Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Lg L9 II za te pieniądze to strzał w dziesiątke. Aparat 8 mpx z lampą,Android 4,22.Żona ma i chwali,znajomy z pracy też kupił i nie narzeka.

Na windows phone 8 miałem nokie lumie 720 czyli jedną z wyższych modeli. Pieknie ładnie ale interfejs masakra jak ktoś używał wcześniej androida to strzał w kolano..same kafelki ok ale wchodząc dalej w menu wygląda to jak lista zakupów spisana na kartce w notesie i może się nie podobać

Po 2 biedny market-nawet angry birds były płatne....jak i większość fajniejszych gier i aplikacji

 

Na plus przemawia jedynie dobry aparat z optyką carla zeisa ,(opcje aparatu-nokia miasto w obiektywie itp.) i dobra nawigacja nokiowska...Niestety nokie już dawno temu wykupił Microsoft i to oni im dyktują parametry telefonów które są zrobione na styk z systemem.Czasem np. w lumii 800 są problemy z wysyłaniem czegoś przez bluetooth jak i niestety nokii (tańszych wersji)nie wykrywa komputer po podłączeniu jako pamięć masowa. Zostaje ściągnięcie programu i w nim się synchronizuje dane a i to czasem nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.

 

Najlepiej udałbym się na twoim miejscu do komisu i pobawił się na szybko kilkoma telefonami.Zobaczysz jak to "chodzi" co ci bardziej odpowiada graficznie itp.

Nie sztuka kupić bo ktoś coś polecił bo jednemu się podoba inny by to wyrzucił za okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w aktualnej dyskusji, ale... Przejechałem się na Sony Xperii Z1 i polskim serwisie tej marki z Wrocławia. Telefon, leżąc na blacie biurka, rozgrzał się niesamowicie (gdy go wziąłem do ręki, prawie parzył przez skórzany futerał), rozładował baterię, a wewnętrzna warstwa panelu dotykowego pękła na całej długości. Telefon, poprzez salon operatora, poszedł w ramach gwarancji do serwisu, a ten nie uznał naprawy jako gwarancyjnej stwierdzając uszkodzenie mechaniczne z nieustalonej bliżej przyczyny (cytuję: na skutek zgniecenia, upadku, niefachowej/nieautoryzowanej próby naprawy itp.) :wallbash: Zaoferowali naprawę za 580 PLN,-... Telefon w idealnym stanie zewnętrznym - zero jakichkolwiek śladów uszkodzeń obudowy, zewnętrznej szybki wyświetlacza itp. W Necie znalazłem info, że samoistne pękanie dotyku w Z1 zostało stwierdzone w W. Brytanii i uznane tam jako wada tego telefonu. A w PL - dalej doi się klientów, którzy zaufali marce Sony. :zly: Nie mam zamiaru dać się wyru..ać i składam skargę na serwis do UOKiK, a - jeśli będzie trzeba - pójdę z nimi do Sądu. Co do Sony - moja przygoda z telefonami tej marki zostanie zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla - na 99% otrzyma identyczną decyzję serwisu. Rozmawiałem ze znajomą z Orange - powiedziała, że serwis Sony jest beznadziejny i robią wszystko, aby nie naprawiać sprzętu "za free", w ramach gwarancji... A niestety - stanowisko serwisu ma wpływ na decyzje użytkowników, odnośnie "wierności" danej marce... Niestety - w moim przypadku sprawdza się podpis z mojej stopki... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwie Z1 - póki co bez większych wad, poza wspomnianym nadmiernym nagrzewaniem ( tylko podczas grania ).

Jedna z nich (akurat ta żony) ma problem z zażółconym wyświetlaczem ( również znanym problem wśród użytkowników ). Wysyłaliśmy pisma, reklamacje i skargi - za nic nie chcą uznać reklamacji, a że nie jest to rzecz, która jakaś bardzo jej przeszkadza, to temat odpuściliśmy. Czytam teraz o tym pękaniu wyświetlaczy i zaczynam się bać. Chyba lepiej będzie obydwa sprzedać i kupić coś innego. Tylko co ...?

