Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Justyna, doczekać się nie mogę :evil:

może wezmę swoją Glorię i podjadę dziś do MX Nowicki? :idea:

 

Akcja sprzed chwili. Gloria zalana pod korek i spianowane dwa auta: moja Skoda i Seat Justyny. Takze mozna :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co się mogło stać z moją pianą ValetPro Neutro, bo zmieniła się w mleko... A jak ją kupiłem to miała wodnistą konsystencję. Czy niskie temp. jej zaszkodziły?? :o

 

Mialem podobnie. Otwieram szafke z gratami patrze a tam mleko.Piana polezala w misce z ciepla woda i bylo ok. Na opakowaniu nic nie pisza do jakich temp przetrzymywac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobiepan

Kupisz pianownice nieuzbrojoną, a przejściówkę dorobi Ci tokarz/ślusarz. Popytaj znajomych, może ktoś ma dostęp do takich rzeczy. W zakładach zajmujących sie obróbka metali za moja przejściówkę do B&D usłyszałem 80zł, ale udało mi się załatwić za flaszkę w firmie u żony :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Akcja sprzed chwili. Gloria zalana pod korek i spianowane dwa auta: moja Skoda i Seat Justyny. Takze mozna :kox:

 

Ano można ale pod pewnymi warunkami :o

Przede wszystkim trzeba zgłębić zawartość pudełka po Glorii (ojej! - tam były jeszcze dwie końcówki! :lol: ) i dokładnie wczytać się w instrukcję obsługi (znaczy się rzucić okiem na załączony obrazek :oops: ).

Ale potwierdzam - na "środkowej" końcówce, da się spianować całe auto a pewnie nawet i dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso dzięki.Czy nie orientujesz -się bo przeszukałem internet i znalazłem kilka firm takich pianownic-czyli jakieś PA ,MTM,technic,PPHUWERA, Monster Shine HD foam maker - Pianownica.Która jest z nich najllepsza.Którą kupić?Czy za ich pomocą/obojętnie którą kupię/zawsze uzyskam różne rodzaje piany :bardziej wodnista,bardziej gęsta.Czy aby takie rodzaje piany uzyskać to należy tylko i wyłącznie kupić taką ,a nie inną pianownicę-aby nie zrobić już przy zakupie jakiegoś błędu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Troszkę namieszam w temacie. Miałem lance pianujące MTM, PA i Idrobase. Wymieniłem je w kolejności od najgorszej do najlepszej (jakość wykonania, skuteczność). Oczywiścia są to moje subiektywne odczucia.

Używałem ich ze starą, niezawodną myjką karcher K520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pianownice idrobase bodajze, uzywam jej z myjka K5.55, zalewam 1l pojemnik w stosunku 1:4 piana VP Neutral i nie mam jakos super gestej piany. Dolewalem szamponu nigrin, APC Poorboys i szamponu DG 901 i dalej nie ma szalu jak dla mnie. Uzywalem tez MagiFoam w stezeniu 1:5 i piany sa bardzo podobne, lepsza jest Magi ale i tak to nie jest to co na filmikach, gdzie piana jest gesta i bardzo powoli splywa z auta. Zastanawialem sie nad zmiana pianownicy ale nie wiem co robic. Ostatnio dzialalem z piana VP Advanced ale zrobilem za male stezenie bo na 1l wlalem ok. 150ml piany, reszta wody i wyszlo mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy1117, a sprawdzałeś ustwienie zaworu na pianownicy, czy nie jest ustawiony na wysoki przepływ wody?

 

Zawor jest zakrecony do konca czyli na max piane.

 

siwy1117, standardowo proponuję sprawdzić "sitko"

 

Tez tak myslalem, ale taka piana robi mi sie od poczatku. Zawsze przeplukuje pianownice sama woda. Nie chcialo mi sie nigdy rozkrecac pianownicy bo nie mam kleju ktorym moglbym ja potem skleic.

 

Macie moze gdzies ten poradnik jak rozkrecic pianownice :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013.

 

[ Dodano: 31 Grudzień 2012, 21:20 ]

Siwy o taką ci chodziło mam nadzieję,że tak http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=84349

 

[ Dodano: 31 Grudzień 2012, 21:20 ]

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=84349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa może takiego wynalazku jak wytwornica piany pod kompresor??

Dla przykładu wklejam link do tego utrojstwa na alledrogo

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

Dla jasności, użytek bardziej przemysłowy niż prywatny i to chodzi o auta dostawcze zupełnie pozbawione wosku.

Co tydzień będzie myte około 20 busów.

Czy Waszym zdaniem to coś jest lepszym rozwiązaniem do zastosowania z Dimmerem, czy lepiej zwykła pianownica na lance ( taka za 130-150zł).

Sensem tego rozmyślania jest brak konieczności przekręcania wiecznie tych lanc... no i mam nadzieje, że skuteczność....

Bardzo prosze o ewentualne wskazówki i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensem tego rozmyślania jest brak konieczności przekręcania wiecznie tych lanc...

Wystarczy podłączyć trójnik przy wyjściu wody z myjki i osobno podłączyć wąż z lancą i osobno wąż z pianownicą ;)

Teoretycznie masz racje... ale: koszt trójnika, lancy, pianownicy, wężą... zbliża się do 500zł, a tutaj za niewiele więcej jest coś "nowego". Instalacje kompresorową oraz kompresor mam.

Zwróć uwagę na pojemność tej wytwornicy... wlewasz 25litrów roztworu i przez 20-30 samochodów masz spokój... ; a w przypadku zwykłej litrowej pianownicy.... co dwa busy trzeba uzupełniać.

Zasadniczo to nie jest problemem, ale... poco ?? :/

Jeżeli skuteczność tego ustrojstwa by była zbliżona... a może lepsza... to podjął bym to wyzwanie. Czy ktoś tego używał... może ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolu, teoretycznie to jest właśnie prawdziwa pianownica, gdzie łatwo możesz kontrolować rozcieńczenie roztworu, w przeciwieństwie do "lancy pianotwórczej" mieszającej roztwór piany z wodą pod ciśnieniem. Teoretycznie, bo cena trochę niska jak na takie coś- ciekawe jak jest z jakością :dontknow:;). Jeśli to działa tak jak w opisie to jest to moim zdaniem jest lepsze niż zwykła lanca pianotwórcza- powinna być ładna piana nawet przy większych roztworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo cena trochę niska jak na takie coś

A co to ma w srodku ze powinno byc drozej? :dontknow:

Z "kwaski" tylko stowke drozsze

http://budowa.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Pi ... 41515.html.

Tak jak tukolarz, napisal jesli jakosciowo da rade to piana powinna byc duzo lepsza niz z lancy i to przy mniejszych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma w srodku ze powinno byc drozej?

Z "kwaski" tylko stowke drozsze

http://budowa.com.pl/Wiad...ZAR-41515.html.

Tak jak tukolarz, napisal jesli jakosciowo da rade to piana powinna byc duzo lepsza niz z lancy i to przy mniejszych kosztach.

 

Wiesz, chodziło mi o to, że to jedna z najtańszych alternatyw a są i droższe. Np. taka wytwornica piany:

http://sklep.lauf.pl/product_info.php/products_id/327

 

kosztuje dobrych kilka razy więcej ;). Co tam może tyle kosztować? Zawory, baniak, przewód? Wiesz jak jest. Ceny to temat na bardzo długą dyskusję :). Stosunek jakości do ceny tylko poprzez oglądanie ofert internetowych bardzo trudno ocenić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.