Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Na myjkę parową będzie zrzutka z rodzinką;) ponieważ w domu też sie przyda.

Z pewnością robię testy w komorze silnika nieczyszczonej od 13lat.

-------

 

SRP:

-na rotacji z niebieskim padem 3M

czy

-ręcznie, piankowym Megsa?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
Lepsze czasy na światłach będziesz miał

 

To Track Clawa powinien kupić, on zmniejsza opory :lol:

 

Atack nie ściąga wosku!

 

Co w tym zabawnego ?

 

zielony i pomarańczowy pad 3M. Który lepszy i czy różnią się twardością? Czy w ogóle się różnią?

 

Ktoś ze sprzedawców (?) i Łukasz chyba się tutaj wypowiadał że w praktyce nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie polerowania lakierowanych plastików (zderzaki).

 

Czy trzeba jakoś specjalnie uważać (inna technika) przy polerowaniu lakierowanych plastików (np. zderzaków). Czy grubość lakieru (przeważnie) jest taka sama jak na pozostałych lakierowanych elementach ? Czy raczej spokojnie można polerować, zachowując standardową ostrożność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego wątku bo pytanie krótkie i na temat. Pacjent to Fiat Stilo, szary metalik wpadający w niebieski. Czy taki schemat i zestaw da radę i nic się ze sobą nie pogryzie?

1) Szampon AG BSC

2) Glinka

3) AG SRP

4) Wosk Poorboy's Natty's Blue

 

Zdaję sobie sprawę, że niektóre kroki pominąłem, ale lakier jest w na tyle dobrym stanie, że korekta nie jest konieczna, zwłaszcza, że to szary i nawet te pojedyncze defekty które są są mało widoczne. Poza tym budżet na razie sztywny.

 

Wszystko poza woskiem mam, więc jeszcze pytanie - ten wosk będzie dobrym wyborem? Budżet ograniczony więc pod uwagę biorę te z kategorii under 100zł tzn. Colli 476, Chemical Guys Hardcore, FK1000P, FK Pink, Smartwax, Clearkote Moose Wax.

Natty's czy któryś z wymienionych? Będzie to mój pierwszy "poważny" wosk, więc łątwość pracy to rzecz najważniejsza, trwałośc nie jest bardzo istotna bo auto myje raz na 2-3 tygodnie, a tyle to chyba każdy z w/w przetrwa.

 

Czy ewentualnie jeśli zamiast wosku użyję sealanta (myślałem o AG EGP) to odczuję znaczącą różnicę w trwałości lub wyglądzie?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.