Skocz do zawartości

VW Scirocco


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ps: Wkładaj do niego dobre koło i gwint bo te auto aż sie o to prosi

 

:shock:

:lol::lol::lol:

 

Z tego co wiem to Geno używa auta do jeźdzenia, wiec robienie z niego pomnika na glebie i 20" chyba nie jest planowane.

Z trgo co wiem sporo ludzi używa auta do jeżdzenia :roll: .A to że auto dostał by lekką glebę i dobre koło tylko poprawiło by jego właściwości jezdne i przy okazji prezencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie asfalt pod bramę to będzie twardo, grubo, że grubiej być nie może.

 

Na bidnej 17stce podobał mi się, ale jak go zamykałem to odchodziłem tak po prostu. Teraz jak zamykam, to zawsze muszę zrobić kółko proforma wokół samochodu, potem odchodząc zerknąć ze 2-3 razy i dopiero się oddalić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu autu pasuje taki setup.

 

Moim zdaniem największa siła tego samochodu to uniwersalność. Nie jest "zerojedynkowy", kiedy trzeba jest POM :mrgreen: przy spalaniu Pandy 1.2, kiedy przyjdzie ochota/konieczność :evil: jest naprawdę szybki, bardzo elastyczny i harmonijny. I najważniejsze da się nim zupełnie normalnie jeźdźić na codzień w znaczniu jakość dróg. Modyfikacja w kierunku nisko, szeroko, grubo, hard, home itd zmieni to w kapliczkę do odmawiania różańca i wypożyczania lawety na wypadek wystąpienia dziurki lub uskoku podczas niedzielnej przejażdżki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęły 2 miesiące, od tamtego czasu 3 bezdotyki na szybko, nie miałem czasu myć ręcznie. Już po sesji, więc trzeba coś tam przelizać, żeby wstydu na Mazowieckiej ni było :mrgreen:

 

Fura raczej crosscountry, wjazd mam jaki mam, nie ma sensu tego myć, bo i tak zaraz po deszczu będzie wyglądać tak samo. Miejmy nadzieję, że teraz parę dni będzie sucho :D

 

DSC_4494.jpg

 

DSC_4496.jpg

 

DSC_4497.jpg

 

DSC_4498.jpg

 

DSC_4499.jpg

 

DSC_4501.jpg

 

DSC_4502.jpg

 

Oczywiście Magi na całość :

 

DSC_4504.jpg

 

DSC_4506.jpg

 

Spłukawszy :

 

DSC_4508.jpg

 

DSC_4509.jpg

 

DSC_4510.jpg

 

Tak wygląda spłukane samą wodą pod ciśnieniem zabezpieczone koło po 5kkm od mycia pędzlem/rękawicą itd. Nie ma bidy :P

 

DSC_4512.jpg

 

Tutaj już właściwie umyte, delikatnie APC + pędzelek :

 

DSC_4518.jpg

 

DSC_4519.jpg

 

Opony musiałem umyć Tenzim, inne APC wymiękały :

 

DSC_4521.jpg

 

Po drugim myciu nadal coś tam wychodziło :

 

DSC_4522.jpg

 

Oczywiście CarPro + Dodo :good:

 

DSC_4523.jpg

 

DSC_4524.jpg

 

Uszuszyłem i można było przejść do ciekawszych zadań :

 

DSC_4525.jpg

 

DSC_4526.jpg

 

DSC_4527.jpg

 

W takim stanie jest lakier po 2 latach eksploatacji :mrgreen:

 

DSC_4528.jpg

 

DSC_4529.jpg

 

DSC_4531.jpg

 

DSC_4532.jpg

 

DSC_4533.jpg

 

DSC_4534.jpg

 

Środek na gotowo 8-)

 

DSC_4538.jpg

 

Przechodząc do tyłu :

 

DSC_4539.jpg

 

Obiekt mojej zemsty - auspuffy :? Jakiś czas temu czyszczone z Plastidipa w jednej z podwarszawskich dziupli. Przejarał od tego czasu bańkę oleju, siłą rzeczy coś tam musiało się i tutaj osadzić :

 

DSC_4542.jpg

 

