Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Trolu, nie wiem co tam wkleiłeś za linka do aukcji bo został usunięty, ale ja chłopaka kupiłem taki opryskiwacz podpinany pod kompresor, bo nie chcieli pianownicy, do używania właśnie z dimerem, gdyż wszystkie ręczne padały od mocnej zasady i sobie to chwalą...

DSC03622.JPG

Oni robią i tak stężenie na "oko", czyli dwa kubki po edenie ok 200ml kubek i reszta wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ten opryskiwacz śmiga już od 13.10.2011 bo sprawdziłem datę zakupu i dimer mu nie dał rady, tyle że to jest opryskiwacz, a dostępna jest opcja pianownicy.

Jest podpięty pod kompresor przemysłowy i ciśnienie jest 6,5 bara na nim ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ten opryskiwacz śmiga już od 13.10.2011 bo sprawdziłem datę zakupu i dimer mu nie dał rady, tyle że to jest opryskiwacz, a dostępna jest opcja pianownicy.

Jest podpięty pod kompresor przemysłowy i ciśnienie jest 6,5 bara na nim ustawione.

Oooo... własnie, o taką wypowiedź mi chodziło. Dziękuje. Zamawiam i działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Autobride Magifoam z ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam? Do tej pory używałem ValetPRO pH Neutral Snow Foam, teraz chcę spróbować coś innego. Ma być bezpieczna dla wosku i w jak największym stopniu domywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Autobride Magifoam z ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam? Do tej pory używałem ValetPRO pH Neutral Snow Foam, teraz chcę spróbować coś innego. Ma być bezpieczna dla wosku i w jak największym stopniu domywać.
VP Neutral umówmy się domywa średnio, jak dla mnie to pianowanie dla pianowania, Magifoam bije na głowę Advanca który lekko mówiąc jest średni, Magi nic woskowi nie zrobi pod warunkiem sensownego stężenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP daje tylko odrobine wiecej jak "wstępne namaczanie" w czystej wodzie. W formie piany wilgoć dłużej trzyma sie na lakierze i pozniej woda pod ciśnieniem ma ułatwione zadanie.Pozostaje pytanie czy warto tyle za to płacić ? Ja jej drugi raz nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego z doświadczenia lubi "ruszyć" naturalne woski...testuje jak narazie Magi Blue i pierwsze testy wyglądają obiecująco, spodziewałem się że barwnik może namieszać ale nie było tragedii, opianowałem brodzik i zostawiłem na noc, rano 80% zeszła bezdotykowo, reszta musiała zostać ruszona gąbką. Test zapobiegawczy po przygodach z pianą Sjarny...dobrze że miałem remont bo do dzisiejszego dnia miałbym fugi różowe między płytkami :lol: Wygląda na to że barwnik w Magi temu produktowni nie zaszkodził, piana z glorii siedzi dobrze, domywa jak zwykła Magi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje w końcu zapatrzeć sie w zestaw do mycia aktywną pianą

 

przegladając temat zastanawiam sie nad zestawem:

Auto Brite Magi Foam 5l lub AUTO FINESSE AVALANCHE SNOW FOAM 5L

Gloria FM10 lub EPOCA TEC ONE FOAMER FPM 2L

 

Moje pytanie brzmi, czy 1L gotowego produktu wystarczy by spryskać sedana?

I czy aktywną piane można stosować jako mycie lekko zabrudzonego auta czy lepiej umyć go tradycyjnie gąbeczka + szampon?

 

I ost. Na wiaosne startuje z zymolem carbon, czy AB magi foam w stężeniu 30 ml na 1L nie zmyje go?

Na zime mam coli i myśle że AB nie powinno go ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi, czy 1L gotowego produktu wystarczy by spryskać sedana?

Podobno jak się wprawisz, to starcza, mi na razie idzie 1,5l roztworu na Avanta.

I czy aktywną piane można stosować jako mycie lekko zabrudzonego auta czy lepiej umyć go tradycyjnie gąbeczka + szampon?

arbo

Mycia na dwa wiadra nie zastąpisz pianą, ale na przykurzony samochód to i piana wystarczy (tylko nie myśl nawet osuszać po samym pianowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi, czy 1L gotowego produktu wystarczy by spryskać sedana?

 

Podobno jak się wprawisz, to starcza, mi na razie idzie 1,5l roztworu na Avanta.

