Skocz do zawartości

Koncetraty płynów do spryskiwaczy


Ciastek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Nie mogę stworzyć nowego tematu więc piszę tutaj.

Posiadam bmw e39 z 2002 roku, w którym zamontowane są 2 zbiorniczki spryskiwaczy, a mianowicie jeden zwykły i jeden do intensywnego mycia.

Do tego zwykłego mam zamiar zalać sonax xtreme rozcieńczony w wodzie demineralizowanej, ale co zalać do tego intensywnego to za cholerę nie mam pojęcia :wallbash:

Owy zbiorniczek ma 1l pojemności. Z tego co wyczytałem powinienem zalać tam samego koncentratu, ale to chyba nie tędy droga?

 

Także chciałbym się dowiedzieć co polecacie aby zalać do tego zbiornika intensywnego mycia? Sam koncentrat? A może rozcieńczyć z wodą 1:10 a nie tak jak do zwykłego 1:100? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie mogę stworzyć nowego tematu więc piszę tutaj.

Posiadam bmw e39 z 2002 roku, w którym zamontowane są 2 zbiorniczki spryskiwaczy, a mianowicie jeden zwykły i jeden do intensywnego mycia.

Do tego zwykłego mam zamiar zalać sonax xtreme rozcieńczony w wodzie demineralizowanej, ale co zalać do tego intensywnego to za cholerę nie mam pojęcia :wallbash:

Owy zbiorniczek ma 1l pojemności. Z tego co wyczytałem powinienem zalać tam samego koncentratu, ale to chyba nie tędy droga?

 

Także chciałbym się dowiedzieć co polecacie aby zalać do tego zbiornika intensywnego mycia? Sam koncentrat? A może rozcieńczyć z wodą 1:10 a nie tak jak do zwykłego 1:100? Proszę o pomoc.

 

Nie kombinowałbym tylko wlał to samo co do zbiornika na "zwykły" płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. Sonax Xtreme rozcieńczony w demineralizowanej 1:100 wleje do obydwu i zobaczę jak to się sprawuje. Najwyżej będę działać jak efekty nie będą zadowalające :acute:

 

Dzięki za pomoc 8-)

 

Będzie git :) Mówię z doświadczenia bo sam z tego ustrojstwa korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Szukając jakiejś ciekawej propozycji płynu do spryskiwaczy na zbliżającą się wielkimi krokami zimę przeglądnąłem wątek i w sumie sam nie wiem co wybrać. Kiedyś stosowałem koncentrat Anti Frost -90C z nieistniejącej już fabryki 1Z Einszett i byłem bardzo zadowolony z zapachu, ceny i skuteczności. Płynów tzw. 'marketowych' typu lidl czy carrefour sie boje nieco, żeby nie poniszczyć tym gum wycieraczek czy nawet samego lakieru...

Coraz trudniej dostępny jest wcześniej wspomniany produkt z 1Z Einszett, ale już niedługo produkty nowej firmy Nextxett, kontynuującej tradycję 1Z powinny pojawić się na rynku. Swoją droga, ciekawe czy jakość produktów nowego producenta będzie porównywalna z 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, chudy2355 napisał:

Witam poszukuje koncentrat płynu który po rozrobieniu będzie dobrze domywal (owady). Zapach nie jest ważny. Czy sonax dobrze zdaje egzamin ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że tak. Ja używam już 2 rok i jest LUX.

W Dino widziałem za 5 pln koncentrat podróbkę chyba SONAX'a - opakowanie, koncentracja, fajny zapach. Trzeba kupić i sprawdzić co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
16 godzin temu, 9452130 napisał:

Kiedyś w Kauflandzie kupiłem koncentrat w butelce jak sonax i sprawował się całkiem ok. Jest coś lepszego of sonaxa na lato z koncentratow? 

Ja zawsze po sprawdzaniu czegoś innego wracałem do Sonax'a więc trudno powiedzieć czy jest coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.