Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie można kupic wkład do wibratora mam w pracy taki i konstrukcja jest prosta tylko oni tam maja stalowe igiełki gdzie to można nabyc bądź czym zastąpić jakie pasty używa kolega do metod tradycyjnych ?? :ad:

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:09 ]

tu pare moich fotek ccf92d36d30a1363.html

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:11 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afe ... 7ea3e.html

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:11 ]

afe534f19307ea3em.jpg

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:13 ]

1acc6539cf5bcec8m.jpg

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:14 ]

1f9e55a869f78c73m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jedna sprawa, bo poleruje tylko ranty, na których był lakier. Chciałbym usunąć lakier mechanicznie, czy są jakies sposoby na ściągnięcie lakieru mechanicznie w trudno dostępnych miejscach? jakaś nakładka na wiertarkę czy cos?

Mam papier ścierny na rzep 120mm ale to jest już za duże, nie dochodze tym wszedzie i to walka z wiatrakami przy takim talerzu. Są inne patenty ?

 

Pacjent to taka felga bmw:

Obrazek

 

Może coś takiego?

Obrazek

 

ja robilem w tamtym roku , chemią 10 minut i po temacie

20120721426.jpg

20120717423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, bo poleruje tylko ranty, na których był lakier. Chciałbym usunąć lakier mechanicznie, czy są jakies sposoby na ściągnięcie lakieru mechanicznie w trudno dostępnych miejscach? jakaś nakładka na wiertarkę czy cos?

Mam papier ścierny na rzep 120mm ale to jest już za duże, nie dochodze tym wszedzie i to walka z wiatrakami przy takim talerzu. Są inne patenty ?

 

Pacjent to taka felga bmw:

Obrazek

 

Może coś takiego?

Obrazek

 

ja robilem w tamtym roku , chemią 10 minut i po temacie

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Mozesz rozwinac temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegos czasu szukam MEGUIARS MAG & ALUMINUM POLISH METALE i nigdzie nie ma :shock: Szukam czegos podobnego i nie wiem ktora wersja bedzie zblizona do MEGUIARS MAG & ALUMINUM POLISH METALE

 

 

http://showcarshine.pl/felgi/1509-megui ... ednia.html

 

http://showcarshine.pl/1507-meguiars-he ... pasta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag'a wycofali z oferty, jego odpowiednikiem pewnie jest: http://showcarshine.pl/felgi/1508-megui ... niowa.html

Ale testów tego smarowidła jeszcze nie widziałem...

 

 

Prawdę mówiąc Meguiars wprowadził w miejsce Mag & Aluminum Polish 3 różne pasty do polerowania metalu:

 

Heavy Cut Metal Polish

Medium Cut Metal Polish

Finishing Metal Polish

 

 

Faktycznie, najbliższym zastępstwem będzie Finishing Metal Polish, ale dzięki nowym produktom można zrobić znacznie więcej w sensie korekty elementów metalowych niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poleruje te ranty autosolem na filcu i pod kątem widze ryski, nie jest to igiełka, co prawda w słońcu się to gubi, ale nie daje mi to spokoju - podczas polerki widać jak filc zabija się pasta i mocno czernieje - za wysokie obroty? Za mocno dociskam? Autosolu raczej dużo dawkować czy tyle co by pokryło pacjenta, a może zrezygnować z tego autosolu na rzecz zielonej pasty w wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poleruje te ranty autosolem na filcu i pod kątem widze ryski, nie jest to igiełka, co prawda w słońcu się to gubi, ale nie daje mi to spokoju - podczas polerki widać jak filc zabija się pasta i mocno czernieje - za wysokie obroty? Za mocno dociskam? Autosolu raczej dużo dawkować czy tyle co by pokryło pacjenta, a może zrezygnować z tego autosolu na rzecz zielonej pasty w wału?

 

zapodaj fotkę

 

recznie na koniec autosol aluminium najlepiej jak masz taki ale metal też , zielona jest lipa kup białą paste pp50 albo niebieską typowo też dla aluminium ta sama w wałkach , one mają 10 kolorów , biała lub niebieska obydwie świetnie wykańczają i smialo tez mozesz na niej polerowac od papieru 2500 kilka przejsc na filcu i masz lustro pozniej recznie kilka razy na bawelnianej szmatce autosolem i p...zda anioła 8-)

 

Od zielonej masz te rysy ona jest za gruba ...

 

przypomnij sobie czy aby napewno nie zgubiłeś jakiegos papieru 240 ,320 , 400 , 600 , 800 , 1000 ,1200 , 1500 , 2000 , 2500

 

chyba ze początkowo uzywałes 80 bo ja miałem takie przypadki po tym ładnie 120 180 240 320 i głaszczesz po kolei az do 2500 pasta na filcu jakies 6-7 przejazdów , szmatka z autosolem 4 razy i gotowe :ad:

 

wiertarka szlifierka i inne muszą mieć od 1500 do przynajmniej 3000 obrotów , bo średnio na 2000 to robię , filc zwykły najtanszy w kazdym sklepie z farbami dostaniesz pamietaj zeby byl miekki nie sztywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zielonej masz te rysy ona jest za gruba ...

