Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

jest żółta

To znaczy, że prawdopodobnie jest zażelaziona oraz co przeważnie idzie w parze zamanganiona.

 

Próbowałeś zakładać filtry na rurowe, już nie mówię na cały dom ale choćby na samo odejście na mycie auta. Tego typu:

http://sklep.osmoza.pl/obudowa-h10b-komplet-p-710.html

t_filtr_narurowy_001_908.jpg

Takie obudowy dwie połączone szeregowo (jedna za drugą), w jednej filtr mechaniczny sznurkowy, np 20 mikronów (jako prefiltr) w drugiej filtr właściwy, usuwający żelazo oraz po części mangan:

a) wkład odżelaziający

b) wkład mechaniczny, sznurkowy

 

 

Opcjonalnie, można jeszcze pomiędzy filtrami dołożyć jakiś dyfuzor, żyli coś co napowietrzy wodę, pozwalając wytrącić sole żelaza.

 

Cała inwestycja zamknęła by ci się w Cenie puszki colli :kox: Potem wymieniasz tylko wkłady. Żywotność takich wkładów, to dobrze ponad 2000l wody, zależnie od stopnia zanieczyszczenia. Za bezdotyk i paliwo na jeżdżenie tam na pewno bardzo szybko ci się zwróci.

Spróbuj, możesz to połączyć nawet na giętkie węże i przyłączać kiedy potrzebujesz. ;)

 

Dodatkowo dodam, że teoretycznie mógłbyś oddać wodę do analizy, aby zobaczyć co to jest "to żółte", ale analiza kosztuje od 200PLN w górę - także warto spróbować bez tego. Pogadaj też ze sprzedawcami takich filtrów, tez może coś poradzą.

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

g.pajak, :shock::shock::shock: nie wiedziałem, że to takie tanie, dzięki ;):-]:-]:good:

 

Ta woda kiedyś była też taka w domu, mama woziła białe pranie do brata :mrgreen: teraz jest wodociąg, ale woda na zewnątrz została taka :dontknow:

 

Wtorek środa się tym zajmę, jakby się udało to :shock::D:D potem już tylko PA i koniec z problemem :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda na zewnątrz została taka

 

Woda ze studni?

Wtorek środa się tym zajmę, jakby się udało to potem już tylko PA i koniec z problemem

Sprowadzając Cię trochę na ziemię, może być tak, że masz tak duże stężenie żelaza, że nie zadziała wystarczająco dobrze. Dodatkowo (nie wiem jaki masz układ) nawet wstawienie filtrów nic nie da jeżeli za filtrami rura będzie wyglądać tak:

 

rura.jpg

 

Tak czy inaczej, daj znać jak poszło ;):song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ojciec jakiś miesiąc tamu kupił stacje do zmiękczania wody. Dosypuje się sól taką w tabletkach. Nie wiem dokładnie jaki jest koszt tej instalacji ale woda zmieniła kolor z brązowej na super czystą.

Twardość wody zmieniła się z 29 na 4 stopnie niemieckie :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, a jest coś żeby wpiąć np przed wąż do mycia auta co zmiękcza wode?

Oczywiście, zawsze możesz wpiąć kolumnę jonowymienną z kationitem przed wąż (to ta niebieska, to białe to tylko na solankę):

 

Torstech-Stacja-zmiekczania-wody-serii-65-TRX-30.jpg

 

Bardzo populary jest Purolite C100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem SF4000 używają w fabrykach do pracy OEM czyli takich małych szurnięć czy hologramów po lekkim przetarciu nowego samochodu, a FF3000 to typowo wykończeniowa, to w sumie nie ma zbytniej różnicy w tych pastach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.