Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

UC stosowane ręcznie - padem to wciąż samobójstwo i różnicy pomiędzy stosowanym mikrofibrą za bardzo nie widzę.. a może nawet na minus dla pada.. masakra

 

z PB Black Hole tez trzeba odczekać 12 h przed woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC stosowane ręcznie - padem to wciąż samobójstwo i różnicy pomiędzy stosowanym mikrofibrą za bardzo nie widzę.. a może nawet na minus dla pada.. masakra

 

Może masz zbyt zaniedbany lakier. Ręcznie żadnym środkiem nie zdziałasz cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie lakier jak na 13 latka wygląda fantastycznie ale jak już się bawić to zrobić go na nówkę :P Trzeba będzie zakupić jakąś marketową polerkę i się pobawić ale to zabawa nie na teraz, to jak z tym PB Black Hole? Czekać 12 h przed woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Po lekturze forum, poczynilem juz pierwsze zakupy - Autoglym SRP + mikrofibry i gabkowe pady od 'temachem'.

 

Auto to czerwona Meganka, z widocznymi pod slonce 'swirlsami' - szczerze przyznam, balem sie inwestowania w srodki pokroju SwirlX, czy UC - bo nie mam pewnosci, w jakim stanie jest powloka lakiernicza. SRP w takim ukladzie wydawal mi sie idealny - w kazdym razie nie zaszkodzi.

 

Co mnie jednak zastanawia, to sposob nakladania SRP. Czytajac w roznych miejscach, trafiam na sprzeczne informacje - albo od razu calosc, albo elementami... Albo mikrofibra, albo padem itd, itp...

 

Panowie, doradzcie - w jaki sposob najlepiej wykorzystac potencjal SRP (na dzialaniu wypelniajacym najbardziej mi zalezy). Do dyspozycji mam szmatki z mikrofibry i gabkowe pady - czego uzyc?

 

Z rzeczy dla was oczywistych, a dla mnie zagadkowych:

- czy pady nalezy zwilzac, albo plukac w trakcie pracy?

- jak czesto je zmieniac? mozliwe jest zalatwienie calego auta przy pomocy jednej sztuki?

 

(Caly czas mowa oczywiscie o recznej aplikacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zastosował coś do ciemnego. Ale jaki to nie podpowiem. Jak to mądrze ma Łukasz-no1 w podpisie "Nie ma najlepszego Wosku, jest tylko ten na który Nas stać..." :P

Ale prócz wosku mam nadzieję, że "przedbiegi" w postaci przygotowania lakieru zostały oczytane... 8-) Bo bez tego to nawet naj... droższy wosk jest nic nie wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 pytania:

1. Który wybrać cleaner: AutoGlym SuperResinPolish czy Poorboys Profesional Polish ??

2. Poszukuję dobrego wosku na zimę, (a wiec ważna trwałość). Mam 4 opcje:

a) Poorboys EX-P + Natty Paste wax blue

b) Ziano z-2 pro

c) Chemical Guys - jetSeal

d) Collonite 476

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po nawoskowaniu i wytarciu mf zostaja Wam na czarnym lakierze takie jakby smugi?

 

Nie jestem specjalistą ale może trochę za dużo go zaaplikowałeś. Kiedyś też miałem podobnie ale ewidentnie przesadziłem z ilością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje czegoś taniego do odżywienia nadkoli, nie chce wydawać dużo kasy na to bo i po co... powiedzmy ze do 15-20 zł. poproszę o sugestie :)

ja używam czernidło od Carvaleta, jest w płynnej konsystencji także sprawdzi się, coś koło 20 zł za 0,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.