Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy zdarza Wam się że po użyciu wosków naturalnych auto przyciąga mocno kurz ?

Turtle Wax w płynie przyciągał kurz na aucie znajomego jak szalony.

 

nie mówię że nie starczy na zrobienie auta tylko chodzi mi ot to że za te pieniądze możesz mieć coś podobnego o 2 razy większej pojemności :)

Z ciekawości sprawdziłem pojemności i ceny i chyba jedynie UC w tej samej cenie oferuje większą pojemność :) (z w/w przez Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że nie starczy na zrobienie auta tylko chodzi mi ot to że za te pieniądze możesz mieć coś podobnego o 2 razy większej pojemności :)

Z ciekawości sprawdziłem pojemności i ceny i chyba jedynie UC w tej samej cenie oferuje większą pojemność :) (z w/w przez Ciebie).

 

SwirlX i cała linia SSR też co nie zmienia faktu ,że SX2.0 to bardzo fajny produkt i warto w niego zainwestować i mieć go pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o ręczne polerowanie/aplikacje

 

tak jak w przypadku wosku jest to dla mnie jasne: nanoszę aplikatorem wosk i po pokryciu elementu za parę minut poleruję mikrofibrą dla uzyskania końcowego efektu

 

w przypadku glazerów (a mam tu na myśli konkretnie PB White Diamond do którego się przymierzam) wcieram go aplikatorem w lakier (a mikrofibrą ewentualnie przetrzeć raz na koniec) - jak się mylę to poprawcie mnie

 

a pytanie: jak jest w przypadku środków usuwających rysy (np. swirlx)

czy w tym przypadku pracuję aplikatorem (jak przy glazerach, a mikrofibrą zbieram tylko resztę) czy może tak jak przy wosku (aplikator tylko nakłada a potem macham mikrofibrą) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanoszę aplikatorem wosk i po pokryciu elementu za parę minut poleruję mikrofibrą dla uzyskania końcowego efektu

To zależy od wosku, niektóre poleruje się prawie natychmiast po nałożeniu, z innymi

trzeba czekać z polerką nawet dłużej niż kilka minut - kierować się zaleceniami producenta i

własnym doświadczeniem ;)

 

jak jest w przypadku środków usuwających rysy (np. swirlx)

Generalnie tego typu środki wpracowujesz do "zniknięcia" produktu a ewentualne pozostałości usuwasz mikrofibrą jednocześnie polerując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jakie są środki na Polskim rynku z przeznaczeniem do prania MF

 

Jak mam hurtowo do prania 15 MF po całym aucie, to sie nie bawie w szare mydło, tylko normalne pranie w pralce, 30 stopni. Po roku czasu MF nie wykazują jakiegoś szczególnego zużycia.

 

 

Jest jeszcze to : http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/57/son-550-cs-sonus-der-wunder-wasche---srodek-do-prania-mikrofibry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej odtłuścić plastiki, żeby później na nie nałożyć Trim Detailera... :o

Dzisiaj umyłem thalie i plastiki przez jakiś czas po nałożeniu trim detailera były czarne, ładne... Po umyciu znów siwe - mycie oczywiście szamponem o nat. PH... Tak pomyślalem i doszłem do wniosku, że lepiej było by je odtłuścić przed nałożeniem dressingu... Proszę o pomoc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj kupiłem mój pierwszy wosk a jest nim megs #16 i chciałbym zapytać czy jego konsystencja jest taka jak powinna?

Foto:

dsc05518h.th.jpg dsc05519k.th.jpg

Z góry przepraszam za głupie pytanie ale nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centek, takie sytuacje się zdarzają. Nie wiem czy na tym forum było pokazane jak radzić sobie w takiej sprawie. Wosk należy lekko podgrzać w wodzie aby konsystencją przypominał śmietanę a następnie zostawić go do wyschnięcia i stwardnienia, będzie ładny i gładki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centek, takie sytuacje się zdarzają. Nie wiem czy na tym forum było pokazane jak radzić sobie w takiej sprawie. Wosk należy lekko podgrzać w wodzie aby konsystencją przypominał śmietanę a następnie zostawić go do wyschnięcia i stwardnienia, będzie ładny i gładki :)

dzięki za odpowiedź :) O podgrzewaniu tez czytałem na innym forum tylko czy wosk nie straci żadnych właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.