Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w temacie - wczoraj poprawiłem sobie humor ;)

qlsKDo2.jpg

 

Hehe, polecam. Fajna i dość wytrzymała zabawka. ;) Tylko stoper lubi się przypadkowo włączać i trzeba pilnować, bo pochłania baterię w błyskawicznym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny to znaczy jakie ma mniej więcej odchyły? Wskazanie rezerwy chodu, open heart za 3 stówy, świat się kończy. Ja bym uważał na to czy ta stal nie odczula. Chiny zniszczą ten świat.

 

Mam takiego Parnisa już 3 lata i nawet nosze go w tej chwili :)

hw33_03.jpg

Moge się wypowiadać wyłącznie w superlatywach.Sporo zegarków oglądałem i przymierzałem a ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Jeśli chodzi o "podrobiony" design to generalnie w świecie zegarków inspiracje poszczególnych firm produktami konkurencji nie są nowością...

 

Będziesz zadowolony Arku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się swoim pochwalę:

1059.png

Myślę, że marki PRIM nie trzeba przedstawiać. Mam go już dość długo, tzn. około 8 lat. W 2014 roku wymieniłem baterię pierwszy raz, ponieważ oryginalna padła. Zegarek użytkuję codziennie, a najbardziej cieszy mnie szafirowe szkiełko, które nie rysuje się oraz tytanowa koperta i bransoleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem Wam, że te zegarki to niebezpieczny temat...kupiony jeden a człowiek już ogląda co tutaj ciekawego jeszcze jest :D i tak sobie myślę jak czytam fora zegarkowe - czy osoby postronne myślą o nas to samo co ja myślę o tamtejszych forumowiczach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to samo, choć odrobinę łatwiej rozumieją fiksację ;) Nakręcenie nakręcanymi (tzn. mechanicznymi) też z czasem zazwyczaj przechodzi :kox: choć zawsze będziesz wiedzieć np. dlaczego tourbillion jest jak kobieta - piękny, efektowny, ale niemożliwy do utrzymania w ryzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeden zegarek to za mało, a gdy to zrozumiesz to zaczyna się problem :D Prawda jest taka, że trzeba mieć kilka, najlepiej różnych na każdą okazję. Tak samo przecież jest z woskami, szamponami, dressingami czy qd. Tyle, że te wychodzą taniej :P Jak kupisz jakiś mechaniczny to ruch wskazówki sekundnika Cię zahipnotyzuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście i nieszczęście polega na tym, że "problem zegarkowy" zdecydowanie bardziej bije po kieszeni niż zabawa ze smarowidłami ;) Byle automat z podstawową ETĄ 2824 to wydatek średnio od 1,5 do 3k zł. Mechaniczny na Unitasie będzie w podobnych pieniądzach...dalej jest już tylko gorzej, więc nie mamy co narzekać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy cenach 5cyfrowych możesz zaimponować kopertą ze znaną marką (laikom) albo werkiem (znawcom) - pytanie w którą stronę chcesz iść ;)

ekskluzywność to nie zawsze 5cyfr w cenie czy znana marka - limitowana edycja z dobrze wykończonym 7750 może być ciekawsza niż Rolex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie Mój bo żony ale taki o to prezent jej zrobiłem

pkQsByS.jpg

Zegarek z lat '70 w pięknym stanie zachowania ale wymagał serwisu ale teraz płynie aż miło

Teraz poluję na coś z tej półki dla siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajkoja osobiście jakoś do tej marki przekonania nie mam i sam nie wiem czemu.. Pewnie to wpływ filmów z dzieciństwa, każdy gangster tam taki miał :D Na plus tej marce trzeba zaliczyć to, że jako jedna z kilku wykorzystuje tylko swoje mechanizmy.

geno to większe średnicę ma BFB, po co się rozdrabniać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko ten Tudor Twojej żony piękny, milion razy bardziej wolałbym kupić tak ładnego, vintage niż te popularne w ostatnim czasie Korsy. Dla Ciebie proponuję do pary Pelagosa :) przepiękny a w dodatku połowa ceny Suba :) (mam na mysli nowego pelagosa i używanego suba)

 

Ja zachorowałem na Tudora Heritage Chrono Blue

 

Na jakiś czas uratował mnie forumowiec KMZIZ ale mam w głębi duszy niedosyt szczególnie, że pierwowzór miałem na ręce :Dviewtopic.php?f=35&t=8026&start=780#p537777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.