Skocz do zawartości

Film HD


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie, ponieważ od dłuższego czasu myślę żeby zrobić reklamę ,,film`` na moją stronkę i chciałbym się dowiedzieć jak takie coś zrobić ? jaki bym potrzebował sprzęt, program itp. ? hmm a może lepiej takie coś zlecić profesjonalistom ??

A chodzi mi o coś takiego...

http://www.vimeo.com/29651675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, takie noobskie pytanie zadałeś troche ale kto pyta nie błądzi więc:

 

- Film HD możesz nakręcic tylko sprzetem który potrafi nagrywać filmy w dużych rozdzielczościach ( Lustrzanki świetnie sobie z tym radzą aczkolwiek nie każda nadaje się do kręcenia filmów, z jedną pracuje się łatwiej z drugą gożej, osobiście do kręcenia filmów polecił bym Canona 550D z racji tego, że ma dobra jakość filmów i co najważniejsze sprawnie działający auto focus, co jest podstawą w tego typu sprawach.)

 

- Do dodawania efektów, obróbki polecam Sony Vegas, to jest jakby Photoshop wsród programów do obróbki filmów, czyli świetny i przez wielu profesjonalistów używany.

 

- No i przedewszsytkim potrzebował bys pomysłów na ciekawe ujęcia, to podstawa filmu przyciągającego uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie, ponieważ od dłuższego czasu myślę żeby zrobić reklamę ,,film`` na moją stronkę i chciałbym się dowiedzieć jak takie coś zrobić ? jaki bym potrzebował sprzęt, program itp. ? hmm a może lepiej takie coś zlecić profesjonalistom ??

A chodzi mi o coś takiego...

http://www.vimeo.com/29651675

 

jeśli odpowiada ci poziom filmu nr 1 to wystarczy lustrzanka z możliwością kręcenia filmów.

 

Jeśli myślisz o czymś w stylu nr 2 to zleć to komuś kto się na tam zna. Rożnica miedzy 1 a 2 filmem jest dość duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, Dzięki za odp. ;) a znalazł by się jakiś sprzęcik powiedzmy tak do 1000 zł ?

 

[ Dodano: 30 Wrzesień 2011, 21:39 ]

michal, No właśnie skąd taka różnica, pierwszy film jest w rozdzielczości HD ale drugi gdy się także przełączy na 1080 to i tak obraz jest wiele gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, Dzięki za odp. ;) a znalazł by się jakiś sprzęcik powiedzmy tak do 1000 zł ?

 

[ Dodano: 30 Wrzesień 2011, 21:39 ]

michal, No właśnie skąd taka różnica, pierwszy film jest w rozdzielczości HD ale drugi gdy się także przełączy na 1080 to i tak obraz jest wiele gorszy...

 

Bardziej chodziło mi o efekt końcowy i prace jaką ktoś włożył w ten film niż jego jakość. 2 film czyli

PLAYERS 5.0 jest poddany czasochłonnej obróbce i robił go ktoś kto ma o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Film HD możesz nakręcic tylko sprzetem który potrafi nagrywać filmy w dużych rozdzielczościach ( Lustrzanki świetnie sobie z tym radzą aczkolwiek nie każda nadaje się do kręcenia filmów, z jedną pracuje się łatwiej z drugą gożej, osobiście do kręcenia filmów polecił bym Canona 550D z racji tego, że ma dobra jakość filmów i co najważniejsze sprawnie działający auto focus, co jest podstawą w tego typu sprawach.)

 

Sprawnie działający AF znajdziemy albo kompakcie albo kamerze.

Prędkość i sposób w jaki AF ostrzy jest nie do zaakceptowania. Pomijając już dźwięki jakie się wtedy nagrywają. Automatyczne nastawianie ostrości odbywa się poprzez system detekcji kontrastu. No i dalej nie ma ma ciągłego trybu AF.

Owszem da się tym nagrać wypasiony film ale to nie takie proste jak w przypadku kamery Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, Czyli lepiej zainwestować w kamerkę HD ?

 

Moim zdaniem tak. Choć jeśli ma to być tylko jednorazowa akcja to zastanowiłbym się nad zapłaceniem za taki filmik komuś. A najlepiej poszukaj na forach związanych z tym tematem osób z Twojego regionu, może ktoś w ramach treningu zrobi Ci coś takiego.

 

Albo ty komus zrob auto a ktoś Ci film 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powtórzę to co wcześniej już było napisane. Do obróbki filmów HD potrzebujemy na prawdę dobrego stanowiska. Mocna jednostka + dobry program (praktyka wskazana) no i nie ma co ukrywać, nieco pomysłowości.

 

Loniek robi jedne z lepszych filmów jakie widziałem na vimeo. Polecam przejrzeć jego twórczość, zawsze jakiś pomysł ciekawy można w swoich produkcjach zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu tu go zamieszczę bo w sumnie ma coś wspólnego z filmami ;)

 

Planuję kupić jakąś lustrzankę cena tak do 2500 zł

Możecie polecić coś konkretnie ? im więcej czytam na temat lustrzanek tym mniej wiem którą wybrać ...

A jeszcze do czego głównie będzie używana, do robienia zdjęć w pomieszczeniu na myjni ;) no i tak na jakieś wypady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 to kupisz jakieś body z kitem, wiec do robienia zdjęć w myjni średnio się to będzie zdawać, bo będziesz musiał doświetlać lampą, lub korzystać z wysokiego ISO, żeby zdjęcia były nie poruszone. Więc na wstępie, przypadłby się jakiś jasny obiektyw, a to już spory wydatek. Sam nie dawno stałem przed wyborem lustra. Miałem dylemat czy tańszego Nikona oferującego to samo co droższy Canon? Wybór padł na Canona, ze względów osobistych, tj. jak leży w dłoni, rozmieszczenie przycisków - jednym słowem, obsługa. Druga sprawa, to dostępność obiektywów. Moi znajomi w większości focą Canonami. Trzecia sprawa, to że większość obiektywów do Canona jest tańszych, niż do Nikona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoox, poruszył dość ważną sprawę... otóż dostępność obiektywów. Ja kupiłem Nikona ze względu na to, że mam kilku znajomych co focą tym systemem i czasem pożyczamy sobie wzajemnie sprzęt. Więc możesz się rozejrzeć wśród znajomych co kto ma :) A nóż ktoś będzie miał w zestawie już lepszą lampę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.