Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co? Podoba mi się pewien styl zegarka, ale nie stać mnie na wydanie +- 30 tyś złotych na oryginał...

Mam go sobie odpuścić i pozostawić w sferze marzeń?

A jeśli godzę się na niższą jakość, wykonanie z innych materiałów, ale wygląd mi odpowiada i zegarek działa to mogę go kupić czy nie?

 

Nie wmawiam nikomu, że to Panerai, że wydałem na niego więcej niż moje obecne auto jest warte... :)

Nie kupuję świadomej podróby np. Casio, z logiem Casio i błyszczę w towarzystwie G-Shockiem.

Oryginału G-Shocka nie kupię, bo szkoda mi na niego kasy, a dodatkowo nie wykorzystam jego funkcji w codziennym użytkowaniu.

 

A chiński Evoque? Gdzie i po ile? :D

 

Jak to gdzieś przeczytałem: Tylko chińskie samochody mają wszystkie części oryginalne, nawet te zamienne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mi np. marzy się IWC Portugese, ale że nie pyknę 6 w Lotka ani nie mam bogatych rodziców, to raczej sobie takiego nie sprawię w bliżej określonej przyszłości. Za to już taki Parnis który ma wzór zegarka bardzo podobny do IWC kosztuje 400 PLN ;) ad rem, jeżeli ktoś nie kupuje świadomie podróbki zegarka, z podrobioną nazwą etc. tylko twór innej firmy to dlaczego nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. marzy się IWC Portugese, ale że nie pyknę 6 w Lotka ani nie mam bogatych rodziców, to raczej sobie takiego nie sprawię w bliżej określonej przyszłości. (...)

 

Gdybym wcześniej wiedział, była opcja na IWC po atrakcyjnej cenie, choć zapewne bez papierów, ale wszystko na legalu :kox:

 

Proponuję skończyć zagadnienia etyczno-estetyczne klonowania. Każdy ma prawo do własnego zdania i argumentacji na jego poparcie, wpływ na zalew klonów mamy niewielki, wróćmy do pitolenia o zegarkach.

Ktoś ostatnio rozbierał swoje czasomierze, żeby im się przyjrzeć? Najlepiej stare, tak sprzed 20 lat.

Porównywaliście to z wykonaniem dzisiejszych maszynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt, że trochę za blisko oryginału IWC 3714, ale jednak nie idealna kopia - nikt ich raczej nie pomyli. Szczerze powiedziawszy wolałbym nawet gdyby trochę mniej kopiował detale - np. ścięte indeksy 12 i 6 godziny, ale poza tym jest idealny. Ma dobry mechanizm automatyczny, wykonany jest przyzwoicie, za 300 zł jest imo o wiele lepszym wyborem niż kwarcowe festyny, czy bissety. Imo taka sama kopia, jak Orient, czy Seiko "submarinery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Breitling'a to może kraff.pl?

 

Kupowałeś coś od nich ? Jak patrzę na ceny, to ogólnie jest :shock::o

 

Navi nawet po rabacie w Aparcie wychodzi 4k taniej, Tag w porównaniu z (Jubitomem ze zniżką 10%) też prawie 2,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu rotomat i teraz może też kolejny tam kupię. Zegarków nie.. Ale ceny są różne i zależą nie tylko od marki, ale i chyba od modelu. Zenith El Primero był tam chyba dużo tańszy jak w Aparcie i podobnie było z IWC Pilotem o ile mnie pamięć nie myli. Ostatnio w jednym z salonów Jubitom widziałem nawet ich ulotkę z rotomatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie chciałbym kupić zegarek taki na codzień do 1500zł , bardzo spodobał mi się ten model seiko https://www.amazon.co.uk/Seiko-Quartz-Chronograph-SNDD71P1-Leather/dp/B009DFSXBQ jedyny minus to szkło bardzo zależało by mi na szafirowym. Może znacie jakieś inne ciekawe zegarki o podobnej stylizacji w moim budżecie szkło szafirowe i kwarc no chyba ,że będzie jakiś ciekawy automat to też rozważę. I jeżeli jest jakiś ciekawy zegarek tańszy to też nie pogardzę nie muszę wykorzystać całego budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.