Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra chłopaki, czyli jak w końcu robić ?

 

 

Mam felgi skończone papierkiem 2500. Czy kupować filc i bawełnę> Najpierw autosol + filc, a następnie autosol + bawełna. Czy po 2500 mogę pominąć filc i robić tylko bawełna + autosol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem panowie. Felgi to Parabole z Audi TT. Jestem już po długiej żmudnej drodze wyrównywania alu wszelkimi papierami ściernymi kończąc na 2500. Powierzchnia jest już pozbawiona wszelkich rys. Poleruję Autosolem na filcu a następnie Autosolem na krążku bawełnianym i po każdorazowym przejeździe bawełną zostają mi smugi w tych miejscach gdzie przejeżdzałem. Wygląda to jak mikroskopijna sieć rysek które zmieniają kierunek w zależności w jaką stronę ułożę krążek. Krążek wyprany więc to nie jego wina. Gdzie szukać winowajcy albo co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest,

zaopatrz sie w "zieloną" pastę gradacji 3000, 3500, 4000 (pasta z domieszką tlenku chromu) na oddzielnych filcach. po każdym porządnym wypracowaniu pasy, zbierasz resztki past bawełnianą ściereczką i po tym dopiero bawełna.

 

Arkadius,

obstawiam zbyt twardy krążek bawełniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytano odniesienie jakości polerki rantów. To moje pierwsze felgi z rantami, były w ori stanie, klar na rantach. Oddałem do wypolerowania, mam wątpliwości odniesienie jakości pracy. Ranty ładnie się błyszczą ale posiadają mnóstwo rys. Pytanie laika tak ma być czy robota nie dokończona? I powinno się przejechać drobniejszym papierem, pastą i rysy powinny zniknąć dobrze myślę.?

 

ranty rh

male_1740041efc106203494da18e57eee.jpg

 

male_90b2b8682aa9b3ee9586e9e8907d3.jpg

 

male_891574055b5e44b75f06ae17f66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem już po pierwszych testach polerowania :D A więc tak... będę robił filc+autosol, a następnie flanela+autosol.

 

Powiedzcie mi czy na filc lub autosol negatywnie działają wysokie obroty ? Z racji tego że seginy są prawie płaskie mogę spokojnie obrobić je BP 125mm z filcem. Próbowałem również twardego pada, tak tylko do testu i muszę stwierdzić że pady do lakierów nie nadają się do aluminium bo metal matowieje i nie mogłem uzyskać "lustra"

 

 

Czym zmywaliście resztę autosolu ? po polerowaniu sporo jej zostało w dziurach na śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, to teraz moja kolej przeczytałem temat od deski do deski bacznie i uważnie i moje pytanie jest następujące, wziąłem się za polerkę moich felg santa monica 17 cali do mk4

wszystko ładnie pięknie zaczynałem od papieru 80 taka była konieczność ze względu na bliskie spotkanie wcześniejszego właściciela krawężnika z rantem, ale mniejsza o to robiłem następujący papierki 120 220 320 420 SUCHO dalej już 800 1000 1500 2000 25000 na wodę, polerowałem do tego stopnia aż wcześniejsze rysy znikną po wcześniejszym papierze potem robiłem poprzeczne ryski oraz zakola i polerowałem znowu wzdłuż upewniając się czy już mogę zmienić papier. ok doleciałem do 2500 i zadowolony z końca pracy ( 1 felga) umyłem postawiłem chwilkę do słońca i przetarłem szmatką aby wysuszyć alu. następnie testowałem pasty najpierw poszedł autosol na szmatce, wyszło prawie ok lekka mgiełka była lecz były zakola oraz ślady po szmatce ( koszulka a na metce 100% bawełna) naczytałem się o krążku bawełnianym a więc za 20 zł dorwałem krążek na wiertarkę w castoramie i próba druga tym razem już byłem pewny że wyjdzie okej a więc autosol na felge i przeleciałem ramię krążkiem i było jeszcze gorzej niż po ręcznym polerowaniu szmatką więcej rysek w stronę którą trzymałem krążek bawełniany i w którą stronę się krecił. Kolejny krok to zamówione pasta pp30 nią próbowałem wszystkiego :D najpierw na krążek i niestety znowu klapa bo zostały ryski i hologramy, potem poszła w ruch polerka oraz krążek gąbka wyszło miodzio jednak znowu z hologramami i zakolami takie pół kola wyszły na ramionach, potem chciałem te ryski usunąć i pojechałem ręcznie szmatką autosolem, i znowu jak wcześniej hologramów rysek nie usunałem tzn usunąłem po polerce gąbką lecz narobiły mi się kolejne ze szmatki i co najważniejsze po przetarciu po paście pp30 autosolem wyszła mgiełka, a więc ostatecznie przepolerowałem całość tylko pp30 i jest lustro jednam problem dalej mam z tymi hologramami bo nie wiem jak sobie z nimi poradzić, powstają one tylko i wyłącznie z przedmiotów krążków oraz szmatek jakimi poleruje, w jakim kierunku poleruje w takim powstają ryski, nie są to ryski powstałe w wyniku nie właściwego tarcia papierkami ponieważ te ryski zmieniają swoje położenia w zależności od właśnie finalnej polerki pastami, proszę was o pomoc bo już nie wiem co mam robić denerwują mnię te hologramy i zakola bo na słońcu jest to widoczne i drażni człowieka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosolem gdy wykańczam po pp30 (niebieska pasta) to robi się mgiełka czyli groszy efekt gdy patrzę na wprost ramienia i robią się również ryski zakola bo trę od zewnątrz do wewnątrz, po pp30 oraz po gąbce felga wygląda do słońca z bliska tak :

http://iv.pl/images/31727500619984621744.jpg

a tutaj widać lekki hologram ten sam lecz złapany inaczej z dalsza:

http://iv.pl/images/22963484711909586851.jpg

a tutaj te samę ramie złapane pod kątem:

http://iv.pl/images/84903882445231064628.jpg

 

a więc nie ma mowy o źle dotarych papierkach tylko i wyłącznie teraz chodzi o wykończenie. I nie mam pomysłu czym spróbować to wykończyć aby usunąć te hologramy wstrętne bo po części one również blokują lekko ten efekt lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnymi innymi środkami nie usunę tego ? Bo szczerze powiedziawszy nie chciałbym się po raz kolejny pchać w koszty bo ktoś w temacie pisał nawet że wydał 50 zł na tą pastę i również było mleko, miało być dobrze po pp30 oraz pp50 i te zakupiłem oraz krążek a nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak mówisz Autosol z bliska jak się przyjrzę pozstawia jeszcze mikro ryski lecz z dalsza są one nie zauważalne i tak wygląda finalnie felga po paście pp30 na krążku oraz potem polerowanie ręczne Autosolem na mikrofibrze

 

16596082614824215789.jpg

 

Ciekawi mnie czy pastami od megsa mógłbym poprawić efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.