Po zaktualizowaniu do Andka 4.4 sporo zwolniły, non stop są cyrki z zawieszaniem się aparatu, nie zapisywaniem zdjęć, ciągłe lagi - najlepszy był fabryczny, bodajże 4.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej będzie obydwa sprzedać i kupić coś innego. Tylko co ...?

 

Ja to co? Xperia Z1 ... Tylko że Compact. To co Sony zrobiło z tym telefonem to mistrzostwo świata!

Wśród moich znajomych już 5 osób ma ten telefon (w tym ja) i jeszcze nikt na nic nie narzeka. Działa błyskawicznie, nie wiesza się, rozmiar ma w sam raz i cenowo nie wypada najgorzej. Jedyna rzecz do której ja mam do tej pory uwagi, to dedykowany uchwyt samochodowy do tego telefonu - totalne nieporozumienie. 170pln a badziew okropny. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupujcie tych nokii odnawianych.

Wiem że na rynku jest ich mnóstwo, a stan z przed odnowy często jest tragiczny (zalania itp.)

Lepszym wyborem jest zakup używanej, ale w oryginalnym stanie (tzn. bez chińskiej obudowy i wyjechanej chińskiej baterii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 6310i czy 6210, a nawet 5110 -- telefony były pancerne.

Mimo "słabego" pokrycia jak na tamte lata (5110 & koniec ubiegłego millenium) "wytrzymałość" akumulatora porażała na tle konkurencji... ;)

Przechodziłem przez powyższe modele jak wchodziły na rynek... :kox:

 

To już nie wróci... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem teg zamilowania do baterii ktora trzyma 6 dni.... co za problem co wieczor odkladac telefon na stacje do ladowania albo go podlaczac, telefon ma wytrzymac caly dzien uzytkowania a czy przed snem ma 40% czy 2% to mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, weź trzy aspekty:

 

- ileż wytrzyma gniazdo (ładowarki indukcyjne pomijam)?

- ileż wytrzyma akumulator cykli ładowania?

- czasami trzeba się przemieszczać... ,problematycznym staje się ładowanie co 24h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, weź trzy aspekty:

 

- ileż wytrzyma gniazdo (ładowarki indukcyjne pomijam)?

- ileż wytrzyma akumulator cykli ładowania?

- czasami trzeba się przemieszczać... ,problematycznym staje się ładowanie co 24h...

wytrzyma od umowy do umowy - 2 lata i nic więcej nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz, odsyłając telefon w ramach „należnej” gwarancji, przykładowo na wymianę złącza będziesz taki radosny…?

 

W serwisie będą mieli gorszy dzień i stwierdzą (ekspertyza) ,iż gniazdo zostało uszkodzone mechanicznie...

 

..bądź lepszy i zakwalifikują do naprawy, natomiast po powrocie okaże się:

- został przywrócony do ustawień fabrycznych, łącznie ze skasowanymi danymi

- wrócił w gorszym stanie (wizualnym), aniżeli został dostarczony

 

 

Nie te czasy... ,obecnie nawet topowe modele nie wytrzymują skalkulowanego okresu gwarancyjnego... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno ok ale ja mowie ze telefon ma wytrzymac porzadne uzytkowanie 24h a co innego ze iphone tego nie spelnia. na szczescie sa teraz power banki i to nie jest glupie urzadzenie.

 

ja poprzednie 2 telefony ladowalem caly czas cyklem podlaczam 23 odlaczam 7 i nic saie nie dzialo, a nie raz spadl z podlaczonym kablem itp. zlacza to wytrzymaja bez problemu, baterie tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, S4/5 też nie dają rady, chyba taka specyfika użytkowania. Może iP6 nareszcie ogarnie :mrgreen: Nosiłem kilka dni E90tkę, spokojnie 2 dni, trzeciego już powoli upominała się o prąd, nie wspominając o upływie czasu i wydajności baterii po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 6310i czy 6210, a nawet 5110 -- telefony były pancerne.

Mimo "słabego" pokrycia jak na tamte lata (5110 & koniec ubiegłego millenium) "wytrzymałość" akumulatora porażała na tle konkurencji... ;)

Przechodziłem przez powyższe modele jak wchodziły na rynek... :kox:

 

To już nie wróci... :cry:

 

A co miało wtedy jeść baterie chyba tylko szukanie zasięgu :? ....Wyświetlacze zielono czarne lub ledwo kolorowe,małe przede wszystkim. Słowo procesor istniało tam tylko w teorii że o reszcie nie wspomnę.

