Skocz do zawartości

Maszynowy sanding


spons

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A no możliwe. Ręcznie bierzesz papier np.p2500 i jedziesz z koksem, po tym polerka i to wszystko. Maszyna musisz zacząć przynajmniej p1500, a później wykończyć p3000 bo ciężko Ci będzie pozbyć się polerką świńskich ogonków po p1500. Jak zaczniesz od razu p3000 to będziesz tak jeździł i jeździł, a jedyne co się stanie to delikatne zmatowienie lakieru ale nic nie będzie usunięte.

 

Co do pytania czemu ludzie tego używają, to mniej więcej tak samo jak ktoś kto robi jedną polerkę rocznie i kupuje festoola shinexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie robiłem maskę ręczenie od 1500 w górę i zeszło się cały dzień a i tak nie byłem zadowolony jestem prawie pewien że tą maszynką bym się wyrobił i maska by była wykończona tak jak trzeba, chodzi o czas inne aspekty są mało istotne dla mnie, z tego co widziałem na youtube to praca wygląda super taką maszynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Szukam informacji na temat różnic (tylko praktyka-teorię znam ;) ) pomiędzy ziarnem z tlenku aluminium a węglikiem krzemu.

Interesuje mnie jakość uzyskanej płaszczyzny, zachowanie, łatwość użycia na twardym, samochodowym lakierze.

Z tlenkiem alu mam do czynienia na co dzień natomiast brak mi doświadczenia z węglikiem krzemu.

 

Czy używaliście krążków ściernych z podkładem foliowym P2000-P4000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co powiecie o flex'ie XS 713 do detailingu?

nie mogę do tego znaleźć przekładki pod papier, wie kto?

nie zależy mi na jakimś dopasowaniu papieru pod względem dziur w papierze gdyż i tak do polerki na mokro.

ten flex ma skok 1,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S0 ręcznie i rotacją, do DA nie jest przewidziana.

Do rotacji wg producenta również

CompoundchartWL.jpg

 

Próbowałem na DA + filc Scholla. Wyszło w miarę ładnie, dało się również ładnie wyprowadzić.

Po S0 poprawiłęm rysę papierem 1500/2000 i potem korekta (a'la S17+ +pomarańczowy, finish +Deox3).

Po pomiarach wyszło ok -10mikronów.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=hVai4fHhUvo&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten scholl na DA moze być w połączeniu z tym http://www.detailer.pl/sklep/154-flexipads-.html

jesli nic innego nie mam, jedynie białe flexipads ?

 

edit:// a może trochę tego na dysku polerskim do szkła http://www.detailer.pl/sklep/229-dysk-p ... rayon.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem więc nie powiem i nawet mnie nie ciągnie :)

 

ten scholl na DA moze być w połączeniu z tym http://www.detailer.pl/sklep/154-flexipads-.html

jesli nic innego nie mam, jedynie białe flexipads ?

Z wełną lepiej zwykła pastą niż S0.

Np. S3GE, S03+, S17+, FG500, Deox2, FC+, M105 itp.

 

S0 lepiej ręcznie i na DA bo jest bardziej bezpiecznie.

 

 

edit:// a może trochę tego na dysku polerskim do szkła http://www.detailer.pl/sklep/229-dysk-p ... rayon.html ?

A co Ty chcesz zrobić, że tak spytam ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chcę kupić polerke mimośrodowa ale chłopaki zaczeli z alternatywami więc pytam,

chodzi mi o szybszą zabawę z większymi rysami, wczoraj polerowałem swoje auto i że tak powiem miejscami za długo to trwało, pomagało ręczne papierkowanie z p2000 ale to tez nie wygodne i większe rysy to paluszki odpadają :)

 

a co myslicie o tym flexie co pisałem, najwyżej kupię przekładke 150mm i dotnę do 125mm :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do S0 przewidziane są pady filcowe, wełna się nie nadaje. Jeśli nie potrzebujesz matowieć powierzchni, bardzo fajnie spisuje się S17+ z padem wełnianym. W piątek testowaliśmy takie zestawienie na bardzo miękkim lakierze i wyszło to bez żadnych hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Trochę odświeżę kotleta. Szukam maszynki elektrycznej i albo są pozycje drogie (od 1000zł w górę) albo bardzo tanie. Znalazłem coś takiego na alledrogo co mnie dość zainteresowało. Mógłby jakiś spec mi napisać czy to coś warte i czy się nada bo na szlifierkach mimośrodowych i ich wymaganiach do sandingu zupełnie sie nie znam.

 

http://allegro.pl/szlifierka-oscylacyjn ... 08916.html

 

Dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas w tym momencie pneumat zupełnie odpada więc będę musiał sobie poradzić elektryczną. Wracając do pytania wcześniej jak oceniacie ta która wkleilem. Czy parametry są ok?

 

[ Dodano: 9 Październik 2012, 08:12 ]

Ktoś wcześniej wspominał że P3000 nie usunie głębszych rys a ledwo zmatowi powierzchnię. Wczoraj zrobiłem mały test. Wziąłem maszynę DA, założyłem Trizact P3000 i zmatowiłem element o powierzchni około 30x30cm. Zrobiłem około 4 dokładne przejazdy w każdym miejscu. Następnie wziąłem Makitę, założyłem wełnę fioletową LC + FG500 i zrobiłem 4 dokładne przejazdy z mocniejszym dociskiem (obroty ok. 1500) ale wychodząc również o około 30cm w bok na część nie zmatowioną. Po przetarciu IPA część wcześniej zmatowiona jest gładka, zostało kilka grubasów a część której nie dotykałem papierem ma jeszcze mnóstwo rys. Lakier na jakim robiłem test to czarny metalik VW Touareg bardzo porysowany. Normalnie aby osiągnąć jakikolwiek zadowalający efekt to muszę na tym lakierze 2-3 etapy wełny, twardy pad, średni i miękki. Dlatego zastanawiam się poważnie nad szlifierką która myślę, że zdecydowanie usprawniłaby proces polerowania lakieru przy "odświeżeniach" za kilka stówek, szczególnie gdy trafią się twarde i mocno porysowane lakiery. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.