Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.showcarshine.p...mu-gripper.html

to niefajny opis bo tam napisane że wsumie do wszystkiego, selantów wosków clinerów itp.

 

[ Dodano: 16 Sierpień 2010, 15:48 ]

no dobra jeśli te aplikatory z MF sie nienadają, to wezme te piankowe do Selantu (wosku) FinishKare 1000p. A co wziąć najlepiej do aplikacji i polerowania UC? dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

lakikwap, prawda jest taka że nie ma reguły " te do tego, a tamte do tamtego". Trzeba spróbować i zobaczyć co komu pasuje. Ja np nie znosze aplikatorów z bawełny i MF, wszystko na lakierze robie piankę. Jedyne do czego używam bawełny do wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem IPA 5L z myślą dokładnego oczyszczenia powierzchni po polerce. Zastanawiam się, czy IPA miesza się z wodą (jeśli tak to w jakiej proporcji) czy używa się go bezpośrednio na lakier?

Miesza się z wodą w każdej proporcji. Bezpośrednio na lakier bym nie używał bo za słabo zwilża i za szybko odparowuje ale takie 1:1 z wodą jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Jak najlepiej pozbyc sie zapachu wilgoci z samochodu?
Najlepiej pozbywajac sie zrodla wilgoci (jesli z nawiewu to przeczyszczenie kanalow odpowiednim srodkim i wymiana filtra kabinowego, ewentualnie przykry zapach moze powodowac syf zalegajacy na podszybiu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowaliście politury i woski przeznaczone do ciemnych kolorów, na kolory jasne... i odwrotnie ?

Chodzi mi np. o efekt BlackHole + Natty's Blue na białym lakierze i o White Diamond + Natty's Paste Wax na ciemnym. Wybór kosmetyków oczywiście przypadkowy od jednego producenta.

Jaki może dać to efekt. Polepszy, pogorszy...... może nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

1.czy moge pb ex-p dawac na felge w celu zabezpieczenia?

2. chce kupic jakis wosk do felg i wosk na zime do lakieru. planuje rimwax do kół i coli476 na lakier.

teraz pytanie czy np po rimwaxie dla lepszej ochrony moge aplikowac coli?

 

z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czy moge pb ex-p dawac na felge w celu zabezpieczenia?

Oczywiście, że możesz. Feldze napewno nie zaszkodzisz. :)

czy np po rimwaxie dla lepszej ochrony moge aplikowac coli?

Ja bym użył albo jednego albo drugiego produktu i nie kombinował bo nie wydaje mi się aby takie połączenie miało to dać jakąś widoczną korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Rimwax moim zdaniem jest... hmmm... kiepski :o delikatnie mówiąc.

3000km/ 2 tygodnie/ 5 myć - i co? :mrgreen: RimWax goodbye my love....

 

SV Authobahn liczy się w stawce i jest ok... lecz ja wole uniwersalnego Finish Kare HI-TEMP PASTE WAX. "Kopnę" od czasu do czasu nabłyszczaczem bez rozpuszczalników i malina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

SJake, Rimwax moim zdaniem jest dobry na polerowane albo chromowane felgi ze względu na cleaner-a w swoim składzie, do typowego zabezpieczenia SV tak jak pisałeś albo PB wheel selant (leży u mnie już 4 miesiąc i jest ok) jeszcze zostaje CG Wheel Guard ale tego jeszcze nie testowałem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz nawet przy normalnej jeździe z kilkoma mocniejszymi hamowaniami felgi grzeją się masakrycznie, ale tak to jest jak ciężko włożyć żyletkę miedzy zacisk a ciężarek na feldze :P Jak tylko zakupie jakiś wosk do felg albo Hi-Tempa to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Panowie krótko mowiąc czym najlepiej zabezpieczyć felgi na zimę? planuje zakupy i chciałbym rozsadnie wydac pieniadze. chcialbym jakis wosk dla zabezpieczenia i cos do felg

 

- HI-TEMP PASTE WAX

- coli 476

- pb wheel selant

- rimwax?

- a moze pb ex-p bo jest to przeciez selant (juz go mam wiec nie musialbym kupowac)

czy lepiej wydac troszke wiecej na SV?

 

dzieki z gory za podpowiedzi, gdy kupie podziele sie rowniez obserwacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre, pewka a nawet zalecało by sie

 

[ Dodano: 21 Sierpień 2010, 20:07 ]

koledzy dziś nakładałem na lakier wosk FK 1000p.. i mam kilka pytań bo niewiem czy dobrze robiłem.

Nakładałem dość cięką warstwe.. tylko niewiem czy nie za cięką, ponieważ kiepsko było widać na lakierze że "on jest" a napewno nie tak jak na tym filmiku-

. Choć z 2 strony jakby robiły sie takie malutkie granulki przy aplikacji.

Dodam że nakładane aplikatorem piankowym, wcześniej cliner, glinka, mycie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.