Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

[ Dodano: 21 Sierpień 2010, 20:07 ]

koledzy dziś nakładałem na lakier wosk FK 1000p.. i mam kilka pytań bo niewiem czy dobrze robiłem.

Nakładałem dość cięką warstwe.. tylko niewiem czy nie za cięką, ponieważ kiepsko było widać na lakierze że "on jest" a napewno nie tak jak na tym filmiku-

. Choć z 2 strony jakby robiły sie takie malutkie granulki przy aplikacji.

Dodam że nakładane aplikatorem piankowym, wcześniej cliner, glinka, mycie, itp.

 

Idzie tym woskiem zrobić tak cienką warstwę że jej prawie nie widać ale z trwałością to wtedy raczej słabo. Jak dołożyłem drugą to się w miarę trzyma. Ale auto niegarażowane.

Żadne grudki się nie powinny robić, też nakładałem aplikatorem piankowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z stosowaniem dusterów na zewnątrz np. tymi http://www.elitecarcare.co.uk/index.php ... 6289747d8c i potem QD?

 

[ Dodano: 22 Sierpień 2010, 11:39 ]

Czy częste mycie auta skraca żywotność nałożonego wosku??
Tutaj akurat zasadne jest powiedzenie "Częste mycie skraca życie." :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam niebywały i nie wiem, jak się z nim uporać. Właśnie bym swoją pracę chciał pokazać na forum, bo skończyłem Opla, ale irytuje mnie niebywale strata jakości zdjęć po wrzuceniu na imageshack.us bądź na strefa.pl :x

Dodam że po zrobieniu zdjęć muszę je zmniejszyć w Gimp'ie do odpowiedniej wielkości i później zapisuje je w Jpeg'u. Ale różnica pod względem jakości między tym co mam na kompie, a tym co wrzuciłem na serwer jest dla mnie za duża :/

Wiecie może co na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że imageshack.us nie robi nic innego, jak sam sobie zmniejsza zdjęcia :/ Tzn. zachowując te same rozmiary, ale strasznie pogarszając jakość. A motyw jaki podsunął dkk się nie sprawdza - albo mój internet sobie nie radzi albo serwer w wrzuceniem zdjęcia o rozdzielczości 2048x1536 i jednocześnie zmniejszeniem go do rozdzielczości 1024x768...

Problem w tym, że nawet zdjęcia które zoptymalizuje np. do śmiesznego rozmiaru 128kB na serwerze są jeszcze zmniejszane do 48kB :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
rychu, a podobno czym mniejsza warstwa tym lepiej.?

kolega w wątku i fk znów napisał że też nic mgiełki widać nie było, jedynie pod światło coś tam.. także może jednak dobrze nałożyłem/ :dontknow:

 

Pewnie dobrze. Zawsze możesz sprawdzić jak tam kropelkowanie i sheeting i masz pewność że wosk jest :) Ale druga równie cienka warstwa wosku polepsza zdecydowanie trwałość - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że Poorboy's Professional Polish to typowy cliner, ale czy powinien on dać jakąś dodatkową głębie czy połysk po nałożeniu wosku? czy on niema totalnie na niego wpływu?

aha i czy można go zamienić na no. PB BH lub AG SRP ??? czy po nich itak powinien pójść taki cliner PP ?

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

hiacyntus, Zależ od warstwy jeżeli sporo to P1500 - P2000 - P2500 - pasta (to jaka pasta to: jest spory wybór i znowu kłania się przeczytanie kilku wątków na forum, no i czy maszynowo czy ręcznie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiacyntus, Zależ od warstwy jeżeli sporo to P1500 - P2000 - P2500 - pasta (to jaka pasta to: jest spory wybór i znowu kłania się przeczytanie kilku wątków na forum, no i czy maszynowo czy ręcznie?)

 

warstwa lakieru z milimetr, dwa

 

czytam forum, ale bede wdzieczny za polecona paste polerska do tego typu napraw, bede to robil recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Moze głupie pytanie ale zapytam Was bo corsz czesciej słysze od różnych ludzi: ''czeste mycie skraca życie'' oczywiscie dotyczy samochodu czy to jest prawda czy tylko bujda??? Ja bym raczej skłaniał sie ku bujdzie bo mycie jest wrogiem korozji bo pozbywamy sie na bierząco brudu ale co Wy o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.