Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wiem czy czerwony QD od megsa będzie się na pewno lubił z NXT, na pewno odpowiedni będzie Meguiar's NXT Generation Speed Detailer

ja na #16 nałożyłem ultimate QD i po następnym myciu wosku już właściwie nie było, choć nie ja myłem to auto i nie wiem ile osoba myjąca dodała szamponu, może po prostu roztwór był zbyt mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na #16 nałożyłem ultimate QD i po następnym myciu wosku już właściwie nie było

To na pewno nie wina UQD!! Regularnie stosuje takie połączenie i nie ma z tym żadnych problemów. Przynajmniej u mnie :kox: Raczej to wina złego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego polerowania mojego Polo uszkodziłem w niektórych miejscach nielakierowane listwy na drzwiach..

Jak tylko przestanie lać, planuje wykonać bandycki myk. A mianowicie polakierować parapety na czarny połysk. Pytanie brzmi, czy wykonywał ktoś podobny zabieg? Lakier nie będzie odchodził po jakimś czasie? Potraktować je jeszcze klarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii te Megsy są mniejsze i bardziej poręczne.

Czy warto przepłacać? Ja kupowałem Megsy po 7,5zł a więc 2zł więcej. Ale... ale już 2 Megsy mi wystarczą i teraz tylko będę kupował te 'no name'. Gorsze wcale nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanquisz jak chcesz lakierować listwy to wykonaj następujące czynności:

- wymycie i odtłuszczenie

- zmatowanie papierem 220, 280

- podkład do tworzyw sztucznych, tzw do "plastików" kolor szary, kładziesz 3-4 warstwy

- następnie wodne papiery 600, 800

- myjesz i odtłuszczasz ponownie

- lakierujesz

 

Z tak przygotowanej powierzchni nic Ci nie odejdzie. Najlepiej zdjąć listwy z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso, dzięki

Zastanawiam sie, czy czarny połysk nie będzie sie 'chamsko' błyszczał

Może lepiej czarny mat? (mam nawet na stanie) Ewentualnie kupić półmat

 

[ Dodano: 18 Maj 2010, 15:09 ]

Artur, myślałem o tym, ale to nie przejdzie, ponieważ tylne drzwi były malowane(imho tragicznie), wiec musiałbym dobierać baze na listwy do przednich drzwi i osobno na listwy do tylnych drzwi. A to juz sie mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 18 Maj 2010, 15:09 ]

Artur, myślałem o tym, ale to nie przejdzie, ponieważ tylne drzwi były malowane(imho tragicznie), wiec musiałbym dobierać baze na listwy do przednich drzwi i osobno na listwy do tylnych drzwi. A to juz sie mija z celem.

 

To może je też pomalować? Choć to znacznie podniesie koszt operacji :( ale znacznie poprawi wygląd autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lakier strukturalny do plastików w sprayu -kosztuje coś około 18zl. Jest fajny mat i delikatna struktura zupełnie jak plastik. Bez żadnych podkładów i pierdzielenia. Zmatować tylko-nawet włókniną i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.