Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie,

pora na nowy zegarek.. odkładam zakupy od stycznia..

szukam czegoś na codzień i do marynarki:

 

http://allegro.pl/pilot-aviator-adriati ... 29367.html

 

jakies opinie?

 

Ewentualnie czy mozecie polecić w Wawie jakiś salon, gdzie można podotykać i zasięgnąć rady?

 

DZięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pora na nowy zegarek.. odkładam zakupy od stycznia..

szukam czegoś na codzień i do marynarki:

[...]

Moim zdaniem bardziej opłaca się kupić jeden na co dzień i drugi do marynarki.

Zegarek to jedyna biżuteria mężczyzny, więc skopiowałbym zachowanie kobiet w tej kwestii i miał inną biżuterię do eleganckiego ubioru a inną do codziennego. Perłowy naszyjnik inkrustowany brylantami nie pasowałby do kobiety ubranej w trampki i sukienkę w kratę a la obrus. Tak samo działa to w drugą stronę.

Do tego nie zapominajmy, że w codziennym użytkowaniu zegarek szybciej się zużywa, a w przypadku garnituru jest bardziej osłonięty i też nie jest narażony tak mocno na działanie słońca, chemii, piasku itd.

Jeśli chcesz coś do koszuli to zastanowiłbym się nad Atlanticiem, mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chyba trochę niedoceniana, ale nie wiem z czego to wynika :)

Wprost przeciwnie, taka piątka to świetny automat do wyboru zamiast festin, lorusów, czy fossilów. Marka znana i powszechnie lubiana w swojej kategorii wagowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tome_waw,

 

na jebaju itp. taki Ingersoll kosztuje dwa razy taniej. Na zegarkiclub pisano, że to kiepski wybór, pomijając design, to w tej cenie są lepsze zegarki. Czytałem, że ich mechanizmy są bardzo kiepskiej jakości.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 800 zł na jebaju, o ile nie doliczą mi cła i vatu. W Polszcze 950, więc nie ma co kombinować.

Jednak jeśli mechanizm jest słaby to odpuszczam.

Generalnie to szukałbym czegoś w tym stylu:

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Tissot-T ... 11.00/4735

Jednak za mniejsze pieniądze. Jeśli się nie uda to najwyżej poczekam trochę i wybór padnie na Tissot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ich mechanizmy są bardzo kiepskiej jakości.

Z tego co wiem to w większości montują Miyotę więc tragedii nie ma, co do mechanizmu montowanego w tym konkretnym modelu to Ingersoll Calibre 422 brzmi dumnie :D ale co to jest tak naprawdę tego nie wiem (ja bym stawiał na jakiegoś SeaGulla).

Ingersoll to wskrzeszona przez Chińczyków marka, która z USA nie ma już nic wspólnego, powoływanie się na korzenie z 1892 roku jest trochę śmieszne tak samo jak napis na tarczy German Design. Niemniej nie skreślałbym tego zegarka, Chińczycy potrafią zrobić dobre mechanizmy co widać np w naszych Gerlachach, jednak przy chińskiej kontroli jakości trzeba mieć szczęście żeby trafić w 100% sprawny zegarek ładnie wykończony.

 

Ogólnie w budżecie do 1000zł automatycznego skeletona z fazą księżyca, GMT nie ma co szukać poza Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu miało stuknąć 4 lata z Certiną bez problemów, ale o :o

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Siedziałem w samochodzie, strzeliła od tak sobie. Teraz nie wiem w sumie gdzie to oddać, sam pasek do ogarnięcia w necie za 220-240 zł, jakis zegarmistrz przełożenie mechanizmu zamykania chyba ogarnie.

 

Podobała mi sie w codziennym noszeniu, bo nie było spiny jakby cos, a i wyglada ciagle fajnie i świeżo na ręku.

 

Chyba ze to sprawa fury, która nie chce współpracowac z ligą, która była noszona w VW :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geno, ja do swojej ds-1 od razu kupiłem zapasowy pasek ;) Po 2 latach jakoś wygląda i jeszcze rok na pewno wytrzyma. Na szczęście zegarek lepszy od fury, którą się poruszam, więc zgrzytu nie ma ;) Zapodaj jakiegoś Zenitha albo przynajmniej Breitlinga, a najlepiej coś z PF, VC lub AP ;) A jak ma być po niemiecku to tylko AL&S 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, na codzień to kwota musi być hmm, normalna :P Nie miałem w planie teraz takich wydatków, a tu o wywalić tyle co za komplet 18 za zimę do AMGa to trochę szkoda, tym bardziej że to też mnie czeka jeszcze :o Podoba mi się jeden Edox, ale to najwcześniej w sierpniu. Idę jakoś pokleić ten mój może, trytytką złapię :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.