Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naklejka przeźroczysta pod antenę magnetyczną cb (z gumą na magnesie) to najlepsze rozwiązanie czy po prostu starać się po myciu założyć magnes i bata dokręcać bo tak na ten czas robię, a podstawkę magnesową na mycie tylko ściągam? Folia będzie bezpieczna dla lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Folia pod antene jest ok, pod warunkiem ze kupisz porzadna. Ostatnio pozwolilem zonie sie wykazac, zamowila jakich chlam z allegro i cb stracilo na jakosci. Jest duzo ciszej i zasieg jest mniejszy. Jak kupowalem folie w punkcie zajmujacym sie CB nic takiego sie nie dzialo. Folie polecam co jakis czas zmienic bo peka od slonca, a w pekniecia wchodzi syf i moze porysowac lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, jak masz magnes w antenie to między magnes a tą gumową nakładkę włóż folię aluminiową (taka jak do pieczenia) na całej powierzchni magnesu (ale żeby nie wystawało bo przydko wygląda) powinno się poprawić. Antena najlepiej odbiera na środku dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasty polerująco nabłyszczającej?

 

Polecam.

Sprawdzona, skuteczna.

Likwiduje hologramy i nabłyszcza trwale lakier. Nie wnikałem w skład, ale chyba tam w składzie jest twardy wosk - jak coś źle pisze to koledzy mnie poprawią zapewne ;)

 

Ja tymi pastami wykańczam auta po polerce G3 i wszystkie lekkie niedomatowania schodzą pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol, do ręcznego czy maszynowego zastosowania? Bo jeśli nie masz maszyny do SwirlXem wiele nie zdziałasz. Jest za delikatny, to rodzaj pasty wykończeniowej, lepszy będzie UC. SmartWax SmartPolish nie znam, SW to marka chemical guys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile aut mniej więcej wystarczą pady 3m do każdego z "korka" 3m ?? :idea:

 

ja mam po 5 padów 3M z każdego koloru i rozmiaru i na dwa samochody zużyłem po 1szt z każdego koloru, wyjątkiem są 2 żólte pady, które poleciały do kosza

 

Najszybciej rozlatują się żółte karbowane 3M - moje bardzo szybko się całe poszarpały

Sypią się w momencie najechania np. na krawędź blachy lub nawet zabezpieczoną taśmą plastikową listwę

W drugiej kolejności sypią sie u mnie zielone, aczkolwiek widać tylko małe ubytki na gąbce, ale i tak na nich pracuje mimo zużycia

pomarańczowe i niebieskie są najtrwalsze w mojej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mam podobne spostrzeżenia, pomarańczowa 3M niknie w oczach,nawet jak pracujemy na rówynch powierzchniach. A miękkie waflowe są bardzo trwałe, jeśli ich nie uszkodzimy przez wjazd na jakąś nierówność albo krawędź, to będa służyć bardzo długo. Moja niebieska 3M ma ponad pół roku i kilkadziesiąt użyć za sobą, nie nosi oznak zbytniego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chcę, że podkładka mająca na celu nie niszczenie lakieru ma wpływ na sygnał cb...

 

Oj ma i to spory, generalnie sam magnes w stosunku do anteny prosto w dach zmiania diametralnie jakosc sygnalu, kazda inna izolacja anteny od blach ma niekorzystny wplyw - chociazby przez fakt gorszej masy badz wogole jej braku.

 

Swoja droga sa takie specjalne folie pod anteny magnetyczne - w polsce raczje nie dostepne - w folie jest wplecione jakies wlokno ktore przynajmniej teoretycznie pomaga w zmasowaniu anteny.

 

Kazde przesuniecie anteny wzgledem srodka dachu, odizolowanie jej czykolwiek od blachy itp. wplywa na jakośc sygnalu, zasieg, zbierany syf itp. Kwestia jest bardziej odczuwalna im lepszy sprzet posiadamy (przedewszystkim im lepsza antrene i lepiej zestrojona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miał ktoś z was może styczność z szamponem R222 Bodywork ? Poszukuje jakiegoś dobrego szamponu do fk1000p i tak myślałem czy może tego nie spróbować. I jeszcze jedno, jakie QD polecacie na ten sam produkt co wyżej pomijając gamę FK, fajnie by było jakby dobrze radził sobie z brudem i kurzem, nie taki typowy booster.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uswiadomcie mnie, bo jedni mowia ze przy wymianie oleju ktora robilem 15k km temu nalezy wymieniac wszystkie filtry, ale nie wiem czy aby napewno po przeciez nie wymienia sie co 15k km wszystkich filtrow tylko powiedzmy co druga wymiane, a co te 15k km wymienic tylko filtr oleju? Jak to jest?

 

Z gory dzieki za fachowa porade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.