Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

karambol, PPHU Wera z tego co kojarzę, dokręcają do sprzedawanych u siebie pianownic, końcówki pasujące do każdego rodzaju myjki - co tylko klient sobie zażyczy - napisz do nich i podpytaj jak to wygląda.

 

A co do pianownicy to ja bym dołożył 20 zł do PA ale MTM też nie jest zła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

sorki - nie zrozumiałem w takim razie pytania

ja nie odpowiem bo mam zwykłą serię K ale wg mnie, nie da się tam zamocować pianownicy :/ inna sprawa, że operowanie takim sprzętem ze względu na jego wagę i nieporęczność, byłoby nieco utrudnione :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu na pewno nie zamontujesz. Trzeba wypiąć lancę i pianownicę montuje się przy pistolecie. Ręczna pianownica nie umywa się to tej, więc warto w nią zainwestować.

 

Ręczną zużyjesz trochę mniej chemii, ale mycie będzie uciążliwe. No chyba, że kupisz taką z dużym zbiornikiem np. 12l. Małe trzeba co chwilę pompować.

 

Taką do Karchera nałożysz pianę na cały samochód w 20s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczna pianownica nie umywa się to tej, więc warto w nią zainwestować.
:thumbdown:
Ręczną zużyjesz trochę mniej chemii, ale mycie będzie uciążliwe. No chyba, że kupisz taką z dużym zbiornikiem np. 12l. Małe trzeba co chwilę pompować.

Bardzo bym chcial zeby roznice byly tylko takie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę namieszam w temacie. Miałem lance pianujące MTM, PA i Idrobase. Wymieniłem je w kolejności od najgorszej do najlepszej (jakość wykonania, skuteczność). Oczywiścia są to moje subiektywne odczucia.

Używałem ich ze starą, niezawodną myjką karcher K520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

siwy1117, w tym temacie 90% userów chwali sobie myjki PA a pozostałe 10% MTM i Idrobase, przy czym w rankingu tym duże znaczenie ma wielka popularność myjek PA a wiadomo, każdy swoje chwali.

 

Co do temperatury wody jaka powinna być doprowadzona do myjki to nie pytaj nas tylko siebie a dokładnie instrukcję dołączoną do urządzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA jest naprawdę fajną lancą pianującą, innych nie stosowałem. Pokrycie auta w przeciwieństwie do pianownic ręcznych zajmuje moment i jest bardzo wygodne. Wychodzi drożej, ale wg mnie warto.

Lanca bez problemu znosi cięższą robotę typu wysokie stężenia Tenzi Trucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich!

Nowy na Forum ma do Was takie właśnie pytanie.

Mam Karchera i chciałbym dokupić pianownicę. W grę wchodzi tylko FM50 i PA.

Nie wiem co wybrać.

Na ten moment wg mnie, po pobieżnym przeczytaniu Forum, wygrywa PA (mniej zabawy i czas)

Jaka jest Wasza opinia?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Opinia jest taka, ze uzywa sie tej, ktorej jest wygodniej. PA nie zabierzesz do samochodu by spianowac auto po trasie i splukac na bezdotyku, a nie zawsze chce sie wyjmowac caly sprzet na podworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na wygodzie używania, czasie i dobrej pianie. Myślałem też że może karcher + gloria - ale wtedy robi się to chyba mało praktyczne - dwa urządzenia koło siebie (gloria prawie taka duża jak mały karcher) i jeszcze sprężarka by pasowała. Ale w żadnej opcji nie mam doświadczenia jak to "w praniu" wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.