Skocz do zawartości

Maszynowy sanding


spons

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja szczerze byłbym w stanie postawić flachę (albo dobre apc :lol: ) komuś, kto podjąłby się opisu sandingu na miarę faq... :evil:

 

Widać mało osób chce się tym pochwalić ale raczej wynika to z ostrożności.

 

Bo zrobić sanding to jedno a póżniej to wyciągnąć to drugie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanding nie jest taki prosty jak się każdemu wydaję. Tak jak dzinkins, pisze, przelecieć papierem to jedno ale wyprowadzić to inna kwestia. Jako, że IPA nie jest idealnym lekarstwem na olejki z past często po jakimś czasie wychodzą niezłe kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik,

A jak tam S0?

Działałeś coś?

Miałem kupować drzwi,albo jakąś maskę na szrocie na testy,ale kolega mówi,że będzie zmieniał drzwi,bo mu ktoś przerysował,a dorwał w kolor. Mieliśmy przekładać,to stwierdził,że do wiosny temat odkłada,żeby losu nie kusić,że znowu ktoś przerysuje i tak chyba nie zostało nic innego jak czekać :o:/

Teoretycznie S0 powinna się sprawdzić,bo nie ma ryzyka nierówności szlifu,a w praktyce jak będzie to zobaczymy :o

Z pewnością opiszę wrażenia i mam nadzieję,że do 3razy sztuka ;) (zapewne wiesz,o co chodzi z tą akurat butelką :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie S0 powinna się sprawdzić,bo nie ma ryzyka nierówności szlifu,a w praktyce jak będzie to zobaczymy :o

 

 

Daj sobie od razu spokój z tą pastą, spustoszenie jakie robi nawet przy delikatnym stosowaniu można porównać z próbą robienia lakieru papierem 100-500 :shock:

 

Jak byś nie zrobił i tak się spier***** :evil:

 

Dla może podbicia mojej wypowiedzi powiem że twardy pad i S0 potrafi porysować szybę :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie S0 powinna się sprawdzić,bo nie ma ryzyka nierówności szlifu,a w praktyce jak będzie to zobaczymy :o

 

 

Daj sobie od razu spokój z tą pastą, spustoszenie jakie robi nawet przy delikatnym stosowaniu można porównać z próbą robienia lakieru papierem 100-500 :shock:

 

Jak byś nie zrobił i tak się spier***** :evil:

 

Dla może podbicia mojej wypowiedzi powiem że twardy pad i S0 potrafi porysować szybę :shock::shock:

Damn it :/:(

Liczyłem,że na DA na filcu,na 1neczke lub ręcznie będzie takie ot tnące do wyprowadzenia futrem+ jakieś s2 czy tam fg400/500.

Te drzwi to i tak będę brał na katy(przebicie itp.) to straty wielkiej nie będzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gąbki ścierne SIA VELVET, granulacja z tego co pamiętam 2000. Sporo wody i szlifowanie na wolnych obrotach. Nie jest to zgodne z kodeksem detailera ale można czasami sobie pomóc takim sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze byłbym w stanie postawić flachę (albo dobre apc :lol: ) komuś, kto podjąłby się opisu sandingu na miarę faq... :evil:

 

Widać mało osób chce się tym pochwalić ale raczej wynika to z ostrożności.

 

Bo zrobić sanding to jedno a póżniej to wyciągnąć to drugie 8-)

 

każdy zabiera się za swój samochód (haha, albo mamy jak ja :D ) na własną odpowiedzialność, więc moderatorzy bać się nie powinni :| A jak po kilku polerkach ma się "obeznanie" i co najważniejsze co najmniej namiastkę - WYCZUCIA - to czemu by nie spróbować, jeśli jest taka potrzeba? ;)

A z wyciąganiem papieru to rzeczywiście śmichy wychodzą :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki ścierne SIA VELVET, granulacja z tego co pamiętam 2000. Sporo wody i szlifowanie na wolnych obrotach. Nie jest to zgodne z kodeksem detailera ale można czasami sobie pomóc takim sposobem.

 

czasem inaczej nie idzie więc kodeks należy odłożyć na chwilę ;)

a velvety są fajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki ścierne SIA VELVET, granulacja z tego co pamiętam 2000. Sporo wody i szlifowanie na wolnych obrotach. Nie jest to zgodne z kodeksem detailera ale można czasami sobie pomóc takim sposobem.

 

a velvety są fajne ;)

 

nigdzie nie mogę znaleźć tych gąbek, pomoże mi ktoś? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bili20@o2.pl, z partnerów MxNowicki, w sieci dziesiątki sklepów.

Przy okazji zapytam - Trizact, Abralon czy Velvet (SIA/Wurth)? Ten pierwszy jest ponad 2x droższy od pozostałych dwóch. W czym tkwi różnica w cenie? Macie jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o wydajność/trwałość/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja czytam, wywnioskowałem, że Trizact ma niesamowitą wytrzymałość. I wierzę, że jest wart tych większych pieniędzy.

 

I jeszcze jedno pytanie! Bo jednak się zdecydowałem. Tylko nie wiem, czy robić to ręcznie czy maszynowo. Czy dużo szybciej będzie z trizactem+da? Jeszcze nie sprawdzałem, jak się ten lakier zachowuje pod papierem, ale będę ostrożny i pokorny. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.