Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Łukasz, a jakie są Twoje ogólne wrażenia na temat Lusso ?

 

W kilku słowach - zapach bardzo podobny do Zymol Glasur. Jest dość twardym woskiem, ale z nakładaniem nie ma problemu. Producent zaleca nakładanie na element i po 60 sek. polerowanie. Ja jeden raz dla próby zrobiłem trochę inaczej, bo próbowałem nałożyć i czekałem 15 minut. Efekt był taki, że jednak trochę trudniej się polerowało. Stosowałem na razie na granatowym aucie i srebrnym. Na obydwu daje piękny wygląd, ładne jasne i klarowne wykończenie. Daje bardzo ładny połysk w świetle słonecznym - nawet na jasnym lakierze wygląda dość "mokro" o ile w tym przypadku można zastosować takie stwierdzenie.

 

Porównywałem na szybko sheeting Glasura, LO oraz takiej mojej mieszanki wosków. Wyglądało to tak:

 

 

Nie wiem jeszcze nic o jego trwałości. Jedna rzecz jest na razie dla mnie niewiadoma. Miesiąc temu został on nałożony na 1/3 maski srebrnego auta, które jest garażowane, myte na myjni ręcznej szamponem Zymol Auto Wash. Użyty został cleaner Lusso i na to położony LO jednakże niezgodnie z zaleceniami producenta czyli zanim został spolerowany minęło jakieś 15 minut. We wtorek myliśmy auto z kolegą i ku naszemu zdziwieniu na tej części maski, na której było LO ... no właśnie BYŁO ponieważ nie pozostało zupełnie nic. Właśnie główkuję co mogło być przyczyną, że wosk totalnie zniknął z lakieru tym bardziej, że PN u siebie robił test w trudniejszych warunkach praktycznie zimowych i trzymał się bez problemu. Postaram się zrobić maskę raz jeszcze i przekonać się jak to wygląda. Jeżeli będzie to samo to znaczy, że trzeba szukać w czym tkwi problem - przypomnę, że w tym przypadku również zanim wosk został spolerowany minęło dość sporo czasu o czym wcześniej pisałem - może tu tkwi problem. Następny test będzie dokładnie z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wiedzieć co to jest "GLOSS"? Proponuję słownik angielsko polski :lol:

Wiem co to znaczy gloss, ale bardziej interesowało mnie co to za specyfik i w którym momencie się go aplikuje

 

Daj odnosnik do angielskiego forum bo nie wierze w to co piszesz..

 

strona AG EGP: http://www.autoglym.com/engb/product-pr ... =FH&Range= - opis produktu

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=140794

 

http://detailingworld.com/forum/showthr ... ?p=1455176

te dwa wyżej zgodne z tym co mówiłem, a tu znalazłem jeszcze test Auto Expressa, który potwierdza trwałość niektórych wosków:

http://www.autoexpress.co.uk/products/p ... olish.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to znaczy gloss, ale bardziej interesowało mnie co to za specyfik i w którym momencie się go aplikuje

 

Skoro wiesz co to znaczy to czemu zastanawiało Ci co to jest i w którym momencie się go aplikuje? I czemu uznałeś ,że POŁYSK to jest produkt bądź grupa produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz co to znaczy to czemu zastanawiało Ci co to jest i w którym momencie się go aplikuje? I czemu uznałeś ,że POŁYSK to jest produkt bądź grupa produktów?

 

Robi się powoli małe OT, dlatego odpiszę jeszcze na ten post i kończymy wątek :)

Nie wiedziałem czy jest to rodzaj wosku czy sealantu, a może nawet politury, bo tak de facto łączy w sobie wszystkie cechy tych produktów:

nadaje połysk i głębię koloru - tak jak politura,

chroni przed wodą i zanieczyszczeniami - tak jak wosk,

jest na bazie syntetyku - podobnie jak sealanty.

i stąd było moje pytanie co to za specyfik i w którym momencie się go aplikuje :)

Idąc jeszcze Twoim tokiem myślenia, Glaze - czyli szkliwo - też nie mogłoby oznaczać grupy produktów, a jest inaczej :)

kończymy wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wszystko jasne :) dodatkowo doszukałem się także na innych forach i stronach, że GLOSSy utrwalają warstwę wosku, wydłużają ochronę i nadają dodatkowego mokrego efektu.

Czyli już wiemy, że mogą być używane indywidualnie jak i położone na wosk :) Dzięki za pomoc :)

Chyba rozumiem skad to stwierdzenie. Jesli trzymac sie instrukcji producenta, TW Gloss Guard i TW Protective Extra Gloss powinno nakladac sie na wosk. Z jednej strony sklasyfikowal bym je jako selanty ale tutaj powstaje problem bo sealant raczej kladzie sie pod wosk. Te produkty maja wiazac sie z warstwa wosku dajac dodatkowe zabezpieczenie i poprawiajac wyglad. Chodzi wiec chyba o cos co mozna nazwac wax buster.

W kazdym razie obydwa zolwie zawieraja teflon wiec polozenie wosku na nich skonczy sie totalna klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek jakiś czas temu , zrobiłem taką kombinację , po nałożeniu AG SRP , dałem TW Gloss Guard i o ile po SRP miałem fajny połysk to po nałożeniu Gloss Guard jakoś ten połysk przygasł . :/

 

wcześnij przed poznaniem AG SRP miałem wrażenie że połysk po GG jest OK , teraz już nie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, po nałożeniu AG SRP , dałem TW Gloss Guard i o ile po SRP miałem fajny połysk to po nałożeniu Gloss Guard jakoś ten połysk przygasł . :/

Wcale bym sie nie zdziwil gdyby GG wymyl czesc fillerow z SRP :( Robiles jakas przerwe pomiedzy nakladaniem? W zeszlym roku testowalem prawie cala serie Platinum z TW. PEG smierdzi chemia bardziej niz trasa przez Włocławek, do tego wydaje sie miec bardzo duze wlasnosci czyszczace - cos na zazadzie rozpuszczalnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, po nałożeniu AG SRP , dałem TW Gloss Guard i o ile po SRP miałem fajny połysk to po nałożeniu Gloss Guard jakoś ten połysk przygasł . :/

Wcale bym sie nie zdziwil gdyby GG wymyl czesc fillerow z SRP :( Robiles jakas przerwe pomiedzy nakladaniem? W zeszlym roku testowalem prawie cala serie Platinum z TW. PEG smierdzi chemia bardziej niz trasa przez Włocławek, do tego wydaje sie miec bardzo duze wlasnosci czyszczace - cos na zazadzie rozpuszczalnika.

 

no niestety , tylko odczekałem godzinkę ( może to był błąd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu i glinkowaniu użyć FK 303 Pad Glaze i na to FK 1000P Hi-Temp paste? Czy lepsza była by konfiguracja po glinkowaniu Poorboy's professional polish i na to EX-P PURE SEALANT lub EX SEALANT WITH CARNAUBA? Aplikacja na razie ręczna. Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem PB Polish With Sealant zamiast PP i EX-P, jestem zadowolony z tego produktu rewelacyjna apikacja, przyjemny zapach oraz latwosc polerowania. Zaden inny produkt mnie tak nie zadowala :) Mozna go uzywac np na padzie polishing i uruchomic czasteczki cleanera, potema ladnie wykonczyc i uzyskac polysk jak za pomoca glaze'a, a przy okazji sealant doda blasku i lekkiego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.