Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Marco, nie za wielki?

Właśnie, jak dobrać wielkość zegarka?

Jest jakaś zasada?

 

 

z rozmiarami zegarków jest jak z modą, jakis czas temu powszechnie uważano, że standardowy rozmiar to 30-36, od paruladnych lat rozmiar najczęściej kupowany troche sie zwiększył i wynosi 40-44.

 

Tak na prawdę zależy to nie tylko od obwodu nadgarstka, kształtu nadgarstka czy od postury czlowieka ale i od budowy samego zegarka. Ukształtowanie koperty, uszu , wielkości tarczy, koloru, grubość zegarka, szerokość paska.

 

Np. Oris Diver 47mm na ręce wygląda jak 44mm.

 

W obecnych czasach obserwuje się coraz większe tarcze zegarków sięgające nawet 47-50mm.

 

Dla zegarków sportowych minimum to 40mm. Co innego garniturowce - tutaj mniej niż 40mm nie jest jakimś błędem czy brakiem gustu. Musi się mieścic pod mankietem koszuli.

 

Kiedyś czytałem o proporcjach ale to tylko wydumki forumowiczów jednego z for o zegarkach, i tak najczęstszym rozmiarem dla obwodu zegarka 17-18cm był 42-44

 

Powyzej 20cm to mimimum 44-47.

 

Wszystko co pomiędzy zależy od gustu, grunt to nie przedobrzyć.

 

ps. duze zegarki są mniej wygodne, i lepiej wyglądać śmiesznie w zegarku za małym, niż za dużym.

ps2. moda na duże budziki kiedyś minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiomy wyzej to EF 558d 1AV. Ale I tak padlo na cos innego. Jednak Festina. Jak przyjedzie to pokaze na reku. Co do wielkosci koperty to Casio ma 45, zakupiona Festina 44. Takze akurat. Drobny raczej nie jestem :-)

EDYTA:

No i jest. FESTINA F16565/3. Oryginalnie z bransoleta ,u mnie na pasku.

 

09543555165189767571.jpg

69370611635406834853.jpg

01237748148501639282.jpg

39584855800271897429.jpg

59442aa61a520_FESTINAF16565.JPG.fdac3597f3ae80c0974c3b3010d4de62.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić firmę Police, która co prawda słynie z produkcji okularów ale ich zegarki są również niczego sobie. Osobiście jestem zwolennikiem zegarków mechanicznych i obok "garniturowej" Doxy chciałem mieć coś bardziej sportowego. padło na Police z 24 godzinną rezerwą chodu i chronografem na czarnym skórzanym pasku. Zegarek użytkuje (jako codzienny) od ponad 5 lat i ma się świetnie. Nie wiem czy jest dystrybutor Police na Polskę, ja swój kupiłem na alledrogo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni nabytek, Schaumburg Conceptum, zdjęcia zapożyczone bo jakoś nie mam go czasu "obfocić", nosi się bardzo przyjemnie ze względu na ruchome uszy, fajnie dostosowuje się do nadgarstka. Rozmiar 43 x 11 mm, w srodku Sellita SW20 taki odpowiednik ETA 2824-2 czyli jednego z najbardziej popularnych mechanizmów wkladanych do większości tańszych zegarków.

 

 

schaumburg_watch_conceptum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, Gdzie tego Parnisa wyczaiłeś?

 

kupiłem go z drugiej ręki jako nówke, na jednym z for zegarkowych, jest dość popularny rownież na tym forum.

 

lub bez szukania i czekania az sie coś pojawi

 

ebay 1 ebay 2 ebay 3

 

 

Polecam opis dla zainteresowanych, jest tam sporo fajnych fotek tego zegarka.

 

parnis-diver-pa6007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.