Skocz do zawartości

COLLINITE 476 VS FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax


kogoot

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem felgi z samplera samoróbki i nie mam problemów z Hi-Temp . W tym temacie napisałem o trwałości http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=285

W zdrowym stylu życia nie chodzi o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, lecz o praktyczne korzyści. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i, co tu dużo mówić, przedwczesne zejście z tego świata. Gdy jesteśmy młodzi nie zwracamy na to uwagi, jednak może warto zadać sobie pytanie, czy nie byłoby pięknie zobaczyć jak na świat przychodzą nasze wnuki? W obecnych realiach, gdy młodzi ludzie mają dzieci po 30 roku życia, potencjalny „dziadek” musiałby dożyć co najmniej 60-tki, a podczas 18 urodzin wnuka miałby już 78 lat. Tak samo, jeśli jesteśmy w związku, warto zadać sobie pytanie, czy nie warto zmaksymalizować lat, które przeżyjemy wspólnie? Wiadomo, początki są trudne, trzeba się dorobić, potem należy wychować dzieci i pewnie pomóc im na starcie. Czas „dla siebie” przyjdzie więc pewnie dopiero koło 60-tki. Aby wtedy móc jeszcze cieszyć się życiem powinniśmy dbać o siebie, a więc także prowadzić zdrowy tryb życia. Zdrowy tryb życia – sport i ruch Czy uprawianie sportu jest konieczne, aby tryb życia nazwać zdrowym? Nie. Czasem jest wręcz przeciwnie. Jeśli wyczynowo uprawiamy sport, intensywnie trenujemy jesteśmy narażenie na kontuzje oraz zużycie np. stawów. Za młodu nie będzie nam to doskwierać, ale na starość przypomnimy sobie o wielu urazach ze sportowej kariery. Nie oznacza to jednak, że zdrowy tryb życia to siedzenie na kanapie. Do prowadzenia zdrowego stylu życia potrzebny jest bowiem ruch i to w każdej postaci. Oczywiście, więcej kalorii spalimy biegając, a mniej jeżdżąc na rowerze czy spacerując, ale każdy rozsądny wysiłek fizyczny jest dla nas korzystny. Ruch to spalone kalorie, mniejsza waga i ciało przyzwyczajone do regularnego wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem jest wkomponowanie aktywności fizycznej w codzienne czynności, bo jak wiadomo, jesteśmy zagonieni i brakuje nam czasu na wszystko i nie chcemy poświęcać go specjalnie na treningi. Co możemy zrobić? Jeśli chodzimy na spacer z psem to wydłużmy go, lub chociaż chodźmy podczas niego szybciej, tak żeby nieco się zmęczyć. Psu nie zaszkodzi, a my spalimy kilka dodatkowych kalorii. Jeśli coś znajduje się w zasięgu 2 km drogi od nas spróbujmy docierać tam pieszo, co zajmie na około 25 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

no wlasnie nad tymi dwoma woskami zastanawiam sie i nie wiem co wybrac na zime , zalezy mi na trwalosci oraz dobrej ochronie a takze aby latwo sie nakladal i polerowal , dobrze aby dalo sie go takze nalozyc w niskich temp np 10C ( tak temp mam w zimie w garazu i zawsze mozna to nalozyc kolejna warstwe jakby ta nalozona jesienia juz zanikala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli o mnie chodzi to Coli jest lepsze, nadal oba sie trzymaja, ale lepiej pracowalo mi sie wlasnie z Coli szczegolnie przy uzyciu firmowego cleanera. Nakladanie drugiej warstwy tez zdaje rezulat mam dwie warstwy wszedzie oprocz maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Wybaczcie tak długą przerwe ale bylem w dlugiej delegacji za granicą.

Wracajac do testu oglaszam remis ze wskazaniem na colli

Woski wytrzymaly ekstrmalnie dlugo bo do konca listopada, czyli 6 mięsiecy, jak dla mnie to rewelacyjny wynik wosk nie zszedl do konca z obu części. Oba woski sciagnalem cleanerem gdyz zblizala sie zima i nakladalem cos nowego.