Wiadomo, właściwa pasta do właściwych rzeczy :mrgreen:

 

DSC_4543.jpg

 

Ale nawet i ona wymiękała :o

 

DSC_4546.jpg

 

Z pomocą przyszła wełna, dremel, szlifierka kątowa, migomat, dwie nowe końcówki, spawarka i 3h pracy. Coś tam udało się zdziałać :

 

DSC_4549.jpg

 

Na gotowo :-]:-]:-]

 

DSC_4551.jpg

 

DSC_4552.jpg

 

Od zawsze miałem problem z tępymi szybami, ciągle jakieś takie brudne, z takim filtrem. Niby po myciu czyste, a jednak widać że nie do końca :

 

DSC_4554.jpg

 

DSC_4556.jpg

 

Ale i na to są sposoby :-] Jakieś tam fiftififti :

 

DSC_4557.jpg

 

Jakby "w lustrze" :

 

DSC_4559.jpg

 

DSC_4562.jpg

 

DSC_4563.jpg

 

DSC_4565.jpg

 

DSC_4566.jpg

 

Przednim bocznym też się oberwało :

 

DSC_4568.jpg

 

Ufajtoliło się wszystko naokoło, ale efekt moim zdaniem :song::song: Muszę się pilnować, żeby nie przyładować na jakimś POMie myśląc że już mam otwarte :mrgreen:

 

DSC_4569.jpg

 

DSC_4571.jpg

 

DSC_4572.jpg

 

Zawodnik od szyb raz jeszcze. Dobrze że już się kończy, będzie okazja do zakupu nowej formuły :o:o:o

 

DSC_4573.jpg

 

Ogólnie tak wygląda lustro po myciu :? Lakier bez bezbarwnego, rysuje się od patrzenia i w dodatku nie da się tego niczym zmyć :

 

DSC_4574.jpg

 

500tka potem 2500 i coś tam wyszło :good:

 

DSC_4577.jpg

 

DSC_4578.jpg

 

DSC_4579.jpg

 

Z drugiej strony nie wyglądało to lepiej :

 

DSC_4580.jpg

 

Ale jakoś tam przejrzało :-]

 

DSC_4581.jpg

 

DSC_4582.jpg

 

Na całość poszedł :

 

DSC_4583.jpg

 

Kończąc ;););)

 

DSC_4585.jpg

 

DSC_4586.jpg

 

DSC_4587.jpg

 

DSC_4588.jpg

 

DSC_4589.jpg

 

DSC_4590.jpg

 

DSC_4591.jpg

 

DSC_4592.jpg

 

Jutro położę jeszcze Endurance na opony, do tego przednia szyba do ogarnięcia, plastiki pod maską liznę szmatą i można wyruszać sami wiemy na co :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5 :good: Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Bezdotykowo wszystko ładnie schodzi, zostaje tylko taka delikatna powłoka brudu. Klocki też mam z tych raczej pylących, dosyć często i mocno wdeptuję, uważam że na takie warunki jest :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale irytujące jest takie bagno na dojeżdzie. Mam podobnie. Auto wyliżesz, przejedziesz po mokrym i nawet jakby lakier pokryć złotem to z brudnymi kołami nie wygląda :/

 

Robota profi. Fajne są te boczne szybki w Sciro, jak z widocznością? Bo nie wygląda żeby była jak w Espace :mrgreen: A lakier pewnie w stanie lepszym niż dwa lata temu po wyjeździe 'brand new'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybercik, widoczność ? Nigdy jakoś nie narzekałem. Tył to wiadomo, tylko czujniki, lusterka duże, nisko siedzisz to i boczne batyskafy spoko :good:

 

Domel, u mnie są, także :o:o

 

smalec, bez, nic nie zasycha. Ogólnie myję po 2-3 elementy albo na przykład sam dach i od razu spłukuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teeen jaak ufajdolił dookoła! Ręcznie leciałeś czy maszyno? :P

 

Nie wiem czy ten CGP taki mocny, czy osad taki delikatny, ale w pasiorze musiałem sięgnąć po biały korek, bo Glass Science i 1Z na filcowym padzie niewiele zdziałały :o

 

Stunnig work buddy, looks absolutely bonkers :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.