Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Ja myślę że najlepszy do UC byłby Monster Shine Aplikator Tri-Color German - oczywiście nakładany żółtą stroną.

Z ostatnimi zakupami dostałem książeczkę o Meguiar's, sprawdzę co tam piszą i dam znać.

 

A do SRP - Autoglym Palm Applicator - aplikator piankowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pLaYmAn, wiesz jak dużo czytam to jednak "dziedzina ta" jest tak mało rozwinięta że trzba dużo samemu próbować.. ja napisałem jak mi sie pracowało bawełnianym, bardzo dobrze, wydawało mi sie że gąbkowy do ostrego tarcia UC byłby kiepski, ale następnym razem spróbuje i zobacze co lepsiejsze :) a filmik to wiesz.. typowa marketingowa pokazówka, NAJlepszy efekt jak tylko przetrzesz lekko lakier piankowym aplikatorem (oczywiście firmowym megsa) i mikrofibrą i już jest lustro bez ryski (jak na tym filmiku), no niestety trzeba tym potrzeć sporo mocnej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do srodkow polerskich uzywam albo trojkolorowego albo mam zestaw lake country CCS - zolty, bialy i czerwony, oczywiscie rozniace sie twardoscia.

Nie wiem czy jest nad czym filozofowac przeciez musimy z tym pracowac tak jak maszyna :ad: wiec pad w dlon i dzialamy jak kestrel das-6 (rys. po prawej):

padmotion.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do srodkow polerskich uzywam albo trojkolorowego albo mam zestaw lake country CCS - zolty, bialy i czerwony, oczywiscie rozniace sie twardoscia.
Jak spełniają swoją funcję? Bo zastanawiam się nad zakupem...niestety tylko w Shineramie. Może w końcu w polskich sklepach się pojawią!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoltym robie wszystkie reczne prace podczas korekty - tam gdzie nie moge dojsc maszyna, natomiast czerwony jest tak delikatny ze ehhh - super, nakladam nim PwS'a lub woski. Bialy jeszcze w paczce :). Trojkolorowy zastepuje te 2 LK ale ma troszke inny typ gabki i twardosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastików raczej się nie glinkuje, chyba że takie gładkie jak wspomniane reflektory, ale zderzaki czy listwy to raczej jakimś APC i szczotką.

Co do mojej polerki Surf-Ace Rapide to rzeczywiście trochę się porobiło hologramów, ale usunąłem je UC na miękkim padzie i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to biała perła z palety Audi ( http://images.nysportscars.com/gallery/223788.jpg ).

Jako, że sytuacja NFZ jest cienka to na lekarstwa nie ma za dużo pieniążków.

Myślałem o DoDo i cleaner NeedForSpeed, a wosk miękki Light Fantastic.

Lakier ma bardzo delikatne swirle bo ma jakieś 4msc, aplikacja wosku ręcznie, polerka już maszynowo :)

Ew. proszę o inny zestaw cleaner + wosk za ok 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym nakleić sobie naklejkę klubu seata z tyłu na klapie mojego exeo, czy przed wykonaniem tego wykroczenia :P przygotować jakoś lakier w tym miejscu? Tzn. wyczyścić cleanerem i nanieść wosk czy dopiero później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.