Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytam i się dowiaduje, Ronale ciężko spolerować na efekt "łał".

Borbety, BBS, alutec - bardzo przyjemne efekty nawet po samym autosolu. Także jak to napisał kolega:

Życzę wytrwałości cierpliwości i żeby dłonie nie bolały za długo przy nacieraniu :D :D

Nie załamywać się :) polerka to polerka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam takie oto pytanie. Posiadam felgi Borbet z rantem i postanowiłem spolerować (tzn same ranty) niestety nie wyszło tak jakbym chciał nawet w najmniejszym stopniu :mrgreen: Zacząlem od papieru wodnego 500 później 800 - 1000- 1200 - 1500 - 2000 i oto co otrzymałem 20130514125835.th.jpg 20130514125850.th.jpg . Czy ktoś może doradzic co dalej? Czy polerować od nowa grubszym papierem czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij na spokojnie od papieru 320 do 2000/2500. Najważniejsze duuuużo wody. 320 jedź tak długo aż znikną rysy. Cierpliwość popłaca :D

Dokładnie, 320 na mokro, a częściej nawet 220 na początek i na tym etapie musisz pozbyć się wszystkich wżerów czy przebarwień; co chwile płukać papier i przy 600 lepiej by się rant zaświecił :-]

 

Robisz to ręcznie, czy maszynowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niech się kółko kręci, zacznij od tego 220 na start i wręcz zalewaj koła woda, będzie chlapac jak cholera, ale to dobrze ;) Nie żałuj wody i leć spokojnie aż po papier 2500/3000 - reszta to już filc polerski, a na końcu najlepiej flanela/bawełna do polerki i dobra pasta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie- na jaki klej wkleic imitacje srubek (sruby z nierdzewki) w keskinach kt01? Wiem, ze mozna je wbic, ale akurat moje srubki nie sa tak szerokie, bo wchodza na lekki wcisk ale boje sie, ze wypadna, dlatego pytam o klej :) Bede wdzieczny za wskazowki :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie mam małe pytanie. Z felg schodzi bezbarwny lakier wiec postanowiłem je z polerować. Najpierw potraktowałem gradacją 1500 na mokro (z racji że nie ma wżerów i głębokich rys i maiłem wolne 15min, użyłem tego co miałem pod ręką) Powstały szare przebarwienia widoczne na zdjeciu da się coś z tym zrobić ?

http://iv.pl/viewer.php?file=75300361013165381339.jpg

Fele to żadna chińszczyzna tylko bbs-y

 

Przebarwienia powstały ponieważ nie usunąłem bezbarwnego lakieru z polerowanego rantu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asgaard, jak poprzednik, piaskowanie i malowanie proszkowe. Te fabryczne koła, generalnie z kazdej marki, mają to do siebie że dość szybko korozja zaczyna je brac właśnie na krawędziach z tyłu ramion z powodu niedostatecznej ilości lakieru w tych miejscach. Aby zaoszczędzić, producenci skupiają sie tylko na frontach felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.