 

Być może od wprawy też, ale przede wszystkim od gęstości piany. Po kilkunastu pianowaniach zauważyłem, że gęstej piany potrzeba mniej niż takiej bardziej lejącej, żeby opianować całe auto.

 

karambol, nie wiem czy coś Ci to rozjaśni, ale na Kangoo zużywam niecałe 1.5 L i to tak "na bogato" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu pianowaniach zauważyłem, że gęstej piany potrzeba mniej niż takiej bardziej lejącej, żeby opianować całe auto.

A jak z odklejaniem brudu?

Teoretycznie chemia zawarta w pianie ma wnikac w drobiny brudu i odklejac go od lakieru.

Gesta piana przy tej samej chemii i stezeniu jest bardziej sucha bo zawiera wiecej powietrza i spora czesc chemii i wilgoci jest oddalona od lakieru i brudu.

Plus jest taki ze woniej splywa i zostaje dluzej na lakierze.Czyli chemia ma wiecej czasu zeby zadzialac. Za to kiedy jest cieplej predzej zasycha.

Gdzie jest zloty srodek?? :dontknow:

Dodatkowo rozne piany i stezenia maja rozne wymagania co do czasu dzialania :kox:

Ja mimo wszystko wole piane mniej efektowna, ciezka i mokra a dla dobrego efektu miejsca pionowe i te brudniejsze poprawiam drugi raz

Z mieszanina VP+APC i Magi to mi sie sprawdza. Ciekawe co bedzie z innymi pianami. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faraon jak zwykle dobrze to ujął :). Ja dodam od siebie, że nie ma co tak się przejmować gęstością piany czy tym jak długo ona leży. Czasem nawet od stosowania "pian aktywnych" czy APC w postaci piany, można odejść na rzecz stosowania takiej chemii ze zwykłego opryskiwacza. Środek chemiczny też zadziała i to nawet szybciej niż w postaci piany. Minusem takiego rozwiązania jest mniejsza ekonomiczność (pianując nie powielamy tych samych miejsc, bo pianę łatwo dostrzec a i mniej środka spływa z powierzchni) czy krótszy możliwy czas reakcji piany na materiał (piana tak szybko nie zasycha) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na sedana e39 zużywam zawsze całego Marolexa 2000+ (faktycznie zalane mam tam 1,5 L roztworu Magifoam i czasem z nakrętką APC ValetPRO). Z reguły wypluwam to do samego końca. Nissana Micrę mojej żony zaspokajam 1-1,2L roztworu.

Nie wiem jak z Zymolem ale na Colli czy FK 1000 Hi Temp roztwory w granicach 35-40ml piany / Litr wody nie robią wrażenia i myślę, że jest to taki kompromis między bardzo gęstą i puszystą (bardziej suchą) a trochę bardziej rzadką (za to bardziej mokrą) pianą. Ja akurat bardziej wolę ten drugi rodzaj.

Magifoam stosuję więc mogę polecić autorowi pytania. Innych pian nie testowałem więc się nie wypowiadam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bardziej rzadką (za to bardziej mokrą) pianą. Ja akurat bardziej wolę ten drugi rodzaj.

Ja mam za to dziką przyjemność jak moje auto jest w gęstej bitej śmietanie :)

Następnym razem jednak idąc za radą spróbuje trochę bardziej wodnistej i zobaczę jak się domyje. Na razie mrozy i wichury i myć się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z odklejaniem brudu?

Nie miałem żadnych problemów, szczerze mówiąc nie zauważyłem różnic w domywaniu przez tą lejącą pianę jak i przez tą, która prawie nie spływa z auta. Obie domywają na zadowalającym dla mnie poziomie.

 

Skonfigurowałem swojego Marolexa, żeby wyrzucał gęstszą pianę nie dlatego, że jest skuteczniejsza, a dlatego, że taką po prostu bardziej lubię i pozwala mi opianować auto na jednym zbiorniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz inne pytanie, czy orientuje sie ktoś czy można taką pianownice:

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

 

zamontować w pistolecie karcher na końcu?

 

dokładnie tutaj:

http://imageshack.us/f/577/1267783132783421071czes.jpg/

 

Posiadam własnie taki karcher i nie wiem czy lepiej zainwestować w reczną czy własnie w taką dokręcaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.