Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem past polerskich do rotacji i tu pojawia się dylemat co wybrać. Poszukuję na początek czegoś w opakowaniach 250-500ml, później przyjdzie czas na 1l. Generalnie odpowiedników 3M: zielonego, żółtego i ultrafiny. W miarę uniwersalne, żeby poradziły sobie z twardymi lakierami Audi i tymi z powłokami antiscratch, choć głównie do pracy na miększych lakierach typu Honda.

 

Pod uwagę brałem coś z:

-Scholl S40/S17 (lub S10)/S03 (przy okazji jaka jest różnica z S03+ ?);

-Poorboy's SSR1/SSR2 (lub 2.5)/SSR3;

 

Cenowo bardziej opłacalny jest PB, jednak jakoś nie jestem do końca przekonany w szczególności do 3. O Schollu czytałem dużo ciekawych opinii na DW.

Z 3M niestety z mniejszych widziałem tylko testery ~100ml, a chciałbym jednak coś większego, bo na chwilę obecną nie mogę pozwolić sobie na 1l i większe. Poza tym chciałbym spróbować też coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie! Mam krótkie pytanko,ostatnio moje auto służyło za poligon doświadczalny dla różnych kombinacji środków (PB WD,AG SRP + różne woski). Czy umycie szamponem auta w wysokim stężeniu oraz użycie glinki BH będzie wystarczające żeby pozbyć się wszystkich środków z lakieru, czy będzie potrzebny jakiś typowy cleaner jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu poświęciłem lakierowi jakieś 6h, oczywiście dzień później padało. Auto uświnione. Nie mam niestety dostępu to 2 wiader itd. (nie ma mnie w domu) Czy jechać na bezdotykową i spłukać tylko wodą, żeby nie zniszczyć powłoki sealantowej (NXT 2.0)? Tylko, że brud zostanie. Czy myć proszkiem, spłukać i zastosować QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB PP i SRP to chyba to samo- cliner. Po jednym lub drugim dajesz wosk.

PB PP to cleaner a SRP to AIO czyli nie to samo, ale po obu możesz dać wosk/sealant. Po PB PP możesz jeszcze dać glaze-a (np. PB BH lub PB WD) a po SRP tylko wosk/sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej porady, wczoraj dotarły do mnie pady 3M, zacząłem pracę, wszystko według teorii itd. Problem polega na tym, że o ile niebieski i żółty zachowują się w porządku to z zielonego zaczęły lecieć paprochy, po prostu z płaskiej pierwotnie powierzchni pada zrobiła się poszarpana. Skuteczność przy polerowaniu niby została taka sama (a może się osłabiła, ciężko mi, amatorowi, to stwierdzić). Wszędzie latają mi zielone kawałki tego pada :(

 

nadaje się on tylko do wyrzucenia, czy też mam pracować nim dalej bezstresowo?

 

zastanawiam się, gdzie zrobiłem błąd, wszystkie pady delikatnie czyszczę miękką szczoteczką i wątpię, żebym w ten sposób go uszkodził, skoro pozostałe są całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Próbowałem się do Ciebie dodzwonić, ale coś mi się z telefonem pi***przy. Przy twardych padach to standard że się sypią,mój pomarańczowy też się tak zachowuje, szczególnie jak dojedziesz do krawędzi i częśc pada pracuje w powietrzu. Także nie ma co się martwić, tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem walkę przy moim Vitku.Apc,mycie,glinkowanie,mycie,suszenie,SRP,no zacząłem kłaść wosk -#16 . po położeniu na 1/3 blaszek zaczęło padać se.Zdążyłem fibrą przetrzeć pierwszą blaszkę jak była sucha ale następne już jak były mokre. Czy wosk został ? Czy moja robota jest do ....? Czy jak przestanie padać to wytrzeć krople i dalej woskować ? Czy te pierwsze do poprawki ? Rozumiem , że jak ruszę auto to resztę blaszek woskować po ponownym umyci. SRP był dopieszczany przed deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak - miękki pad, rozprowadzam na 2,5 i jadę na 5,5.

Ale chyba za dużo nakładałem, albo coś było nie tak, bo za nic nie chciało mi zniknąć.

 

Cały czas zostawała spora "mgiełka" na lakierze, jak po aplikacji wosku przed spolerowaniem.

 

Resztę sciągałem MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.