Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

SzaKal Niektórzy pisali że przy takim stężeniu wychodzi mleko a chciałbym jednak żeby była gęsta i troche się utrzymała na samochodzie, w opryskiwaczu robię stężenie około 1:25 i wychodzi efekt mnie zadowalajćy robi się ładna bita śmietana

Soad7 czyli w najgorszym wypadku wyjdzie 100ml samej piany na kombi czyli znośnie jeśli chodzi o koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie, ponieważ nie mogę się zdecydować pomimo czytania testów itd. (na forum)

Do "małej" Glorii zamierzam kupić moją pierwszą pianę, wybór pada między:

- VALETpro ADVANCED NEUTRAL SNOW

- AUTOBRITE MAGIFOAM

- VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM (trochę tańsza od poprzedników)

Wiem, że jak każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ale co wybrać? Ktoś miał te 2-3 piany? Może napisać kilka zdań o nich? Pomimo, że wszystkie dobrze myją, to wiem, że AB Magifoam jest trochę gęściejsza, więc rozumiem, że w lato trochę dłużej będzie się trzymać na samochodzie i nie zaschnie. Jest sens kupować te droższe jeżeli biorę je na własny użytek i nie jestem zawodowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was używał już aquatak 110Plus z wbudowanym podajnikiem na chemię do tworzenia piany? producent ponoć twierdzi, że myjka ta za pomocą tej lancy wytwarza pianę

Obrazek

 

Również posiadam Aquataka i gwarantuję, że nie uzyskasz z tego piany :) Podajnik na szampon nie ma nic wspólnego z pianownicą. Używam od dwóch lat P.A. i bardzo sobie chwalę. Mam piany Snow Foam Combo i PH Neutral. Rozcieńczam 1:10, pokrętło odkręcone jakieś 1/3 obrotu od pozycji min. Na moją Hondę rozrabiam około 70ml piany i spokojnie pokryję całe auto bardzo dokładnie, bez spinki, że mi braknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill dzięki jeszcze tylko czekam na opinię czemu ta a nie inna.Ja mam ta Angelwax Fastfoam Professional Detailing Snowfoam i nie domywa tylko samym bezdotykiem/bez szczotki/ :wallbash: A szukam czegoś takiego; bezpiecznego dla wosków i aby domyło ww sposobem-jest takie coś??.Czy albo ochrona wosku-albo domycie do czystego bezdotykowo. :dontknow::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

osobiście z piany Angelwax jestem bardzo zadowolony ale u mnie piana służy do zmycia grubszego syfu a czy jest taka po ktorej auto będzie lśnić raczej wątpię :dontknow: bo nikt by chyba szamponu nie używał a i 2 wiaderka byłyby zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś było, ale wybaczcie.. 160stron tego tematu:d Co mam zrobić żeby leciała gęsta piana z pianownicy? Mam epoce 2litrową, leję 1,5l wody, 60ml piany valet pro neutral snow foam i piana leci taka se o, nic specjalnego.. na pewno nie taki 'śnieg' jak to na filmikach czy zdjęciach. Powinienem rozkręcić tą dyszę i tam coś pomajstrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś było, ale wybaczcie.. 160stron tego tematu:d Co mam zrobić żeby leciała gęsta piana z pianownicy? Mam epoce 2litrową, leję 1,5l wody, 60ml piany valet pro neutral snow foam i piana leci taka se o, nic specjalnego.. na pewno nie taki 'śnieg' jak to na filmikach czy zdjęciach. Powinienem rozkręcić tą dyszę i tam coś pomajstrować?

Stężenie/filce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo.. to mi pomogłeś. Te dwa słowa wszystko wyjaśniają.. a tak poważnie to coś więcej uprzejmie poproszę. Tam w tej pianownicy 'fabrycznie' nie ma żadnych filców? Stężenie myślałem, że jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majk tak jak Kubik napisał. ;)

Ja kiedyś o dosłownie kilka ml piany wlałem więcej/mniej na litr wody i już była kaszana - aż się zdziwiłem że takie to ma znaczenie.

Filc podobnie - jak za dużo to też źle. ;)

Udanych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie edytowałem post i wrzuciłem fotkę, teraz już lepiej :) Pytanie tylko co mam wcisnąć? To musi być coś co przepuszcza pianę..

Coś Ty robił na forum przez rok że o filcach nie wyczytałeś. :-]

Jest szukajka.

A skoro już napisałem posta to - filce nawet są w dziale sprzedam - popatrz, dodatkowo filc możesz sam sobie zrobić z uwaga - filcu. :D

Można z wkładki do butów filcowej dociąć, ja znalazłem w domu coś w stylu wycieraczki filcowej i też jakoś szło albo szukaj dedykowanej - dział sprzedam/ partnerzy handlowi forum.

A najlepiej jak się cofniesz w temacie i poczytasz to dokładniej zrozumiesz. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.