Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
cocolino, Ja dziabie A8 na jednej flaszce - leje na oko 0,8l wody. Znam Kozaków co lecą dwa auta na litrze... ;)

 

Potwierdzam. Na 1 zaladowaniu glorii spokojnie spianowalem Land Rovera, wliczajac felgi. Swoja Fabie to dwa razy oblece zanim plyn sie skonczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Na 1 zaladowaniu glorii spokojnie spianowalem Land Rovera, wliczajac felgi. Swoja Fabie to dwa razy oblece zanim plyn sie skonczy :D

 

A dla mnie 1l to zdecydowanie za mało. Tzn. da się całkiem spore auto opryskać na 1litrze ale warstwa piany będzie tak cienka, że momentalnie wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A bo ja wiem, pewnie miedzy 30, a 50cm. Wiadomo, ze piana nie jest taka jak z pianownicy dolozonej do myjki cisnieniowej, ale domywa dobrze. Poza tym nie wlewam tam 200ml, tylko 50 :)

 

Wydaje mi sie, ze wszyscy probujecie robic gesta smietane trzymajac glorie 20cm od samochodu zamiast uzyc finezji artysty i pryskac z dalszej odlegosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze wszyscy probujecie robic gesta smietane trzymajac glorie 20cm od samochodu zamiast uzyc finezji artysty i pryskac z dalszej odlegosci :)

 

Ja pryskam z dość dalekiej odległości i tak jak wspomniałem da się oblecieć duże auto ale piana będzie cienka. Jak jest dość chłodno i ma się miejsce w cieniu to nie problem ale jak ktoś nie ma wyboru i myje auto w słońcu to nie zdaje to egzaminu bo piana o takiej grubości momentalnie wysycha.

 

2l pojemności roboczej byłoby optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na pytanie N20, ale dziś przyszła mi Gloria. Jest super, pierwsze co, to umyłem kabinę prysznicową u mamy. Wrażenia świetne - ajax pienił się jak głupi i syf zszedł bez szorowania. Właśnie wróciłem z myjni bezdotykowej, na której użyłem pianownicy i ostatniego programu myjni. Wrażenia? Lipa z tym wszystkim. Myślałem, że bez rękawicy i wiaderek się obejdzie na dopiero co korektowanym i nawoskowanym Nattys Redem lakierze. Valet pro neutral ph nie dał rady :/ Mieszkam w bloku. Naprawdę nie obejdzie się bez mycia na dwa wiadra? Może używać zamiast Valet Pro Neutral Ph Brut Forcea w dużym rozcieńczeniu?

Wiem, były rozmowy o myjniach, że zabierają niektórzy wiaderka i rękawicę, a ja nie jestem leniem, ale to dużo zachodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, szczerze mówiąc podobny, 15ście % słabszy efekt uzyskałem opłukując dokładnie wodą pod ciśnieniem, czekając 5 minut i ponawiając spłukanie :oops:

 

Dziś mam cały dzień autko i będę się bawił pianą. Pokombinuje z ilością filców itd żeby mi jedno napełnienie wystarczyło 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar nabyc myjke Nilfiska i chcialbym do tego dokupic pianownice.

Jako ze na forum szeroko polecana jest pianownica PA i jest akurat dostepna na allegro zdecyduje sie chyba na nia.

Pytanie tylko ktore z oferowanych przez sprzedawce zlaczy podejdzie do myjki Nilfiska?

 

Link do aukcji: http://allegro.pl/pianownica-pa-lavor-b ... 49587.html

 

Oferowane zlacza:

A- szybkozłączka

B- końcówka do Lavor (krótkie skrzydła) , Einhell

C- końcówka Aqua, Bosch

D- końcówka do Lavor (długie skrzydła)

 

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz pianownicy PA do nilfiska to polecam http://www.kubicz-sklep.pl/Dałem 200zł za kompletną pianownicę z końcówką do nilfiska. Do tego 20zł wysyłka kurierem. Super kontakt i obsługa. Był to pierwszy sklep w którym wiedzieli co potrzebuję i powiedzieli że nie ma problemu - mamy to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romekkk dzieki za namiar, ale wezme z Allegro.

168zl a 220, za to samo, to spora roznica...

Dzwoniłem do tej firmy podanej w linku i gość powiedział, że nie mają końcówki idealnie pasującej do nilfiska. Zasugerowałem mu tą oznaczoną jako B a on na to, że podobna ale nie podejdzie bo inny rozmiar skrzydełek czy coś. Dlatego odpuściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam myjke Karcher K 5.2012, pianownice z Idrobase kupiona w Brzesku, piane VP Snow Foam i wychodzi mi srednio geste mleko, a nie prawdziwa, gesta piana. Wiecie w czym moze byc problem :?: Woda pobierana z kranu, chlodna. Rozcienczenie 1cm piany, wody dolane do polowy pojemnika lub 2cm piany i woda dolana do pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.