Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

ultratouch, szukaj a znajdziesz - dzięki :good: mam certinę ds action i jeden z serii casio edifice, ten timex zainteresował mnie wyłącznie wyglądem :)

 

Masz tego nowego divera od Certiny? :-)

Jeśli tak, podoba mi się dużo bardziej niż DS Podium.

Poza tym to automat i to w dobrej cenie - trochę ponad 2k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fajne zegarki do 500 - 600 zł ? i bez bransolety

 

No ba pewnie cos sie znajdzie... ale moze precyzyjniej zadaj pytanie...

Maly/duzy, automat/mechaniczny/kwarcowy, pilot/nurek/inne dranstwo, chrono/standard i pewnie 30 innych wyznacznikow mozna by wymyslic :)

 

Chociaz w tej kwocie to pewnie kwarcowka - chociaz automat tez da sie wyrwac (wspomiane parnisy na sea gulu) albo maly pilocik od seiko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, hmm powiem tak , na zegarkach od strony mechanicznej się nie znam kompletnie . Bardziej chodzi mi o jego wygląd i uniwersalność . Styl typu fashion/ sport

albo fashion/ elegance . Żeby pasował dobrze do zwykłego t shirta jak i do luźnej koszuli . Że tak powiem chce mieć dwa w jednym ponieważ stać mnie tylko na jeden zegarek . Więc zegarki typowo sportowe bądź typowo jakieś eleganckie mnie nie interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o jego wygląd i uniwersalność . Styl typu fashion/ sport

Troche za ogolne no ale... moze wspominany wczesniej Parnis MM 44mm Power Reserve (MM138) -> http://tomsky.com.pl/?25,parnis-mm-44mm-power-reserve

Jest to kopia Panerai Military Marina Power Reserve. Zegarek chiski ale wykonania moze mu pozazdroscic nie jeden producent typu Timex itp (w podobnej klasie cenowej). Dodatkowo jest to automat na Sea Gull ST-25 albo Unitas 6497 (akurat ten z linka to Sea Gull ale na Unitasie sa takie same). Mechanizm jest naprawde bardzo dobrej klasy a dokladnosci moga mu pozazdroscic zegarki w cenie 1-1,5kpln. Ciekawe jest to ze jest mozliwosc "dokrecenia" mechanizmu z koronki wiec jakby sie troche zlezal to nie trzeba nim majtac aby ruszyl :)

 

P.S.

Jest duzy wiec jak masz mala reke moze dziwnie wygladac :)

 

P.S.

Nie ma ktos moze na zbyciu "poduszek" pod zegarki? takich jak sa w pudelkach do zegarkow... potrzebuje 2-3 sztuk. Dorwalem calkiem przyzwoite drewniane pudeleczko na 3 zegarki jednak waleczki sa w stanie masakrycznym a w dodatku chyba nie od tego pudelka bo strasznie male

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanszych automatow (zreszta nie tylko automatow) polecam jeszcze Invicte. Obecnie firma jest hamerykanska, jednak konstrukcje sa bardzo solidne, zegarki sa poki co raczej nie podrabiane (w polsce niestety bardzo ciezko dostepne). W zaleznosci od polki cenowej wystepuja na mechanizmach Miyota/Citizen (to samo co w seiko) a wdrozszych na ETA

 

P.S.

Maja bardzo przyjemne "nurki" w bardzo dobrych cenach - w wiekszosci naprawde duze zegarki i raczej na wieksze rece.

 

Klamry w tych paskach nie cieszą się niestety zbyt dobrą opinią, należy wykonać tuning :D

Pattini zmienil klamerki, za doplata sa nawet PRE-V a tak daja obecnie STD (mat i polysk) sa szersze i to sporo oraz troche masywniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, to ten z tchibo?:) Fajny jest.

 

Dokładnie ten sam. Dobry interes na tym zegarku parę osób zrobiło. Musiałem trochę więcej zapłacić niż jego poprzedni właściciel, ale zegareczek nówka sztuka.

