? Czy lepiej dolozyc i kupic 100l?

Bardziej patrz na wydajność tłoczenia. Jeżeli pompa ma faktyczne 425l to myślę że 100l baniak będzie lepszy niż 50l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdo planuje wlasnie zakupic ten sam kompresor ale mysle o pojemnosci 50l. Glownie do pracy ze szlifierka pneumatyczna. Myslisz ze da rade podtrzymac ciagle 6 bar? Czy lepiej dolozyc i kupic 100l?

Bardziej patrz na wydajność tłoczenia. Jeżeli pompa ma faktyczne 425l to myślę że 100l baniak będzie lepszy niż 50l .

 

Zamowilem 425/100 bo roznica w cenie nie byla taka straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale się czymś czego nikt nie ma :D własnoręcznie zrobiona, mobilna stacja doświetleniowa ;)

 

Świetlówki klasyczne czy led?

 

wg. mnie można by zrobić jeden przewód zasilający dla całej stacji i natynkowy szczelny włącznik dla każdej lampy z osobna :) sam pomysł bardzo fajny

 

A, i z innej beczki... podłoga mokra czy czymś pokryta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale się czymś czego nikt nie ma :D własnoręcznie zrobiona, mobilna stacja doświetleniowa ;)

 

Świetlówki klasyczne czy led?

 

wg. mnie można by zrobić jeden przewód zasilający dla całej stacji i natynkowy szczelny włącznik dla każdej lampy z osobna :) sam pomysł bardzo fajny

 

A, i z innej beczki... podłoga mokra czy czymś pokryta?

 

Świetlówki klasyczne, przewód będzie jeden, też na to wpadłem ale po fakcie ;-)

 

Podłoga mokra bo przygotowałem dziuplę dla pierwszego pacjenta czyli mojego Crxa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki klasyczne, przewód będzie jeden, też na to wpadłem ale po fakcie ;-)

 

Podłoga mokra bo przygotowałem dziuplę dla pierwszego pacjenta czyli mojego Crxa :-D

 

:good:

 

z solidnych i w przyzwoitej cenie włączników polecam serię AQUANT. przetestowaliśmy już większość osprzętu szczelnego i te wytrzymują najdłużej w zakładach o wysokiej wilgotności i temperaturze :)

 

or2uyr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdo planuje wlasnie zakupic ten sam kompresor ale mysle o pojemnosci 50l. Glownie do pracy ze szlifierka pneumatyczna. Myslisz ze da rade podtrzymac ciagle 6 bar? Czy lepiej dolozyc i kupic 100l?

 

 

100l zawsze lepiej, ale ten kompresor średnio nadaje się do narzędzi pneumatycznych ze względu na niskie ciśnienie i boję się, że nie uciągniesz nim tej szlifierki.

 

To jest sprzęt pod malowanie, tam wystarczy mi 2-2,5 bar na pistolecie, a liczy się wydajność powietrza (realna około 300l).

 

Do szlifiery z kolei - popraw mnie jeśli się mylę - potrzebowałbyś około 6 bar na sprzęcie, co przy kilku metrach przewodu i odwadniaczu po drodze może być ciężkie do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdo planuje wlasnie zakupic ten sam kompresor ale mysle o pojemnosci 50l. Glownie do pracy ze szlifierka pneumatyczna. Myslisz ze da rade podtrzymac ciagle 6 bar? Czy lepiej dolozyc i kupic 100l?

 

 

100l zawsze lepiej, ale ten kompresor średnio nadaje się do narzędzi pneumatycznych ze względu na niskie ciśnienie i boję się, że nie uciągniesz nim tej szlifierki.

 

To jest sprzęt pod malowanie, tam wystarczy mi 2-2,5 bar na pistolecie, a liczy się wydajność powietrza (realna około 300l).

 

Do szlifiery z kolei - popraw mnie jeśli się mylę - potrzebowałbyś około 6 bar na sprzęcie, co przy kilku metrach przewodu i odwadniaczu po drodze może być ciężkie do uzyskania.

 

Ja potrzebuje jej do polerowania reflektorów, osuszania auta i aerografu. W sumie zależy mi aby powietrza wystarczyło na przejazd jedną gradacją papieru po reflektorze. Zanim zmienię krążek to mi dobije wiatru itd.. Jak będzie w praktyce dowiem się za kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przez dłuuugi czas czytałem wasze podpowiedzi ''co warto co nie" "czego i jak używać" oraz "co i jak robić". :good:

Aż uzbierałem taki arsenał:

yVTKFA.jpg

msL3Jp.jpg

5pQTIC.jpg

UxtaUe.jpg

r3UlPs.jpg

Z7MAEP.jpg

yhbIym.jpg

rP1Cyj.jpg

I tak to się tyle tego nazbierało a zaczynałem od Plaka i Tempo :D

Także warto czytać bo tu jest WSZYSTKO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636643 Przez dłuuugi czas czytałem wasze podpowiedzi ''co warto co nie" "czego i jak używać" oraz "co i jak robić".

:good::good::good::good: żeby tak więcej nowych użytkowników myślało i podchodziło do tematu ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.