Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Tery to napisz poprostu do któregoś sklepu, i spytaj czy możesz kupić np 150 czy 300ml i po problemie. Mi jeden z kolegów ogłaszających się w dziale: Usługi pielęgnacji, rabaty i zniżki dla forum przysłał kilka małych buteleczek z PP (co prawda ja zamówiłem jedną dużą :o ale nie o tym temat) wiec pewnie zgodzi się wysłać Ci np dwie buteleczki po 150ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMO 473 ml jest optymalnym rozmiarem jak na wlasny uzytek tym bardziej, ze powiedzmy PB PP jest dosyc specyficzny w uzyciu. Tester to w koncu tester co jak sama nazwa mowi zawiera ilosc na sprobowanie, no i z samej racji wielkosci opakowania jest zakupem ekonomicznie nie oplacalnym.

Inna kwetia to czy np jakich innych srodkow sie uzywa, np jesli ktos lubi i korzysta SRP to szybko mu sie odechce jechania auta czystym cleanerem jesli tylko bedzie mogl uzyc SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić PB PP głównie po to, aby wosk dłużej się trzymał na lakierze. Zastanawiałem się też nad Autoglym SRP, ale dowiedziałem się, że bardziej poprawia wygląd od PB PP, ale zapewnia gorszą trwałość od SRP i już sam nie wiem co wybrać.

 

firmek, z Twojej wypowiedzi wynika, że SRP ma w sobie coś co można bardzo polubić.

 

To co w końcu wybrać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić PB PP głównie po to, aby wosk dłużej się trzymał na lakierze. Zastanawiałem się też nad Autoglym SRP, ale dowiedziałem się, że bardziej poprawia wygląd od PB PP, ale zapewnia gorszą trwałość od SRP i już sam nie wiem co wybrać.

 

firmek, z Twojej wypowiedzi wynika, że SRP ma w sobie coś co można bardzo polubić.

 

To co w końcu wybrać? :mrgreen:

PB PP i AG SRP to inne produkty. PB PP to czysty cleaner, ktory ma oczyscic lakier przez co stworzyc dobra podstawe pod nastepny srodek.

AG SRP to cleaner + filler + sealant, z tym ze wlasciwosci czyszczace na pewno bedzie mial slabsze niz typowy cleaner. Glownie ma za zadanie wypelnic rysy czyli poprawic wyglad, a troche sealantu sprawia ze daje minimalne zabezpieczenie i pewnie lepiej laczy sie dzieki temu z LSP. Jesli kryterium jest przeczepnosc to PB PP, SRP ma poprawic wyglad. Jak ktos ma wene to moze przejechac PB PP i na to SRP lub zamiast SRP np PB White Diamond/Black Hole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W leroy-merlin sa takie czerwone, plastikowe z biala koncowka - polecam.

 

Dzięki. Zajrzę tam i zakupie taki pędzelek ;)

 

A dzisiaj wziąłem patyczki do uszu, wykałaczki i nawilżone chusteczki takie dla niemowlaków i spróbowałem poczyścić trudniejsze zakamarki - efekt jak na takie "produkty" naprawdę zaskakujący hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że trochę rysek mam i może warto by było kupić SRP, żeby je wypełnić, ale z drugiej strony po to chce kupić cleaner, żeby wosk mi się lepiej trzymał (NXT 2.0, teraz na zimę bd Colli 476). W którymś z tematów napisałem, że NXT trochę krótko mi trzyma i poradzono mi żebym kupił właśnie cleaner.

 

Zaciekawił mnie środek o którym wspomniałeś - PB White Diamond (mam srebrny lakier metalik) i czytam takie rzeczy "ukrywa lekkie niedoskonałości i wydobywa z Twojego samochodu diamentowy blask na miarę pokazów samochodowych." i "każdego razu, kiedy chcesz ukryć drobne skazy pomiędzy pełnymi zabiegami auto detailingu. Wszystkie białe, srebrne i o jasnym zabarwieniu lakiery będą świeciły się jak najszlachetniejsze diamenty!"

 

Czyli można powiedzieć, że SRP działa jak PB PP i PB White Diamond w jednym?

Czy z racji tego, że są to oddzielne produkty efekt jest lepszy przy zastosowaniu dwóch kosmetyków PB?

 

I o co chodzi z tym świecenim jak diamenty? :mrgreen: Ten środek zawiera jakieś drobinki rozświetlające czy coś jak brokat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że SRP działa jak PB PP i PB White Diamond w jednym

Teoretycznie tak, mozna by na ten tamat troche podywagowac ;) bo jak sie uprzac to znajda sie opinie, ze SRP = PB White Diamond i tez takie ktore beda za tym ze absolutnie nie. Ale Twoje stwierdzenie jest jak najbardziej ok, jedyna roznica to to troche sealantu ktore jest w SRP a nie ma w PB WD a z drugiej strony teoretycznie slabszy cleaner w SRP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, to teraz już sam nie wiem czy nakładając wosk na dach (sealant) inny niż

podałeś, coś się stanie, w sumie ostatnio nakładałem FK, w sumie mam jeszcze PB EX-P,

Magsa 16, Colli 845 , FK1000, one wszystkie są na destylatach ropy :o bo nie wiem.

 

Xpel Film Sealant znalazłem coś ok 90-100zł za 0,48l, i 60ml za ok 16-17 zł

Sprzedaje to ktoś wogule na forum...

 

A glinkować folie w ogóle można :idea:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie, jezeli folia jest z przeznaczeniem do oklejania samochodow to nic jej od glinki bedzie. Ja robilem juz testy i jechalem po folii rozpuszczalnikiem i nic jej nie bylo, niestety nie wiem jak z tym na dluzszy dystans bo robilem to na testowym kawalku. Od glinki sie na bank nie rozciagnie, wazne zeby nie robic tego do 3 tygodni od polozenia folii. Wszytsko IMO bedzie ok, uzywane z umiarem i glowa, folie nie sa az tak delikatne. Pytanie jeszcze jaka folie masz polozona? Folie warto zabezpieczac bo potem ciezko sie ja czysci i latwo wetrzec brud w jej strukture, szczegolnie mat. Aha, no i trzeba uwazac zeby nie wepchac wosku na rantach pod folie bo zacznie odlazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.