Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co testowalem ( a wypolerowalem kilkaset felg wibracyjnie ) po wiekszosci produktow czy to wosk czy kwarc robi sie delikatna mgiełka

wibro najlepiej odswiezac co sezon-dwa . Wtedy nie jest to duzy koszt a ciagle efekt jest super

testowalem

- barock mercedes autobahn sv. Delikatne mleko szczegolnie ja rantach

Cquartz - to samo

dlux - robily sie straszne smugi podczas docierania produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam spolerowane na lustro MONOBLOCK AMG. Aluminium już się trochę utleniło a zaraz zaczyna się sezon. Stoję przed wyborem wkrętarki do utrzymywania efektu lustra na felgach i tu rodzi się pytanie :

 

Jaka wkrętarka? 550rpm wystarczy? Może ktoś z Was poleci mi ową , najlepiej z dwoma aku do 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam możliwość w okazyjnej cenie kupić fajne felgi. Jest jeden problem, gdyż jedna felga posiada mocne zarysowania od krawężnika, jak na poniższej fotce. Jest możliwość tego spolerowania czy innej też naprawy ? Szpachla raczej odpada, ponieważ felgi nie będą malowane tylko myślę o wypolerowaniu ramion a wnęki na czarno tak jak jest

Pozdrawiam

images.php?i=5551_dsc-0375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie uwierzę że na forum nie ma żadnej osoby, która zarobkowo zajmuje się polerowaniem felg :o Zamiast papierów ściernych chciałbym w tym roku użyć past POLLUX

 

20-thickbox_default.jpg

 

Czy ktoś z was miał z nimi styczność ? Czy do każdej gradacji potrzebuję oddzielny filc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zrobiłem prowizoryczną maszynę do polerki felg i pełen zapału spędziłem pół dnia w garażu próbując uzyskać lustro na rantach. Nie używałem jeszcze past polerskich, bo prawdopodobnie coś zrobiłem nie tak... Szlifowałem kolejno papierami 120,220,400,600,800,1000,1500,2500 i uzyskałem taki efekt:

F2ebyz6.jpg

Vkca1he.jpg

(to ta sama felga tyle że jedno zdjęcie robione było z fleszem)

 

Od którego papierku powinienem jutro zacząć pracę? Jak powinna wyglądać felga po szlifie papierkiem 2500? Nie powinno być już żadnej "smugi?". Czy da się usunąć też te smugi w żółtym kółku? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Panie i Panowie, sprawa jest taka felgi po polerce(ranty) około 2 lata temu, całe były srebrne! Pozbyłem się farby papiery od 120 do 2,5na mokro, potem autosol na filcu i było "lusterko" a wyglądało to tak

9a18dcbc5325953bmed.jpg

 

teraz po tak długim czasie felgi nieco straciły na połysku(jest OK ale wiem że może być dużo lepiej i chciałbym je odświeżyć), więc tu się rodzi moje pytanie...

Co i jak zrobić żeby znowu wrócił "pełny poler" ? muszę znowu jechać papierami od 120 do 2,5?

czy wystarczy jakiś inny sposób?

dodam że na 1 myjni ręcznej jak kiedyś byłem posikali mi felgi jakaś "straszną chemią" i straciły na połysku i zrobiło się parę małych plamek :/ a ostrzegałem żeby nie pryskali niczym po felgach.

sezon się zbliża koła już na aucie, a mi nie daje spokoju ich wygląd tym bardziej że wiem że mogą wyglądać dużo dużo lepiej

z góry dzięki za pomoc i jakieś mądre rady co by zrobić żeby na szybko je odświeżyć

 

tak to wygląda....są jak by "za mgiełką"

536c2f3700ee4eeamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na polerowane raty felg w lustro można kłaść wosk taki jak na lakier? Obecnie mam Megsa #16? Czy przed nałożeniem wosku trzeba przelecieć cleanerem, czy jest to niedozwolone? Czy cleaner również w tym przypadku poprawi blask rantu czy będzie się raczej gryzł z gołym amelinium?

 

-- 17 marca 2015, 10:03 --

 

Panowie, ktoś, coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.