Ludzie to naprawdę dziwne stworzenie ;). Każdy by chciał smartfona na 4 rdzeniach z wyświetlaczem full hd,mega dobrym aparatem,dużo ramu ,fajna grafika i baterie co by trzymała ze 4 dni....Słuchać z niego muzyki,żeby był GPSem i bóg wie czym jeszcze...

Cudów nie ma...

Trzeba się godzić z tym że teraz telefon wtrzymuje 1-max 2 dni na baterii i tego nie zmienimy bo niektóre tel mają lepsze parametry niż do niedawna komputery a tu musi żreć baterie.

Żyjemy w erze gdzie praktycznie każdy ma samochód w którym można podłączyć telefon do ładowania,w domu prąd też jest więc nie widzę problemu ładować co dzień.Co innego sytuacja gdzie znajdziemy się na biwaku powiedzmy na 2-3 dni-wtedy jasność ekranu na minimum,zablokować przesył danych i korzystać tylko z sms i "w" razie w zadzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada telefon w Orange i może dla mnie sprawdzić czy jego aparat posiada blokadę Sim-Lock?

 

Niektórzy mówią, że mają inni, że nie.. :idea: Najczęściej Sim-Lock posiadają osoby które kupiły telefon w Salonach Orange, osoby które dostały telefon do np. przedłużenia umowy via konsultant Orange z reguły nie mają Sim-Locka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704,

1. _Optymalizacja_ oprogramowania

2. Dostosowanie pojemności akumulatora do zapotrzebowania sprzętu, nawet kosztem gabarytów urządzenia

 

Gadanie... ,skoro jest smark to zapewnia szereg udogodnień z których w mniejszym, bądź większym stopniu korzysta się... ,nie mówię o graniu...

 

WiFi, Bluetooth (zestaw słuchawkowy), (GPS'u nie uwzględniam -- zazwyczaj wtedy aku się dokarmia z auta), automatyczne sprawdzanie poczty oraz to do czegoż te urządzenia stworzono -- rozmowy, kilkanaście SMS'ów, chwila w inet'cie... -- i? ,za******* człowieku i szukaj 230V (a jak już znajdziesz to miej ze sobą komplet kluczy do gniazdek DATA) żeby nakarmić słuchawkę... Do tego pamiętaj o ładowarce... ,bądź w ostateczności przewodzie USB A - Micro USB i proś się o to... ,żeby ktoś dał sobie włożyć... :|

 

Ździebko przejaskrawione… ,lecz z naciskiem na ździebko… .Nie kupuję sprzętu dla „innych”… ,lecz po to żeby korzystać z możliwości któreż ono daje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opinii potrzebuje..

 

Samsung Galaxy G7105 GRAND II LTE..

 

Mam teraz S3.. kumpel chce ode mnie go kupić.. za 300zł.. mama przedłuża umowę i nie chce telefonu i ja mogę go wziąć.. będzie mnie kosztował 200zł.. moja umowa kończy się za rok i wtedy wezmę Samsuga Galaxy S5 albo S6..

 

dobry taki szacher macher ? chyba ten GRAND lepszy od S3..

 

zastąpił S3 i S4.. jeszcze mogę Iphona 4S za 229zł ale nie chce go..

 

Panowie opinii potrzebuje..

 

Samsung Galaxy G7105 GRAND II LTE..

 

Mam teraz S3.. kumpel chce ode mnie go kupić.. za 300zł.. mama przedłuża umowę i nie chce telefonu i ja mogę go wziąć.. będzie mnie kosztował 200zł.. moja umowa kończy się za rok i wtedy wezmę Samsuga Galaxy S5 albo S6..

 

dobry taki szacher macher ? chyba ten GRAND lepszy od S3..

 

zastąpił S3 i S4.. jeszcze mogę Iphona 4S za 229zł ale nie chce go..

 

http://allegro.pl/smartfon-samsung-gala ... 37830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.