Jump to content

Walka z parującymi szybami


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może na początek poszukać przyczyny parujących szyb ?

 

Czy kolega jest pewien, że to na skutek wilgoci w aucie. Częstą przyczyną jest nieszczelny układ ogrzewania auta, nieszczelna nagrzewnica, materiałowe dywaniki. Najpierw trzeba wyeliminować wszytkie przyczyny.

Pomaga np. otwarcie i przewietrzenie auta po zakończonej jeździe aby temeratura auta wewnątrz i na zewnątrz auta wyrównała się. Jeżeli są dywaniki materiałowe to można podłożyć pod nie gazety aby wciągąły wodę albo w zimie zamienić na gumowe.

Link to comment
Share on other sites

Akurat mam Hondę Civic V - w tym modelu nie ma filtra.

Wycieraczki welurowe do wymiany na gumowe.

Wyczyszczę szyby na nowo, zastosuje Glass Science FOG CLEAR i do tego torebeczki wyciągające wilgoć. Potem opisze efekty na forum. :)

Link to comment
Share on other sites

Siema. Ja miałem podobny problem w poprzednim aucie - Skoda fabia I. Przyczyną była woda dostająca się przez skruszałe uszczelki pod blachami podnośników szyb w drzwiach, przez co całe wygłuszenie auto to które wysciela podłoge auta było namoknięte. I tu zagrywki był początek najpierw uszczelniłem drzwi, potem wybebeszyłem auto wysuszyłem środek i dopiero pomogło ;) a tez zaczynałem od filtrów kabinowych i dywaników ;p

Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewny tego, co polecasz oraz jakie jest faktyczne przeznaczenie tego produktu?

 

Sebastian, ja używałem i nie miałem najmniejszych problemów z aplikacją, jak i problem z osiadaniem pary na szybach w samochodzie bez filtra kabinowego został zminimalizowany. :dontknow: Może to większa zasługa "prania" tapicerki, dokładnego czyszczenia szyb niż nałożony wówczas Fog Clear... wydawało się, że działa. :dontknow:

 

Z tego co piszą użytkownicy z forum autogeeka i samo tłumaczenie producenta, można wywnioskować, że ten produkt to jakiś poroniony pomysł...

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać że praw fizyki nie zmienimy. "Parowanie szyb" to tak naprawdę proces odwroty do parowania - to wykraplanie pary wodnej zawartej w powietrzu na zimnej powierzchni szyb. Zapobiegać można na 2 sposoby - podgrzewając szyby, lub osuszając powietrze klimatyzacją.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kupić jakiś płyn typu "anty para". Ja mogę podzielić się własnymi doświadczeniami bo używałem kilku różnych. Jak dla mnie nie do pobicia na chwilę obecną jest ściereczka Nigrin przeciw parowaniu szyb. Koszt około 2 zł. Powinny być w dostępne w Norauto. Dodam, że ja używam na szybach przyciemnionych folią i niektóre płyny nie dawały rady.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.