FK mial słabszy sheeting pod koniec testu ale i tak bylo widać ze dobrze odpycha wode. Colli mial i dosyc dobry sheeting i nawet dosyc ladnie kropelkowal.

Auto w czasie testu zrobilo 17 tys km i bylo wielokrotnie myte, myte takze na roznych bezdotykach w kilku krajach.

Osobiscie gdybym wybieral wybralbym jednak Colli poniewaz lepiej mi sie z nim pracuje i moim zdaniem blask jest znacznie ładnieszy.

Ubelewam niestety nad tym ze nie mam filmikow z ostatniego porownania gdyz karta z filmikiem ulegla zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kamildge, Mocny pre wash, mycie (chociaż niekoniecznie ludwik, bo może mocno wysuszyć plastiki i uszczelki) i pasta finishowa, albo ścierny cleaner. AIO... powinno ruszyć, z tym, że zostawi swoje zabezpieczenie.

Glinka oczywiście, ale przed pastą/ cleaner'em, a nie w celu usunięcia- nie do tego służy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie pozbyć Colli z karoserii? Mam go już od kwietnia i trzyma się świetnie

 

Ja bym spróbował PURem, Ludwikiem, lub mocnym APC + koniecznie ciepła, a nawet gorąca woda. Później IPA lub benzyna ekstrakcyjna i gitara.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2012, 13:36 ]

Gdy wspomniałem, że "roztpek" to nie to samo co oryginał - miał miejsce zmasowany atak na moją skromną osobę :D cóż.... sampler rządzi :D

 

Uważam tak samo, ale nikt mnie nie atakował.

Przyczyna jest prosta i prozaiczna, podczas podgrzewania wosku tudzież innych specyfików zmienia się skład. Dochodzi do parowania, i z chemicznego punktu to jak kolejny etap technologiczny w procesie produkcji i o ten jeden za dużo. Zmieniają się wiązania chemiczne poszczególnych składników, ale o tym chyba każdy wie co liznął trochę chemii w gimnazjum.

 

Nie można i nie należy podgrzewać wosków i innych podobnych specyfików

 

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć i potwierdzić, że tak właśnie jest, aczkolwiek jedne produkty są bardziej podatne na zmiany lepkości, temperatury, a inne mniej. Pracowałem ładnych kilka lat dużym w koncernie chemicznym, także wiem co pisze, ale niestety musieliśmy się rozstać po tym jak wyhodowałem wąglika w warunkach laboratoryjnych. :kox:

 

Ps. Tak marginesie - Nie wiem czy wiecie, ale do większości produktów spożywczych, kosmetycznych i nie tylko dodaje się odchody robaków, na etykiecie jest to opisane jako: guma guar, guma ksantanowa. Ten surowiec produkowany jest przez robaki, a następnie przetwarzany do postaci sypkiej, granulatu. Uwalnia swoje działanie w określonych warunkach. Dodaje się go celem otrzymania określonej gęstości, i przeciwdziała rozwarstwieniu produktu. Proszę poczytać etykiety produktów mlecznych, słodyczy, soków, farb etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie pozbyć Colli z karoserii? Mam go już od kwietnia i trzyma się świetnie, ale chciałbym zobaczyć jak poradzi sobie NXT 2.0.

 

Piszesz, że sciągnąłeś cleanerem, czy AIO też da rade to zrobić?

 

do usuwania wosków AutoBrite wypuścił specjalny środek Wax Off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam potrzebuję pomocy w wyborze wosku i nie mogę się zdecydować z pośród tych dwóch FINISH KARE 1000P i Collinite 476. Bardziej przekonuje mnie Finish kare ponieważ kosztuje trochę mniej i jest go 412ml a Collinite 266 ml. Zależy żeby długo się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.