Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi 4X, a resztę wydaj na co tylko chcesz :)  Szukałem niedużego telefonu na zastąpienie Lumii oglądałem A3 już się miałem decydować ale poszperałem w necie i wybrałem Xiaomi. Parametrami nie ustępuje konkurencji, a jeśli chodzi o baterie to ją zamiata. Ma niby 5" ale nie jest wielki i fajnie lezy w dłoni. Obudowa wykonana z anodowanego aluminium ogólnie jak otwarłem pudełko (wczesniej nie miałem go w rekach) to byłem w mocnym szoku jak dobrze jest wykonany. Sądziłem, że fotki reklamowe są mocno naciągane ;)  Dodatkowo wielku plus za świetne wsparcie producenta w aktualizacjach. Masz do wyboru oryginalny soft lub xiaomi.eu, którego instalacja nie narusza warunków gwarancji. Telefony sa w oficjalnej polskiej dystrybucji, ja kupowałem rok temu gdy jeszcze ich na rynku w PL.

20170417174430_67208.jpg

20170417174430_93066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4x który aktualnie posiadam to za tą kwotę jak najbardziej ok, ale przed nim miałem przez 3 miesiące P9 Lite i jak dla mnie to jest troszkę wyżej w hierarchii, ekran lepiej reagował na dotyk, lepszy aparat, lepiej działał przycisk odblokowywania ekranu ten z tyłu. Tyle, że P9 Lite 900zł a 4x bodajże 600zł jak kupowałem. Jeśli chodzi o szybkość działania i funkcjonalność to na tym samym poziomie - wystarczającym do normalnego używania (poczta, przegladarka, spotify, fb, tapatalk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w jednym czasie 4x  i p9lite (nawet 2 szt bo jeden biały a drugi czarny) i żadnych takich różnic nie widziałem , a że 4x swoją baterią deklasował P9 , to jego sobie zostawiłem ...w sumie niedługo, bo okazało się że jednak wolę IOS ;)  Za taką kasę  są teraz nówki iphone 6 . Tak wiem że stary , że już jest 8 itd itd ale mi zwykła 6 wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekranu to na początku byłem załamany działaniem dotyku, zmieniłem nawet szkło hartownicze na folię bo myślałem że to jest powód. Już się przyzwyczaiłem ale mimo wszystko dalej uważam, że w P9 lite dotyk działał lepiej. Na wygląd zew. nigdy nie patrzę bo zawsze trzymam telefon w pokrowcu więc wiele go nie widać, choć muszę przyznać że 4x bardzo ładnie jest wykonany i na wysokim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o wielkość (tel dla żony i ma być nie za duży), max 4.7 cala, Xperia xz1 compact byłaby idealna, ale ta cena... Teraz jest Galaxy A3 z 2015 roku i już nie wyrabia, ciągle brakuje miejsca. Ja mam Mi5s i w/g żony jak dla niej taki tel. jest stanowczo za duży, więc szukam jakiejś inspiracji, coś rozsądnie skonfigurowanego i niezbyt dużego... No i koniecznie Android, więc iPhone odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Miałem w jednym czasie 4x  i p9lite (nawet 2 szt bo jeden biały a drugi czarny) i żadnych takich różnic nie widziałem , a że 4x swoją baterią deklasował P9 , to jego sobie zostawiłem ...w sumie niedługo, bo okazało się że jednak wolę IOS ;)  Za taką kasę  są teraz nówki iphone 6 . Tak wiem że stary , że już jest 8 itd itd ale mi zwykła 6 wystarczy. 

Do androida miałem wstręt, windows phone był dla mnie idealny ale wsparcie producentów softu było lipne i powoli umierał śmiercią naturalną, za to iOS po tym jak mój Iphone 4s po aktualizacji do nowego iOS nagle zaczął rozładowywać baterię poniżej 24h i zamulać, a jak się okazało apple zablokował możliwość powrotu do wcześniejszych wersji iOS to stwierdziłem, że do póki nie zmienią polityki nic z ogryzkiem nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak telefon też z aliexpress ;)

2 godziny temu, Alfa47 napisał:

@Pływak Powiesz coś więcej na temat tego redmi 4X ? Bo aktualnie mam LG L65 i iPhone'a 5 16gb, i z chęcia bym kupił coś nowego nie drogiego i co ładne zdjęcia zrobi, tylko czy ten xiaomi zrobi ? 

Przy dobrych warunkach robi fajne fotki niestety kiepskie światło iepskie fotki ale ja osobiście do robienia zdjęć mam aparat ;)

Poniżej masz link do foty prosto z telefonu  w oryginalnym rozmiarze ale przy dobrych warunkach oświetleniowych.

https://i.imgur.com/6pkFA8X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alfa47 napisał:

@Pływak czyli tak jak myślałem, producent zachwala tak aparat, ale co do czego ukazuje się żeby kicha. Myślę jeszcze nad iPhone'm 7 ale trochę duża cena 2600zl. Czy jest coś w miarę mocnego do 1500zl ?

Czego oczekujesz od aparatu w telefonie za 500zl.

