Skocz do zawartości

Maszynowy sanding


spons

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego, co ja czytam, wywnioskowałem, że Trizact ma niesamowitą wytrzymałość. I wierzę, że jest wart tych większych pieniędzy.

 

Nie jest wart nawet 10zł, jego rzep wytrzymuje max 6 oderwań, co z tego że powłoka drąca jest jeszcze dobra jak rzep nie trzyma. Przereklamowane gówno. Zużyłem tylko jedno pudełko(15szt) i wiem na pewno że w życiu jeż tego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wart nawet 10zł, jego rzep wytrzymuje max 6 oderwań, co z tego że powłoka drąca jest jeszcze dobra jak rzep nie trzyma. Przereklamowane gówno. Zużyłem tylko jedno pudełko(15szt) i wiem na pewno że w życiu jeż tego nie kupię.

 

W takim razie SIA będą lepsze? A jak z wymaganiem obecności dziurek?

 

krążek za 20zł trzyma się rzepa do 5 oderwań, żenada.

 

hehe, a tu twierdziłeś że 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie może miki pracował na nieodpowiedniej maszynie? Albo zmieniał krążki od razu po pracy?

 

Lepiej jednak zrobić to ręcznie, wtedy będzie większa kontrola nad omijaniem przetłoczeń ze względu na rozmiar papierków.

Co myślicie o tym klocku KLIK ? Na piankowych klockach mogę mieć problem z trzymaniem papieru, żeby nie uciekał, bo mam zepsutą prawą dłoń, a tu są miłe klamry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie może miki pracował na nieodpowiedniej maszynie? Albo zmieniał krążki od razu po pracy?

 

Zapewne moja maszyna była badziewna i nie nadawała się do tego ale cóż, pewne Ty będziesz miał lepszą.

Wy forumowicze zapewne jak przyczepicie krążek do maszyny to tak zostanie aż się maszyna nie zepsuje. Przy normalnym użytkowaniu krążki zmienia się jak rękawiczki.

 

A i tak nikogo na tym forum się nie przekona bo wszyscy wiedzą lepiej, najwięcej Ci którzy widzieli jakąś rzecz w sklepie w dodatki internetowym.

 

Pozdrawiam wszystkowiedzących.

 

[ Dodano: 24 Listopad 2012, 15:41 ]

Nie jest wart nawet 10zł, jego rzep wytrzymuje max 6 oderwań, co z tego że powłoka drąca jest jeszcze dobra jak rzep nie trzyma. Przereklamowane gówno. Zużyłem tylko jedno pudełko(15szt) i wiem na pewno że w życiu jeż tego nie kupię.

 

W takim razie SIA będą lepsze? A jak z wymaganiem obecności dziurek?

 

krążek za 20zł trzyma się rzepa do 5 oderwań, żenada.

 

hehe, a tu twierdziłeś że 5 :D

 

Sia używałem tylko 120 i 400 na such więc nie wiem jak jest z tymi najdrobniejszymi. Dziurek nie potrzeba w gradacjach tego typu.

 

Co do rzepa przy piątym już nie trzyma się tak jak trzeba, przy 6 wcale. I nie piszę tu o celowym przylepianiu i odrywaniu. A o normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne moja maszyna była badziewna i nie nadawała się do tego ale cóż, pewne Ty będziesz miał lepszą.

Wy forumowicze zapewne jak przyczepicie krążek do maszyny to tak zostanie aż się maszyna nie zepsuje. Przy normalnym użytkowaniu krążki zmienia się jak rękawiczki.

 

 

A i tak nikogo na tym forum się nie przekona bo wszyscy wiedzą lepiej, najwięcej Ci którzy widzieli jakąś rzecz w sklepie w dodatki internetowym.

 

Wiem po swoich doświadczeniach, że jak się nie ma odpowiedniego sprzętu (z powodu braku kasy niestety), to trzeba używać niektórych rzeczy z nadmierną uwagą. Mówię choćby o tym, że przy ostrym darciu DA, zanim zmieni się gąbkę, niestety musi ostygnąć lub trzeba to robić ostrożnie, bo DA nie została skonstruowana do cuttingu lakieru. I nie patrzy się wtedy na to, czy to 3M czy nie wiadomo co innego, bo klej jest nadmiernie rozgrzany i można łatwo rzep urwać.

 

Na razie pracuję na teorii, dlatego chciałbym się odpowiednio przygotować i wiedzieć, czego się spodziewać.

 

Co do rzepa przy piątym już nie trzyma się tak jak trzeba, przy 6 wcale. I nie piszę tu o celowym przylepianiu i odrywaniu. A o normalnej pracy.

Nie wystarczyłaby taka odpowiedź? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja czytam, wywnioskowałem, że Trizact ma niesamowitą wytrzymałość. I wierzę, że jest wart tych większych pieniędzy.

 

Nie jest wart nawet 10zł, jego rzep wytrzymuje max 6 oderwań, co z tego że powłoka drąca jest jeszcze dobra jak rzep nie trzyma. Przereklamowane gówno. Zużyłem tylko jedno pudełko(15szt) i wiem na pewno że w życiu jeż tego nie kupię.

 

Miki z całym szacunkiem ( bo wiem że jesteś w temacie ;) ) ale zużyłem tylko 1 pudełko Trizact i nie zauważyłem aby coś się złego działo z rzepem :idea::dontknow:

 

Większość używałem na klocku i odrywałem je po 10 razy przy zmianie na różne gradacje oraz na oscylacji i nie zauważyłem :?

 

Postaramy się na kolejnym spocie coś "poodrywać wielokrotnie" ;)

 

Miki co byś polecił :-] to sobie potestujemy na spotach bo przymierzam się do zakupu papierków, to bym coś zamówił zamiast 3M ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki z całym szacunkiem ( bo wiem że jesteś w temacie ;) ) ale zużyłem tylko 1 pudełko Trizact i nie zauważyłem aby coś się złego działo z rzepem :idea::dontknow:

 

Większość używałem na klocku i odrywałem je po 10 razy przy zmianie na różne gradacje oraz na oscylacji i nie zauważyłem :?

 

W takim razie jutro nagram filmik jak to się trzyma krążek trizact na szlifierce mimośrodowej I jak znajdę krążek z mirki który leży u mnie już ze 2 lata też nagram jak on się trzyma.

 

 

Miki co byś polecił :-] to sobie potestujemy na spotach bo przymierzam się do zakupu papierków, to bym coś zamówił zamiast 3M ;)

 

Nie jestem od polecania. Kupuje używam, coś mi nie spasuje to już nigdy tego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.