Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oj chłopaki, chłopaki... :lol:

różnicą może być chłonność i zdolność do rysowania, co przy BH może nie czyni wielkiej różnicy(to pierwsze) ale już przy nakładaniu różnych rzeczy wnętrzarskich czy sealantów(a tak też można je nakładać) owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :-]

Aktualnie mam nałożone na swój samochód :

1.Poorboys World Black Hole

2.Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax

auto jest czarne ,efekt lustra :good: powłoka trzyma się już z miesiąc swobodnie. Jak warunki (pogoda) pozwolą chce powtórzyć operacje z tym ,że przed nałożeniem Blue Velvet zastosować miękki wosk Dodo Juice Purple Haze (mam próbki) - podobno efekt jest jeszcze lepszy ....

Pytanie jest następujące: czy stosować ten mix bezpośrednio czy musem jest użycie Cleaner'a ? Czy po użyciu Cleaner'a fekt będzie znacznie lepszy po nałożeniu wosku ?!

lakier - czarny (parła)

 

ps: jak pomyliłem działy to proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest następujące: czy stosować ten mix bezpośrednio czy musem jest użycie Cleaner'a ? Czy po użyciu Cleaner'a fekt będzie znacznie lepszy po nałożeniu wosku ?!

 

Jeśli wosk leży miesiąc i nie widać, żeby się kończył, można pominąć stosowanie cleanera. Oczywiście lepiej jest wyczyścić powierzchnię przed położeniem wosku, ale - jeśli poprzednia warstwa ma się dobrze - nie jest to bezwzględnie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o własnie o taką odpowiedź mi chodziło ,przewałkowałem temat o cleanr'ach (z 11 stron) i wynikł dylemat.

 

a co jeśli chcemy nałożyć przed woskiem politurę i/lub wosk innej firmy niż dotychczas stosowany ?! wtedy chyba wypadało by cleaner'a użyć .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli chcemy nałożyć przed woskiem politurę i/lub wosk innej firmy niż dotychczas stosowany ?!

 

Jak leży wosk, a chcesz położyć politurę, to ja bym proponował zacząć od zabiegu o jeden wstecz, czyli od użycia cleanera właśnie. I to niezależnie od tego, jakiej firmy wosk, a jakiej politurę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym sobie nawoskować lakier, i szukam wosku, który w miarę łatwo się nakłada, nie przyciąga kurzu, eliminuje małe zarysowania (naprawdę niewielkie), i nie należy do najdroższych, będę wdzięczny za pomoc, Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - szybka piłka. Pomoc mi jest potrzebna, bo mam dziś do zrobienia mapę geodezyjną i w tym celu wykorzystuje swoje szklane biurko. Sęk w tym że mi wczoraj się na blat wylała jedna większa kropla Super Glue na niego i dopiero dziś to zauważyłem :zly:

Ma ktoś jakieś pomysły jak to dziadostwo usunąć? Rozpuszczalnik czy coś... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smalec, niiee... To się pisze "do kupienia w dobrych kioskach" :mrgreen: Jutro będę musiał w takim razie się z tym uporać. Tyle dobrze że mi się to rozlało przy krańcu a nie gdzieś na środku, bo by była klęska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - szybka piłka. Pomoc mi jest potrzebna, bo mam dziś do zrobienia mapę geodezyjną i w tym celu wykorzystuje swoje szklane biurko. Sęk w tym że mi wczoraj się na blat wylała jedna większa kropla Super Glue na niego i dopiero dziś to zauważyłem :zly:

Ma ktoś jakieś pomysły jak to dziadostwo usunąć? Rozpuszczalnik czy coś... ?

 

Z kafelek usunąłem ten badziew bez problemu skrobaczką do kuchenek z żyletką, nie wiem jak to się nazywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

poczytałem trochę i nasunęło mi się pewne pytanie. Otóż na aucie mam teraz NXT od Megs'a i zastanawiam się, czy po użyciu Quick Detailer'a powinienem nałożyć jakiś wosk (Quick Wax, lub cokolwiek innego), czy nie ma sensu, bo wosk powinien wytrzymać przynajmniej kilka takich zabiegów?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż na aucie mam teraz NXT od Megs'a i zastanawiam się, czy po użyciu Quick Detailer'a powinienem nałożyć jakiś wosk (Quick Wax, lub cokolwiek innego), czy nie ma sensu, bo wosk powinien wytrzymać przynajmniej kilka takich zabiegów?
Po QD nie musisz nanosic nowej warstwy NXT. Ale IMO na NXT2.0 najlepszy jest NXT Spray Wax, Ultimate Quik Detailer lub Ultimate Quik Wax. Ale Quik Detailer tez jest OK :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.