Skocz do zawartości

Walka z parującymi szybami


jaypablo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może na początek poszukać przyczyny parujących szyb ?

 

Czy kolega jest pewien, że to na skutek wilgoci w aucie. Częstą przyczyną jest nieszczelny układ ogrzewania auta, nieszczelna nagrzewnica, materiałowe dywaniki. Najpierw trzeba wyeliminować wszytkie przyczyny.

Pomaga np. otwarcie i przewietrzenie auta po zakończonej jeździe aby temeratura auta wewnątrz i na zewnątrz auta wyrównała się. Jeżeli są dywaniki materiałowe to można podłożyć pod nie gazety aby wciągąły wodę albo w zimie zamienić na gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Hondę Civic V - w tym modelu nie ma filtra.

Wycieraczki welurowe do wymiany na gumowe.

Wyczyszczę szyby na nowo, zastosuje Glass Science FOG CLEAR i do tego torebeczki wyciągające wilgoć. Potem opisze efekty na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja miałem podobny problem w poprzednim aucie - Skoda fabia I. Przyczyną była woda dostająca się przez skruszałe uszczelki pod blachami podnośników szyb w drzwiach, przez co całe wygłuszenie auto to które wysciela podłoge auta było namoknięte. I tu zagrywki był początek najpierw uszczelniłem drzwi, potem wybebeszyłem auto wysuszyłem środek i dopiero pomogło ;) a tez zaczynałem od filtrów kabinowych i dywaników ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny tego, co polecasz oraz jakie jest faktyczne przeznaczenie tego produktu?

 

Sebastian, ja używałem i nie miałem najmniejszych problemów z aplikacją, jak i problem z osiadaniem pary na szybach w samochodzie bez filtra kabinowego został zminimalizowany. :dontknow: Może to większa zasługa "prania" tapicerki, dokładnego czyszczenia szyb niż nałożony wówczas Fog Clear... wydawało się, że działa. :dontknow:

 

Z tego co piszą użytkownicy z forum autogeeka i samo tłumaczenie producenta, można wywnioskować, że ten produkt to jakiś poroniony pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że praw fizyki nie zmienimy. "Parowanie szyb" to tak naprawdę proces odwroty do parowania - to wykraplanie pary wodnej zawartej w powietrzu na zimnej powierzchni szyb. Zapobiegać można na 2 sposoby - podgrzewając szyby, lub osuszając powietrze klimatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić jakiś płyn typu "anty para". Ja mogę podzielić się własnymi doświadczeniami bo używałem kilku różnych. Jak dla mnie nie do pobicia na chwilę obecną jest ściereczka Nigrin przeciw parowaniu szyb. Koszt około 2 zł. Powinny być w dostępne w Norauto. Dodam, że ja używam na szybach przyciemnionych folią i niektóre płyny nie dawały rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.