Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesio

 

zainwestuj do tego metal polisha w jakieś krążki bawełniane i najlepiej jakąś pastę wykończeniową , megsa jakiegoś ( dość wydajny ) albo białą w kostce pp50 da na pewno lepszy efekt niż teraz

 

cichy86_20

 

jeśli Twoje ranty nie są zbyt poniszczone poleć je od 1500 do 2500 i pasta wstępna i wykańczającą ( bawełna-flanela )

jeśli nie będzie szło podjedź to coś wymyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pomocy!!!!!

 

Kilka postów wyżej pisałem że zabrałem się za polerkę rantów. Zjechałem je papierami na mokro zaczynając od 500 i kończąc na 2500, następnie potraktowałem je bawełną

( http://allegro.pl/tarcza-polerska-trzpi ... 84032.html ) i tu pojawił się problem . Zamiast efekt lustra to rysy po tej bawełnie, jakieś kropki, hologramy. Już mnie ku...ca strzela a sezon coraz bliżej. Co robię źle? Pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaopatrzyłem się w castoramie w taki filc polerski:

IMG_4515d.jpg

 

Czy jest on dobry? Mam zamiar nim pracować z:

1. Autosol Metal Polish, następnie

2. Autosol Aluminium Polish i później przejść na bawełnę a na niej Biała pasta polerska w kostce (to chyba pp50, choć takich oznaczeń nie ma) i ostatnia Mothers mag i alu tyle, że nie wiem czy da się dostać taką bawełnę też w takich płatach jak filc. Rozejrzę się dzisiaj po casto znowu i może uda się coś kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy1987d

 

pokaż zdjęcie

ja używam takich tarcz i są jak najbardziej na +

jaka pasta ?

bawełna rys raczej nie zostawia, lecz mogą być wynikiem złego przejścia gradacji papieru np z 240 na 400 i przy polerowaniu wyszły na wierzch

 

używam pasty autosol do aluminium. zaczynałem od papieru 500 a później 800 1000 1500 2000 i 2500. wiertarka nie ma regulacji obrotów. a czy przy polerowaniu też Ci się tak strzępi ta bawełna?

44.jpg.8dbbb754fc0085ce8943593685bb5e51.jpg

33.jpg.8dae4e43edf26c41f5c5b4bd5c5c31f0.jpg

22.jpg.9b293ca4c7799a99dfa41ee6399f1b33.jpg

11.jpg.b072d7751e0b54fcb30654a96ac47ada.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach są pojedyńcze ryski-tak jakby po najgrubszym papierze ściernym.

Może niezbyt dobrze przetarłeś mniejszymi granulacjami?

Ja stosuję papiery wodne (dobrze wymoczone): 180; 360; 500; 1000; 1500 (mam dość głębokie wżery).

Potem tarczą filcową (od tego samego gościa z allegro) na wiertarce-600obr (Celma) potem bawełnianą i kończę ręką.

Tarcza filcowa jest dość skuteczna w likwidacji drobnych rys.

Używam Brasso do metali nieżelaznych-efekt nie jest lustro ale OK

Tarcza bawełniana strzępi sie jak diabli-może (mamy z tego samego żródla) jest po prostu słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Spróbowałem dzisiaj w inny sposób z tymi felgami. Założyłem na auto 3 bieg i papiery po kolei. 10 razy szybciej i dokładniej. Rzeczywiście tak jak mówisz to rysy po papierach. Polerowałem autosolem też na samochodzie bawełnianą koszulką i jest git ale lustra nie ma. Myślę że rodzaj alu taki jest że nie wyciągnie się w 100% lustra. Filca przed bawełną nie użyłem. Są jeszcze drobne ryski. Filca na tarczy to raczej nie zastosuje bo nie podejdę wszędzie. Może kupić taki filc jak kolega Miked i na aucie to zrobić? Mam jeszcze taki w stożku nieduży, ale po nim to się robią holo i słoneczka.

 

Jak długo trzeba polerować poszczególnymi papierami żeby nie pozostały rysy po poprzednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy1987d

 

musisz to wyczuć - ja bynajmniej nie potrafię tego opisać

500 a później 800 1000 1500 2000 i 2500. do tych Twoich papierów pomiędzy 500 a 800 dałbym 600 żeby mieć pewność że rysy po 500 szybko się usunęły i pomiędzy 1000 a 1500 dał 1200

spróbuj najpierw ręcznie później bawełna, efekt na takich felgach powinien być o niebo lepszy niż jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj najpierw ręcznie później bawełna

co masz na myśli?

 

efekt na takich felgach powinien być o niebo lepszy niż jest teraz

 

robiąc te felgi na aucie a nie jak wcześniej ręcznie ( te zdjęcia co wrzuciłem to były po ręcznej polerce) to teraz jest niebo a ziemia ale jeszcze nie jest to.

 

Czyli rozumiem że filcu nie ma co dawać przed bawełną tylko dokładnie papierami zjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy1987d poprzyj teorię dowodami ;)

 

 

Ten do aluminium możemy dać jako pastę wykończeniową, ale do konkretnego odświeżenia się średnio nadaję... a mając w garści 30zł na pastę wykończeniową to ze sklepowej półki bym zgarnął małą puszkę Mothersa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autosol aluminium jest polecany przez producenta do aluminium to chyba coś w tym musi być. Inne właściwości ma pasta alu a inne metal.

Czasami takie zachowanie przez producenta to nazywa się czysty marketing.

 

Kupiłem autosola metal, autosola alu i mothersa, używałem różnych konfiguracji z tymi trzema pastami i cholera autosol metal jest zdecydowanie lepszy od alu:/ Powiem więcej, że zaraz po papierach sprawdziłem dwa miejsca, autosol alu i autosol metal. Metal wyprowadził mi pięknie natomiast autosol alu sprawia ze się robi mgiełka(nie wiem jak to nazwać).

Zrobilem tez miejsce gdzie najpierw dałem autosol metal a zaraz po tym autosol alu no i efekt zrobił sie taki, że autosol alu lekko zmatowił mi autosola metal. To taka informacja, warto też wziąć pod uwagę to, że wszystko zależy od stopu aluminium.

 

Więc najlepsza konfiguracja dla mnie to najpierw autosol alu, później metal i na wykończenie dać mothersa. Bynajmniej na moje felgi działa to naprawdę dobrze. Choć nie ukrywam, że myślę by już nie dawać w ogóle autosola aluminum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.