Do 1500 zobacz sobie LG G6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 zerknij sobie na honor 9 albo huawei p10 (z naciskiem na p10, bo ma OIS), dwa aparaty 12mpix w kolorze i 20mpix monochromatyczny, fajnie rozmywa tło i do tego robi bardzo dobre zdjęcia monochromatyczne. Do tego sama aplikacja, ma bardzo przystępny tryb profesjonalny zarówno zdjęć jak i nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 20:06, wojciechch napisał:

No właśnie chodzi o wielkość (tel dla żony i ma być nie za duży), max 4.7 cala, Xperia xz1 compact byłaby idealna, ale ta cena... Teraz jest Galaxy A3 z 2015 roku i już nie wyrabia, ciągle brakuje miejsca. Ja mam Mi5s i w/g żony jak dla niej taki tel. jest stanowczo za duży, więc szukam jakiejś inspiracji, coś rozsądnie skonfigurowanego i niezbyt dużego... No i koniecznie Android, więc iPhone odpada.

Niech żona znajdzie koleżankę/kolegę i na A3 2017 jest (wg mnie) fajna promocja walentynkowa.
Co do samego tel. to będzie raczej spełniał wymagania (szkoda że tylko 16GB wbudowanej) ale bateria ok, szybkie ładowanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, a dla starszej osoby która używa telefonów tylko do dzwonienia lepszy będzie Galaxy J3 (2016) czy REDMI 4X ?

Zapytacie po co dla starszej osoby telefon z bajerami skoro i tak tylko z niego dzwoni ... ja też nie znam odpowiedzi na to pytanie :)

Musi być dotykowy (wcześniej HTC Desire 620), prosty w obsłudze i im lepsza bateria tym lepiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przesiaflem się z s6 i myślałem nad s8 ale chciałem sprawdzić Nowe coś i żałuję.

Pierwszego dnia mimo dbania jak o jajko strzelila mi szybka od aparatu ( bardzo częsty problem - wymiana 70 ) po kilku dniach miałem dwa rogi zadrapane bo plecki śliskie jak cholera i mi wyleciał z kieszeni jak wysiadalem z auta. 

Teraz mam etiu i jest cacy - żałuję że się zastanawiałem tydzien nad wyborem zamiast kupić przed telefonem

Działanie spoko, nie muli, nie zacina 

Czas pracy bardzo mnie zadowala - po calym dniu pracy potrafię mieć 50-60% baterii. Ale w pracy nie czytam prawie w ogóle neta i nie słucham muzyki czy yt

Gorzej z zasięgiem jak w s6 plus dość często rozmówcy mówią że mnie nie słyszą- zdazylo się już kilka razy. Musiałem się rozlaczyc i jeszcze raz zadzwonić i bylo ok. 

 

Czy bym co polecil ? Nie

Czy bym to kupił jeszcze raz? Nie 

Czy żałuję? Tak i nie. 

Na szczęście nie przeszkadzają mi jego wady na tyle aby rzucać go na giełdę, wiedziałem że kupuje coś innego i już wiem że teraz wziął bym s9 czy one plus 5t . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiaflem się z s6 i myślałem nad s8 ale chciałem sprawdzić Nowe coś i żałuję.
Pierwszego dnia mimo dbania jak o jajko strzelila mi szybka od aparatu ( bardzo częsty problem - wymiana 70 ) po kilku dniach miałem dwa rogi zadrapane bo plecki śliskie jak cholera i mi wyleciał z kieszeni jak wysiadalem z auta. 
Teraz mam etiu i jest cacy - żałuję że się zastanawiałem tydzien nad wyborem zamiast kupić przed telefonem
Działanie spoko, nie muli, nie zacina 
Czas pracy bardzo mnie zadowala - po calym dniu pracy potrafię mieć 50-60% baterii. Ale w pracy nie czytam prawie w ogóle neta i nie słucham muzyki czy yt
Gorzej z zasięgiem jak w s6 plus dość często rozmówcy mówią że mnie nie słyszą- zdazylo się już kilka razy. Musiałem się rozlaczyc i jeszcze raz zadzwonić i bylo ok. 
 
Czy bym co polecil ? Nie
Czy bym to kupił jeszcze raz? Nie 
Czy żałuję? Tak i nie. 
Na szczęście nie przeszkadzają mi jego wady na tyle aby rzucać go na giełdę, wiedziałem że kupuje coś innego i już wiem że teraz wziął bym s9 czy one plus 5t . 
 
Kurcze i znowu mętlik w głowie. Może ktoś jeszcze napisze jakaś opinie. A nie ukrywam że bardzo mi się podoba.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kursien To ja mam zupełnie odmienne doświadczenie.

@Danielck33 Mam G6 od początku października.

1. Strzelająca szybka - pierwsze słyszę, a kupiłem swojego po tym jak dwóch znajomych już jakiś czas swoje G6 używało. Może to kwestia "jak dbasz..."?

2. Rozmówcy nie słyszą - również nie wiem o co chodzi, może tamten telefon był zwyczajnie wadliwy i powinien polecieć na gwarancję? U mnie w playu zasięg taki jak kumpla z sgs7

Płynność pracy bez zarzutu, szczególnie jak się porówna z lagującym s7 masz przepaść. Dwa aparaty z tyłu to jest hit, nie wyobrażam sobie mieć kolejnego telefonu (dowolnego producenta) bez tego ficzera - szeroki obiektyw jest genialny. Na plus też fajne ficzery: człowiekowi który wymyślił stukanie w ekran powinni dać nobla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.