Nie mogę się z tym zgodzić do końca.

W moim przypadku ( dość ciężkim, bo pacjent to patelnie Ronal z calibry) zielona pasta uratowała całą robotę. PP50 nie dała sobie rady tak jak zielona. Takie same zdanie ma jeden człowiek, co zajmuje się polerką. W moim przypadku rysy wynikły ze zbyt dużego skoku gradacji papierów wodnych. Co się dało uratować, to jest dla mnie zadowalające ;)

Każdy stop jest inny, na jeden zadziała taka pasta, a na drugi inna. Trzeba próbować i znaleźć ten złoty środek :)

pzodraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie co do klasycznego połączenia czyli polerowany rant + lakierowany rotor. Potrzebny jest produkt typowo na zloty aby nadać felgom szybko blasku i usunąć zanieczyszczenia powstałe w czasie dojazdu na imprezę. Jak ogólnie wiadomo polerowany rant jest dość wrażliwym elementem na mocną chemię. Co w takich sytuacjach się używa zakładając, że tuż przed zlotem ranty są wypolerowane autosolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zielonej masz te rysy ona jest za gruba ...

Nie mogę się z tym zgodzić do końca.

W moim przypadku ( dość ciężkim, bo pacjent to patelnie Ronal z calibry) zielona pasta uratowała całą robotę. PP50 nie dała sobie rady tak jak zielona. Takie same zdanie ma jeden człowiek, co zajmuje się polerką. W moim przypadku rysy wynikły ze zbyt dużego skoku gradacji papierów wodnych. Co się dało uratować, to jest dla mnie zadowalające ;)

Każdy stop jest inny, na jeden zadziała taka pasta, a na drugi inna. Trzeba próbować i znaleźć ten złoty środek :)

pzodraiwam.

 

tak , ale też trzeba pamiętać że zielona pasta ma rózne gradacje ( 400.600.800.1000.1200)

wiec jak używa 400 600 nawet 800 i robi to po papierach sciernych po dojsciu już do ostatniego etapu 2500 to robi powrót jezeli używa zielonej pasty do wyżej wymienionych przeze-mnie gradacji , pasta scierna to poprawna nazwa wiec nie jest to pasta do zrobienia efektu lustrzanego

 

Powiem jeszcze raz jakie by nie było aluminium , w przypadkach po piaskowaniu szkiełkowaniu itp zaczynamy papier wodny od 180 , 240 , 320 , 400 , 600 , 800 ,1000 , 1200 , 1500 , 2000 , 2500

 

po tym procesie filc na ( wiertarke szlifierke itp zależy co posiadamy w zakresie obrotowym 1500-3000 )

 

pasta biała tak zwana wykończeniowa ( nie żadne znowu ścierające pasty typu zielona chyba ze ma gradacje 4000-6000 tysięcy )

 

ewentualnie niebieska też do wykończenia aluminium

 

na koniec szmatka bawełniana + autosol aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobra, zamówiłem na all... pełen komplet tj flanela na wiertarke, zielona i biała PP-50 - zobaczymy co poskutkuje, pasta na pewno się nie zmarnuje i później znajdzie się zastosowanie dla nich ;) Dzięki wszystkim za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio przerabiam temat polerki alusów z mercedesa 16" et51 15loch lub inaczej gullideckel. Stop z którego jest felga nie powala. Do ściągnięcia wierzchniej powłoki lakieru użyłem paint ex APP, scansol nie dawał rady. Papiery wodne tak jak koledzy wymieniali wyżej 240-2500, później jeszcze przeleciałem 3m trizact 3000. Następnie pasta zielona 600 na filcu. Niestety filc po mimo czyszczenia tworzył mikro rysy. Spróbowałem tarczy flanelowej na wiertarce też szału nie było. Najlepszy efekt był po użyciu miękkiej szmatki bawełnianej i pasty Autosol do metalu. Miałem pastę Mothers'a i K2 aluchrom, ale nie dały tak dobrego efektu jak Autosol. Nie wiadomo jakby zachowały się te pasty i flanelka na maszynie do polerowania felg, możliwe że efekt byłby lepszy niestety nie posiadam takiej maszyny ani nie będę specjalnie budował. Generalnie stop alu stopowi nie równy, trzeba próbować różnych sposobów.

 

Życzę wytrwałości cierpliwości i żeby dłonie nie bolały za długo przy nacieraniu :D:D

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.