Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, zabieram się właśnie za swoje felgi. Potrzebuję kilku porad. Lakier z felgi ściągnę scansolem, uprzednio uszkadzając lakier papierem ściernym. Następnie zamierzam zacząć od papieru 500 we wnękach felg, 800 z zewnętrznej strony, przechodząc przez 1000, 1500 i kończąc na 2000. Lecz co później ? filc i autosol, a następnie bawełna i autosol do metalu. Czy jest jakiś klar na polerowane aluminium ? Jak o to zadbać, gdy felgi będą na aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach nie zostały.

Miejscami gdzie felgi były przytarte o krawężnik używałem 80.

Po po to przeskakuje się na większe gradacje papieru żeby usunąć rysy po poprzednim papierze. Przeczytaj ten temat a będziesz wiedział wszystko co potrzebne do rozpoczęcia polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym filc sobie odpuścił bo morze ci porysować alu. I cała praca od nowa :/. Autosol do metalu + bawełna i będzie Pan zadowolony. Mohersa możesz używać do pielęgnacji. Zresztą te felgi co pokazywałeś na fotkach powinny bardzo łatwo pokazać swoje prawdziwe piękno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich temperaturach działa słabiej

 

Nie wiem jakie Mercedesy masz, ale one generalnie mają grubo położony lakier, ale schodzi warstwami bez większego problemu

 

seginy. zastanawiam się czy leży na nich jakiś klar piecowy. dwie godziny po nałożeniu scansol ruszył jedynie lakier we wnękach, z zewnątrz lakier nawet nie zmatowiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest masz nowy scansol ? Czy był już kiedyś otwarty wcześniej i po czasie go użyłeś ? :idea:

 

 

Tak to ten nowy zielony scansol. Kupiłem go 3 tygodnie temu i używałem od tamtego momentu. Jeszcze dziś spróbuję jeśli się nie uda to kupię co innego.

 

[ Dodano: 21 Luty 2014, 08:04 ]

Tak to ten nowy zielony scansol. Kupiłem go 3 tygodnie temu i używałem od tamtego momentu. Jeszcze dziś spróbuję jeśli się nie uda to kupię co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy zielony scansol
Kupiłem go 3 tygodnie temu i używałem od tamtego momentu

Jeżeli jeszcze pędzelek do nanoszenia maczałeś bezpośrednio w puszcze to on nie ma prawa działać ;)

Eco to się nadaje najwyżej do usuwania akwareli, a nie piecowych lakierów... kup Strong'a lub PaintRemovera w sprayu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy do odświeżenia polerowanych felg wystarczy samo przepolerowanie ich pastą czy lepiej najpierw zmatowić je papierem np 2500 a później polerować? Kupiłem już jakiś czas temu coś takiego http://allegro.pl/tarcza-polerska-trzpi ... source=mlt i powiedzcie czy nada się to do późniejszego wykończenia felg czy np dokupić jeszcze coś takiego http://allegro.pl/tarcza-polerska-trzpi ... source=mlt ? Co do pasty to chcę zakupić tą od Mothers.

 

Zapomniałem wspomnieć o samych felgach, są to felgi od Mercedesa Alphard firmy ronal a tutaj zdjęcie: http://i43.tinypic.com/wmfin4.jpg felgi są ogólnie w dobrym stanie, tylko poler po całym sezonie stracił swojego blasku. Mogę liczyć na jakąś podpowiedź? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosol na zrobionym własnoręcznie padzie ze starej bawełnianej koszuli nocnej Mamy lol

Co prawda osłona podwozia to nie felga, ale jak na 20 letni kawałek cieniutkiej blachy aluminiowej która gnie się pod palcem, a po której waliły kamienie, sól i błoto, to myślę że z tej pasty można być zadowolonym :)

Niestety dla mojej starej wiertarki to był o jeden most za daleko ;-)

 

DSC_0310.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę w internecie zamówić sobie tarcze polerskie do pracy z Autosolem na feldze. I zastanawiam się czy wziąć tarcze bawełnianą czy flanelową.

 

Którą polecilibyście, do ostatniego etapu polerki (naturalnie ostatni papier wodny to 2500). Bawełna czy flanela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.