 

Teraz potrzebuje jakiegoś zegarka na lato, ciekawią mnie zegarki firmy Lum-Tec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, to ten z tchibo?:) Fajny jest.

 

Dokładnie ten sam. Dobry interes na tym zegarku parę osób zrobiło. Musiałem trochę więcej zapłacić niż jego poprzedni właściciel, ale zegareczek nówka sztuka.

 

Teraz potrzebuje jakiegoś zegarka na lato, ciekawią mnie zegarki firmy Lum-Tec

 

są ciekawe, fajnie święcą - jak ktoś lubi stylistykę panerai'a to myślę ze fajna, tania alternatywa. Szkoda ze w PL niedostępne.

 

mnie korci steinhart bo na planet ocean omegi mnie nie stać ;)

c32dc03efa023cbccec6cd94c490be62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, A O CO CHODZI Z TYM ZEGARKIEM I "INTERESEM"?

 

parę lat temu zegarek,który kupiłem można było dostać w sieci Tchibo za jakieś 600 zł a to są zegarki od Szwajcarskiej firmy z ponad 100 letnią tradycją, dobrze wykonane na dobrym mechanizmie (zegarki na tym mechanizmie są w cenach 1800+). Nikt nie wie czym kierowała się firma podpisując kontrakt z Tchibo ale był to jednorazowy "wyskok" i taka akcja już więcej się nie powtórzyła.

 

[ Dodano: 8 Styczeń 2012, 22:31 ]

mnie korci steinhart bo na planet ocean omegi mnie nie stać ;)

Obrazek

 

Dobry kierunek, tej marki zegarek też chce mieć w swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, to ten z tchibo?:) Fajny jest.

 

Dokładnie ten sam. Dobry interes na tym zegarku parę osób zrobiło. Musiałem trochę więcej zapłacić niż jego poprzedni właściciel, ale zegareczek nówka sztuka.

 

Teraz potrzebuje jakiegoś zegarka na lato, ciekawią mnie zegarki firmy Lum-Tec

 

mnie korci steinhart bo na planet ocean omegi mnie nie stać ;)

Obrazek

 

A nie myślałeś o Certinie DS Action Diver ?

Mnie podoba się bardziej od w/w Steinharta.

 

97f260d7.jpg

 

Wydaje mi się być fajnym diverem automatem w dobrej cenie i dla mnie stanowi jakąśtam alternatywę dla kosztownej PO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, to ten z tchibo?:) Fajny jest.

 

Dokładnie ten sam. Dobry interes na tym zegarku parę osób zrobiło. Musiałem trochę więcej zapłacić niż jego poprzedni właściciel, ale zegareczek nówka sztuka.

 

Teraz potrzebuje jakiegoś zegarka na lato, ciekawią mnie zegarki firmy Lum-Tec

 

mnie korci steinhart bo na planet ocean omegi mnie nie stać ;)

Obrazek

 

A nie myślałeś o Certinie DS Action Diver ?

Mnie podoba się bardziej od w/w Steinharta.

 

Obrazek

 

Wydaje mi się być fajnym diverem automatem w dobrej cenie i dla mnie stanowi jakąśtam alternatywę dla kosztownej PO:)

 

 

 

tak, są podobne, certina 2300zl a steinhart 1500zl - mechanizm ten sam ETA 2824-2, wodoszczelnosc lepsza u tego drugiego choc to nie powinno miec znaczenia dla wikszosci osob.

Certina marka bardzie rozpowszechniona w PL ze względu na Kubice, Steinhart mało znana dla przeciętnego "kowalskiego". Plusem Certiny jest to że jest dostępna w co drugim sklepie i można przymierzyć. Dodatkowo Steinhart z "lupką" nad oknem daty mocno kopiuje Rolexa Submariner. :kox:

 

Jest wiele sikorów w desen Omegi PO czy ww wymienonego Rolexa, choć chyba powinienem napisać odwrotnie - jestem właśnie na etapie szukaniu odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.