Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

panowie czy w takim razie warto kupić coś takiego?

http://allegro.pl/piana-aktywna-efekt-s ... 43860.html

Ja kupowałem z tej firmy tylko w ich sklepie nie na allegro. Bardzo szybko przysłali wszystkie produkty. Jak mówiłem wcześniej bays wash+ pianownica PA i efekt był dużo lepszy niż się spodziewałem. Wcześniej używałem car maxa z tenzi i niestety jeszcze to jest niższa liga niż daerg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytam i czytam i bardzo dużo tu informacji co bardzo cieszy.

Szukam piany aktywnej do pianownicy w Karchera, tą którą mam (Piana aktywna K2) niebardzo mi pasuje i nie jestem z niej zadowolny. Po naniesieniu na samochód niby jest efekt śnieżny ale szybko znika i nie utrzymuje się zbyt długo na samochodzie.

Przekonuje mnie produkt vP pH Neutral Snow Foam, ale czy to jest dobry wybór? Prosiłbym o pomoc w wyborze aktywnej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki1982, kolego wszystko już było opisane, twoja pianownica Karchera lepszej piany nie zrobi i długo nie będzie się trzymać na aucie, zmień na pianownice PA...VP to jest dobry wybór

 

Lukasz9, kolego to też już było opisane, zapraszam do lektury, tylko 124 strony :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz9, dlatego, że jeśli spłukujesz auto od góry, to spływająca woda zmywa pianę która jest niżej i nie ruszyła jeszcze brudu, a jeśli od dołu to woda zlatuje po umytej już powierzchni :) Potem możesz jeszcze raz oblecieć auto od góry do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy - co kazde mycie sprawdzam rozne piany, stezenia, mieszam z roznymi APC i szamponami i nie wychodzi wogole gesta piana. Sprzet jaki posiadam to myjka Karchek K5.2012 + pianownica Idrobase z Brzeska, pianownica po kazdym uzyciu przeplukana woda.

 

Probowalem na wyzej wymienionym sprzecie:

1. VP pHN SF 1cm na pol zbiornika pianownicy i woda z kranu - efekt bez szalu

2. VP pHN SF 100ml z APC CG 50ml i woda z kranu - bez wiekszej roznicy od powyzszego

3. VP pHN SF 100ml z DG 901 50ml i woda z kranu - podobnie jak wyzej

4. VP pHN SF 150ml woda z kranu - tez bez wiekszej roznicy do poprzednich opcji

5. VP pHN SF 200ml z woda dosyc ciepla - troszke gestsza piana, ale nie zadowalajaca

6. VP pHN SF 200ml z woda zdemineralizowana - efekt najlepszy ze wszystkich dotychczasowych, ale piana od razy splywala z auta

7. BH Surfex HD w rozcienczeniu 1:10 z woda z kranu - piana tylko na samym poczatku, po niecalej 1min kiedy wszystko splynelo auto wygladalo jak po opukaniu woda.

 

Popdpowiedzcie prosze co jest nie tak :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ponieważ ja mam taką pianownicę tylko do myjki B&D, więc jest tylko inne przyłącze. Najpierw kupowałem piany z marketu, co akurat stało na półce i pianę miałem bardzo gęstą i wolno spływającą. Obecnie używałem VP Combo o mniejszym stężeniu czyli 50ml na litr wody i piana była taka sobie, czyli szybciej spływała z auta i mniej gęsta, ale auto było całe zakryte pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myjka nilfisk C120.2 o maks. cisnieniu 120bar jest wystarczajaca do wytworzenia gestej piany przy pomocy pianownicy np autobrite? Pytam bo nie jestem do konca zorientowany w temacie a musze pilnie znac odpowiedz na to pytanie. Ewentualnie jaka moze byc tansza alternatywa dobrej pianownicy do tej myjki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem ponad rok temu w excede.pl ale nie mają ich już.

Na allegro jest tego trochę: http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&sg=0&string=pianownica+pa.

Trzeba tylko szukać lub pytać sprzedawców o tą z końcówką do Nilfiska.

Tak to wygląda u mnie:

DSC02946.jpg

DSC02943.jpg

DSC03555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriand0088, posiadam Nilfiska C110, czyli minimalnie słabszy niż model, o którym piszesz i wytworzenie gęstej piany to nie problem.

Korzystam z "pianownicy" P.A.

 

a jakiej chemii uzywasz?

masz jakies foto jak wyglada u ciebie piana? bo dla jednej osoby cos co jest sufitem dla innej moze okazac sie podloga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem robić off-topu w innych tematach więc tutaj zadam pytanie...:)

 

Potrzebuję piany, która będzie dobrze domywała.

1) Taka, która nie naruszy wosku

2) Taka, która wosk naruszy

 

Innymi słowy - szukam czegoś do auta, która mam regularnie woskowane oraz drugiej piany do aut, które chcę na szybko umyć z powierzchniowego brudu i mają na sobie wosku.

 

Zapomniałbym dodać, że zależy mi na tym, żeby nie odbarwiały plastików! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek0720, jeśli chodzi o mocniejszą pianę to polecam Auto Glym HIGH FOAMIG TFR, dostępną u jednego z partnerów forum za 16 zł litr. Pieni się świetnie, nawet w małym rozcieńczeniu, dzięki temu można sobie sterować mocą domywania.

 

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na tym zdjęciu jakimś zwykłym szamponem samochodowym robiłem na pianownicy idrobase. Wg. mnie dajesz za słabą mieszankę tej piany. Większość pian jakie używałem miesza się 1:3 - 1:4 z wodą do pianownicy. Musisz sprawdzić sobie co jest napisane na opakowaniu chemii jaką stosujesz - rozcieńczenie do mycia, czy rozcieńczenie do lancy pianotwórczej do myjki ciśnieniowej. Pamiętaj, że pianownica miesza to co ma w środku z wodą w dużym stosunku (nie do ustalenia ;) ) i jak masz podane na opakowaniu 1:20 to może się okazać, że do pianownicy masz lać 1:5.

 

Moja rada jest taka - zmieszaj co tam masz 1:1 z wodą i odkręć pokrętło regulacji piany maksymalnie na "open". Jeżeli piana dalej nie będzie gęsta, to znaczy, że coś z nią jest nie tak albo z myjką. Jeżeli będzie zadowalająca, to stopniowo zmieniaj proporcje i metodą prób i błędów dojdziesz do odpowiedniego rozcieńczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.